Noslēdzies Bauskas kantrimūzikas festivāls 33

Bauskas kantrimūzikas festivāls sestdien, 13. jūlijā, noslēdzies ar grandiozu kopā sadziedāšanu, kur uz skatuves kāpa teju visas grupas – festivāla dalībnieces, informē Gita Sauka, festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste.

Abas festivāla dienas apmeklētājus priecēja gan Latvijas mākslinieki, gan viesi no ārvalstīm, kuri pēc uzstāšanās arī neslēpa sajūsmu par to, kā viņus sagaida Latvijas kantrimūzikas cienītāji,
 
Festivālā savu prasmi pilnībā parādīja arī līnijdejotāji, kuru paraugdemonstrējumi uzsāka pasākuma otro dienu. Savukārt no grupām uz lielās skatuves pirmā kāpa latviešu grupa „The Rolltons”. Otro festivāla dienu uz mazās skatuves atklāja iecavnieces „Carnelian”, kurām sekoja Bauskas grupa „Bekars”. Abas jauno dziedātāju grupas kopīgi uzstājās arī festivāla pirmajā dienā, iesildot skatītājus pie lielās skatuves. Savukārt mazās skatuves festivāla noslēdzošā jaunā grupa „Country Side”.

Otrās dienas viena no gaidītākajām grupām bija visu iemīļotā „Latvian Blues Band”, kas uz “Courntry Bauska Festival” skatuves kāpa pirmo reizi.

No ārzemju viesiem, neapšaubāmi, visi īpaši gaidīja neapstrīdamu kantri leģendu, izcilo ģitāristu Albertu Lī. Viņš ir muzicējis ar tādiem māksliniekiem kā Ēriks Kleptons, Vins Džills, Villijs Nelsons u.c. Pirmo reizi prestižajai “Grammy” balvai viņš tika nominēts kā komponists, kad sarakstīja dziesmu “Country Boy”, ko izpildīja Rikijs Skags. 2002. gadā saņēmis “Grammy” kā labākais kantrimūzikas ģitārists.

Siltu sagaidīšanu un kantri draugu sajūsmu izpelnījās arī viesi no Vācijas, grupa „BIG S”, kuri visus sanākušos iekustināja kantri roka ritmos. Pelnītu atsaucību izpelnījās arī mūsu kaimiņu, lietuviešu, grupa „Hank Williams Tribute”.

Bauskas kantrimūzikas festivāla noslēdzošajā dienā uz lielās skatuves kāpa arī pasākuma producents Mārtiņš Jātnieks ar savu grupu. Viņš sacīja: “Lai arī uz mani gūlās virkne organizatoriskās atbildības, man bija patiess prieks uzstāties tik draudzīgai un atsaucīgai publikai. Es no sirds izbaudīju festivālu! Pēdējā gada laikā tika ieguldīts smags darbs, lai festivālu padarītu daudzveidīgāku, lielāku uzsvaru liekot uz to, lai klausītajiem būtu iespēja izbaudīt un daudziem no klātesošajiem arī uzzināt par mūsdienīgiem kantrimūzikas virzieniem. Festivāla teritorija bija iekārtota tā, lai būtu ērta visiem apmeklētājiem – bija bērnu stūrītis, kur bez maksas varēja izbaudīt dažādas atrakcijas.”

Brīvkoncerts, kas sestdien norisinājās pie Bauskas novada pašvaldības ēkas, nodrošinājis to, ka kantrimūzikas svētki ienesti visā pilsētā. „Mums ir jābūt lepniem par to, ka Bauskā, festivālam norisinoties jau 21. gadu pēc kārtas, Bauska ir iezīmēta Eiropas kantrimūzikas kartē, kas nodrošinās to, ka arī nākamajos gados festivālam varēs piesaistīt ļoti augsta līmeņa mūziķus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Uz tikšanos nākamgad!” teic Mārtiņš Jātnieks.

Savukārt festivāla otrs producents Uldis Ozoliņš atzina, ka šogad ir liels gandarījums par krāšņo festivāla programmu: “Ir liels prieks, ka paši mūziķi to novērtēja, piemēram, Nīderlandes grupa “Cousin Hatfield”, kura uzstājās festivāla pirmajā dienā, dēļ otrās dienas galvenā mākslinieka Alberta Lī uzstāšanās pārcēla savu došanos prom par dienu vēlāk. Arī Alberts Lī apmeklēja festivālu jau pirmajā dienā, pozitīvi vērtējot vairākus jau zināmos un jaunos mūziķus. Šis festivāls pašiem mūziķiem dod lieliskas iespējas iepazīties ar ārvalstu viesiem, dibināt kontaktus, kas veicina savstarpējo sadarbību un jaunu mūzikas projektu rašanos. Manuprāt, mēs no organizatoriskās puses, veidojot šī gada festivāla programmu, atļāvāmies eksperimentēt daudz vairāk kā līdz šīm. Jau sākotnēji mērķis bija izglītot mūsu klausītājus un atklāt kantrimūzikas žanra bagātību: sākot no western swing, beidzot ar kantriroku. Ir svarīgi, ka festivāls iet līdzi laikam. Tāda arī ir panākumu atslēga tam, ka nākošajā gadā Bauskā, jūlija otrajā nedēļās nogalē, festivāls norisināsies jau 22. reizi pēc kārtas.”

Pievieno komentāru

Komentāri 33

Anitai

Es saprotu,ka Jūs esat tā slavenā operdziedātāja.Jums ir pasaules līmenis,tātad taisnība,nav ko strīdēties.Kad būsiet Latvijā parādiet kā vajag dziedāt un rīkot festivālus.Jau iepriekš PALDIES.Ar cieņu-baušķenieki.

pirms gada, 2019.07.14 21:10

annika

buus jau labi, gaidisim naakamo gadu ar prieka sajutu sirdii.! pasakuma apmekletaji jau uztur to dzirksteli dziivu, citadi jau butu kaa butu)).,,.

pirms gada, 2019.07.14 19:18

Fakts

Ka ir jāmainās, turklāt kardināli. Un mazā skatuve bija krietni pārāka par galveno. Ar katru gadu fests grimst un grimst.

pirms gada, 2019.07.14 19:31

Fabrika

Festivāls sāk pāvērsties par balli baložos. Skumji, ka tā

pirms gada, 2019.07.14 19:54

Fabriciņ

Neraudi,neskumsti.Cilvēki dziesmu "Balle baložos"pieprasīja divas reizes nospēlēt.Tātad patika.A tu te asaras lej.

pirms gada, 2019.07.14 21:14

Fabrika

Var spēlēt, bet ne country festivalā

pirms gada, 2019.07.14 21:18

Jāa

to var darīt seriālā "meklēju sievu"

pirms gada, 2019.07.14 21:57

Vita

Domāju, ka festivāla organizatoriem muzikālā gaume stipri atšķiras no vairākuma cilvēku. Un „The Rolltones” noteikti vajadzēja samainīt uzstāšanās laiku ar Mārtiņu Jātnieku. Arī Eddie Dove Band manuprāt būtu vieta uz lielās skatuves, nevis mazās, jo tur bija gan ko redzēt, gan dzirdēt.
Par ēdināšanu- varēja būt dažādi ēdinātāji,kā citus gadus, nevis tikai Lido.

pirms gada, 2019.07.14 20:31

Vita

Lido ēdināšana bija labākais ko varēja izdarīt.Citus gadus otrā dienā varēja ēst tos pašus 5 dienas iepriekš iemarinētos šašlikus.Bija ļoti labi.Pilnīgi pietika ar vienu ēdinātāju Lido

pirms gada, 2019.07.14 21:52

Apmeklētāja

Visiem nekad neizpatiksi.Man patika.Liels darbs ieguldīts.PALDIES.

pirms gada, 2019.07.14 21:12

Ket

ziņoju, ka tika pārdoti nelegāli ieraksti un ārzemju pilsoņi kontaktējās ar vietējiem

pirms gada, 2019.07.14 21:20

Arī apmeklētāja

Manarī patika pasākums.Ļoti.Paldies.

pirms gada, 2019.07.14 22:18

nu tad beidzot

nabaga gotiņas tika šodien izslauktas

pirms gada, 2019.07.14 21:44

Toms

Albert un Nīderlandi, tos neaizmirst fantastiski.
Paldies.

