Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēdzas mākslas un sociālās integrācijas projekts

Mākslas salonā «Meistars Gothards» šomēnes var aplūkot šīs vasaras triju plenēru noslēguma darbu izstādi. Gleznošanu brīvā dabā Bauskas novada amatiermāksliniekiem un citiem interesentiem organizēja biedrība «Meistars Gothards», kas jau otro reizi iesaistījās Nīderlandes fonda atbalstītā projektā «Iedzīvotāji veido savu vidi».

Biedrības vadītāja Indra Liepa informē, ka plenēri jūnijā, jūlijā un augustā notika V. Plūdoņa muzejmājas «Lejenieki» apkārtnē, pansionāta «Derpele» parkā un pie Gailīšu pagasta kafejnīcas «Miķelis». Mākslinieku  grupā bija biedrības «Meistars Gothards» gleznošanas studijas dalībnieki,  kā arī dažādu paaudžu cilvēki, kuri iepriekš nekad nebija gleznojuši.

Pirmajā šīs vasaras plenērā «Lejeniekos» piedalījās Bauskas dienas centra «Ābele» bērni, jaunieši un viņu mammas. Pirmos soļus glezniecībā māmiņām mācīja studijas dalībnieki Kristīne Selane un Vladimirs Manavickis, bet bērnu un jauniešu grupas mentores bija Daile Feldmane un Indra Liepa. Pedagoģe Daile Feldmane jau daudzus gadus centrā «Ābele» vada mākslas nodarbības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Pansionātā «Derpele» plenēristi bija gaidīti ciemiņi, jo gleznošanas pirmais seanss parkā notika 2012. gada vasarā. Arī tā bija projekta «Iedzīvotāji veido savu vidi» aktivitāte. Pansionāta administrācijas ēkā pērn baušķenieki iekārtoja plašu izstādi, ko apmeklēja gandrīz visi pansionāta iedzīvotāji. Sadarbību ar sociālās aprūpes iestādi izstāžu rīkošanā biedrība turpinās. Derpeles parkā gleznotājiem pievienojās skolnieces Patrīcija Svareniece un Laura Lampa. Vecākie kolēģi meitenes iedrošināja un dalījās pieredzē. Laura devās arī uz plenēru Gailīšu pagastā, kur Bauskas amatieri gleznoja kopā ar Engures mākslas skolas jauniešiem. Savus audzēkņus dabas studijās uz mūsu novadu atveda Engures mākslas skolas pedagoģe Evita Trapočka – bijusī baušķeniece.

Dalībnieki atzīst, ka projekta «Iedzīvotāji veido savu vidi» plenēri iedrošina darboties patstāvīgi, jo studijas vadītāji – profesionāli mākslinieki, kuriem parasti tiek prasīts padoms, – nepiedalās. Amatieri ar lielāku pieredzi mākslā savas zināšanas un prasmes plenēros nodod iesācējiem. Gleznošanas seansiem brīvā dabā ir raksturīga arī novada iedzīvotāju sociālās integrācijas funkcija, jo tiek gaidīts ikviens neatkarīgi no vecuma un iepriekšējas sagatavotības. Ar visiem nepieciešamajiem materiāliem interesentus apgādā biedrība «Meistars Gothards», kas gleznošanas kastes, krāsas un instrumentus pērn un šogad iegādājās par Nīderlandes fonda projektu konkursā saņemto naudu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas