Noslēdzas projekts «Iecavā uzzied ne tikai dārzi, arī keramika»

Ar vienas dienas izstādi Iecavas kultūras namā 16. augustā noslēgsies biedrības «Iecavas sieviešu klubs «Liepas»» īstenotais un Iecavas novada domes atbalstītais nevalstisko organizāciju projekts «Iecavā uzzied ne tikai dārzi, arī keramika».

Ekspozīcijas apskates sākums jau plkst. 9 un pirmajiem 20 apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās rotu darināšanā no māla. Izstādes laikā ikvienam būs iespēja māla izstrādājumus ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties. Ekspozīcija būs atvērta līdz plkst. 15.
Projekta vadītāja Astrīda Vītola pastāstīja, ka  darbu gaitā tika izveidotas vairākas interešu grupas, kurās varēja piedalīties ikviens Iecavas novada iedzīvotājs.

Pasniedzējas Aivas Linkevičas vadībā 12 dalībnieki veidoja linu auduma sedziņas ar ziedu un augu rakstiem. Savukārt radošajās darbnīcās keramiķes Zandas Priednieces vadībā divas pieaugušo grupas,  kopskaitā 24  Iecavas novada iedzīvotāji,  apguva keramikas izstrādājumu veidošanas  prasmes, darināja māla traukus ar ziedu un augu rakstiem.

Projekta dalībnieki ar lielu interesi piedalījās melnā cepļa atvēršanā Ropažos pie pasniedzējas Zandas Priednieces. Daļu darbu dalībnieki apstrādāja ar glazūrām, veidojot krāsainus keramikas izstrādājumus, kurus apdedzināja Iecavas novada lauku mājās «Rinkas». Projekta dalībnieku prieks par māla pikuča pārtapšanu skaistā un krāsainā traukā bija liels. Interese par keramikas izstrādājumu veidošanu ir iesēta un projektā sāktās iniciatīvas jau turpinās – nodarbības notiek, apgūtas arvien jaunas prasmes un atklāti jauni talanti, rezumē projekta vadītāja. Visus, kuriem ir interese par mālu un darbošanos ar to, arī ģimenes ar bērniem vienai nodarbībai, Astrīda Vītola laipni aicina zvanīt pa tālruni 20371413 un pieteikties.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas