Noslēdz Jauniešu dienu maratonu 10

Bauskā sestdien, 22. augustā, ar informatīvām, sportiskām un radošām aktivitātēm noslēdzās Jauniešu dienas. Vasarā tās aizvadītas visos Bauskas novada pagastos. Pirmie Jauniešu dienas baudīja vecsaulieši, pēdējie – ceraukstieši.

Īstenojot projektu «Kā sauc, tā atsaucas», aktivitātes sestdien bija paredzētas daudzviet pilsētā, taču daļa no tām nenotika, jo netika sagaidīta cerētā interese. Jaunatnes lietu speciālists Renārs Manuilovs kopumā pasākumu vērtē kā izdevušos: «Lepojos ar tiem jauniešiem, kas iesaistījās Jauniešu dienas organizēšanā gan Bauskā, gan pagastos.» piebilst speciālists. Vairāki organizatori secināja, ka tas ir labākais, ko var izveidot ar mazu budžetu.

Savu stendu Korfa dārzā bija izveidojusi 508. Bauskas jaunsargu vienība ar instruktoru Zigurdu Kalēju. Viņi interesentiem izrādīja mācību triecienšautenes, kuras kādreiz izmantotas kā kara ieroči, pneimatiskos ieročus, ko lieto pārgājienos, un peintbola ieročus, ar kuriem izspēlē kaujas situācijas.

Policijas stendā bērni varēja iepazīties ar dienesta auto, izgatavot atstarotāju, zīmēt un krāsot. Visnozīmīgākā aktivitāte bija grīdas spēle, kas veidota kā galda spēle «Cirks», saka kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Ilva Buka. Tajā bērniem bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem par ceļu satiksmes drošību, glābšanas dienestiem, uzvedību ziemā un vasarā.

Korfa dārza Bauskas novada jauniešu dome piedāvāja pildīt atjautības uzdevumus, veidot nozīmītes. Vecumnieku novada Bārbeles biedrība «Jaunatne smaidam» starp kokiem bija novilkusi virves un interesentiem ļāva izmēģināt tūrisma inventāru.

Stadionā risinājās ielu basketbola sacensības. Tajās piedalījās četras komandas. Astoņas komandas iesaistījās orientēšanās sacensībās «Savienojam tiltus», kas bija veltītas Baltijas ceļa atcerei. Dalībniekiem nācās apmeklēt visus Bauskas tiltus, pašiem veidot savu makaronu un kokteiļu salmiņu tiltu. «Visiem dalībniekiem, neskatoties uz nogurumu, sacensību beigās bija labs garastāvoklis, un viņi atzina, ka laiks pavadīts lieliski,» saka jauniešu domes priekšsēdētājs Reinis Ozols. Pēc Jauniešu dienās gūtās pieredzes viņš ir pārliecināts, ka nākamie sarīkojumi būs labāki.

UZZIŅAI

Ielu basketbola uzvarētāji:
1. vieta komandai «Armands un Garša»: Armands Puķītis, Edijs Gulbis, Artis Lagužnieks, Roberts Cers;
2. vieta vienībai «Neteikšu»: Rihards Augucēvičs, Kevins Mors, Kristers Kreicšteins, Ivo Jarmaļuks;
3. vieta komandai «Ceraukste»: Anrijs Janševskis, Matīss Gulbis, Jānis Rācenis.

Orientēšanās sacensību «Savienojam tiltus» uzvarētāji:
1. vieta komandai «Pokemoni»: Adrians Danoss, Renāte Gaugere, Laura Eze, Airita Skaldere;
2. vieta vienībai «Karstie»: Monika Sokolova, Elīna Paula Graudiņa, Elīna Pole, Deivids Rūdis Āboliņš;
3. vieta komandai «Bulciņas»: Inga Gorbante, Reinārs Ņikitins, Renāte Zaķe, Nora Cielaviņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Interesē

Kā nav neērti sūdzēties par naudu. Kopā ar pašvaldības un projekta naudu varēja ko vairāk par šo sviestu- Kā sauc tā atsaucas. Bet mums jau te tādas tradīcijas, kad visu izsaimnieko...