pirms gada, 2019.07.14 23:18

no Bauskas

Labi,ka visu šo (gandrīz visu)nelasa tie cilvēki,kuri bija atbraukuši no tālākām Latvijas vietām.Bauskā dari ko gribi,viss būs slikti.Raksta tādus apvainojumus,ka jābrīnās,ja tik ļoti nepatīk tā Bauska,ko te dzīvo.Nekas nav labi.Ne kultūras pasākumi,ne sporta pasākumi.Kaut gan no vienas puses,šos žults izgāzējus nav ko ņemt galvā.Sīki,neko izdarīt nevaroši cilvēciņi.Un tad skauž,ka kāds dara un izdodas.

pirms gada, 2019.07.15 06:34

viva

Precīzi! Kā kulaks uz aci!!!

pirms gada, 2019.07.15 10:11

khe

ar lopkopju festivālu, kurā 80% ir šlāgeri, jau nav īsti ko lepoties

pirms gada, 2019.07.15 22:15

Zvejnieks

Diemžēl festivāls kļuvis pārāk atkarīgs no cilvekim ar biezu maku , bet bez gaumes .

pirms gada, 2019.07.15 11:07

no Laukiem ❤ ❤ ❤

Man arī patika,
nebija kaucošu un dejojošu aborigēnu latviešu tautastērpos.

pirms gada, 2019.07.15 12:10

žagata

Nav jau tā kļuvis vispār nebaudāms.Skatītajiem bija visas sadzīviskās ērtibas,
bet pats Festivāls ir tik tālu komercializejies,kas faktiski pazaudejis dvēseli,
tēlaini izsakoties. Gan hokeju ,gan šādos šaura žanra festivālos asinsriti faktiski nodrošina
fanu kustiba.Cilvēki brauc pari visai Latvijai ,vai pat no ārzemēm lai dzīvajā klausitos savu
iemīļoto grupu,redzetu vaigā savas "zvaigznes".Var nebut tā zvaigzne ,ordeņiem apkārta, bet
vienalga tautā populāra.Izslēgt no festivāla aprites "zemāka ranga" (laikam pēc VDK kriterijiem)
grupas ,pārvērst bakstage galu par lielizmēra melno cietoksni,kur pat neviens degunu ārā
nepabāž- nozīmē pilnīgi atsvešināties no publikas. Nepiekritat,organizatori? Tad saskaitat savu
kasi šogad, varbūt atausīs kāda nojausma

pirms gada, 2019.07.15 16:09

žagatiņ

Tu tiešām esi īsta žagata.Patīk tev tie skanošie.Pat cita makā gatava ielīst.Nu tāda tava daba.

pirms gada, 2019.07.15 20:25

Mareks

Biju atbraucis ar savu draugu no Somijas.Viņš komentēja.- programma laba,kopā ar Albert Lee lieliska,bet teritorijas iekārtojums vairāk līdzinājies lielam gadatirgum.Viņa prāt pirms 10 gadiem varēja baudīt romantisku vidi, noskaņu.Viss aizbūvēts.Pilnīgs Fufelis.
Man pašam-- laba bija vācu grupa, viņiem vajadzēja būt vēlāk, kad tautas vairāk.Rolltones un Blues band forši,, bet par daudz jaunumi.Sestdienas koncertu vajadzēja sākt ātrāk lai uz lielās skatuves būtu ED B un Contry Side.

pirms gada, 2019.07.22 13:45

Arnis

Ja kāds vēlas country, tad tas ir šeit https://www.radio.net/s/181fm90scountry

pirms gada, 2019.07.15 16:51

Anita

poniju viņam ...

pirms gada, 2019.07.15 17:58

tipa

saldais redneks!

pirms gada, 2019.07.16 08:23

ieteikums

Pēc nepilna mēneša būs nākošais festivāls.Pietaupiet sevi.Citādi pēc kantrī festivāla var būt žults plīsums un ko tad darīsiet?

pirms gada, 2019.07.15 20:41

Fk

Paldies dievam ka tie bļāvēji un ćurātāji aizvākušies. Cerams vasara ātrāk beigsies un tie maušanas pasākumi beigsies

pirms gada, 2019.07.20 11:49

Vietējās ziņas