pirms 5 gadiem, 2015.08.23 22:36

Co

Solvitiņ & Co Jumjiem, nu ko Jūs varat ņemties, katrs mēs esam citādāks un savus projektus realizējam kā uzskatam par par lietderīgu! Vai tamdēļ ir jēga cepties? Ja vēlieties ko mainīt piedalieties...

pirms 5 gadiem, 2015.08.24 16:35

Ieva no "Apvienības Jums"

"īstenojot projektu «Kā sauc, tā atsaucas», aktivitātes sestdien bija paredzētas daudzviet pilsētā, taču daļa no tām nenotika, jo netika sagaidīta cerētā interese. "


Man ir tik tiešām no sirds žēl, ka Bauskas jaunieši nesaņem pilnu atdevi no pasākuma organizētājiem. Manurpāt, pagājušā gada jauniešu dienas lieliski pierādija to, ka Bauskas jaunieši GRIB un VAR apmeklēt šāda veida pasākumus. Tikai organizatoriem ir nepieciešams pieiet tam ar mazliet laicīgāku domāšanu.
Te vairs neiet runa par "Solvitiņu" vai "co Jumiešiem" un viņu "ņemšanos", bet gan par to, ka konkrētais projekts, konkrētais pasākums, bija neizdevies. Tajā pat laikā piešķirtais finansējums un citi resursi ļāva izveidot jauniešiem intresējošas un atmiņā paliekošas jauniešu dienas.
Ne "co Jumiešiem", ne "Solvitiņai" nav ne skaudības, ne vēlmes cepties. Pat ne laika, jo katrai biedrībai jau savi darbi darāmi, tomēr tas, kas, manuprāt, mums visiem ir - mazliet žēl par notiekošo .

Lai izdodas turpmāk plānotais veiksmīgāk!

pirms 5 gadiem, 2015.08.25 09:21

...

Protams, no malas ir vieglāk kritizēt.
Ja jau "Apvienība Jums" prata tik labi organizēt pasākumu pirms gada, tad kāpēc jūs neiesaistījāties arī šī gada pasākuma rīkošanā? Cik man zināms, Renārs jau kopš Aprīļa cenšas panākt sadarbību ar jums, tomēr jūs neizrādāt nekādu pretimnākšanu. Saprotams, ka ne Renāra, ne viņa veidotajai jauniešu domei pagaidām nav pieredze šādu pasākumu rīkošanā Bauskas novadā, tāpēc jūs varējāt dalīties savā pieredzē, ko acīm redzot, jūs ne par ko nevēlaties darīt.
Man protams arī nav nodoma šeit "cepties". Vienīgais ko vēlos noskaidrot, kāpēc "Apvienības Jums" nevēlas sadarboties ar Renāru, lai pasākumu kvalitāte uzlabotos?

pirms 5 gadiem, 2015.08.25 11:23

Kas?

Kāda jēga rakstīt projektu, ja pēc tam saka, ka pasākums tāds, jo nav naudas?
Kurš to projektu rakstīja un kurš vispār to izdomāja?

pirms 5 gadiem, 2015.08.24 09:35

Renārs Manuilovs

Šo projektu izdomāju un uzrakstiju es. Paldies attīstības nodaļai par atbalstu un palīdzību strukturējot idejas, aizpildot nesaprotamās ailes projekta pieteikumā.
Paldies Kultūras centram, Valsts policijas Bauskas iecirknim, Jaunsardzes 508. Vienībai, biedrībai "Jaunatne smaidam", Wake up Bauska, Sabiedriskās kārtības nodaļai, Sporta centram un, protams, visiem foršajiem jauniešiem, kas palīdzēja īstenot Jauniešu dienas.

pirms 5 gadiem, 2015.08.24 12:03

Beidzot!

Tiešām izdevies pasākums!
Paldies!
Bauskas pensionāri laimīgi!

pirms 5 gadiem, 2015.08.24 13:51

visu cieņu

man liels prieks par to ko dara Renārs un viņa biedrība! novēlu tikai augt un augt... un lielāku atsaucību no jauniešiem... :)
- savējā-

pirms 5 gadiem, 2015.08.24 15:24

.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, šis bija nīkulīgs....

pirms 5 gadiem, 2015.08.25 06:43

,

...visas problēmas salīdzinātājiem rodas no salīdzināšanas...

pirms 5 gadiem, 2015.08.25 13:34

Vietējās ziņas