Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēdzies biedrības «Meistars Gothards» rīkotais gleznotāju plenērs 1

Šonedēļ atpūtas kompleksā «Miķelis» noslēdzās biedrības «Meistars Gothards» rīkotais gleznotāju plenērs. Tas pulcēja 15 gleznotājus no mākslas studijas «Meistars Gothards» un 17 jauniešus no Engures mūzikas un mākslas skolas. Plenēra rīkošana tika atbalstīta  konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi», informē mākslas studijas vadītāja Indra Liepa.

Uz plenēru uzaicinātā Engures mākslinieku komanda Bauskā uzturējās četras dienas. Dalībnieki gleznoja Bauskas un Rundāles pili, Rātslaukumu un atpūtas kompleksa «Miķelis» apkārtni. Pasniedzējas Velga Melne un bijusī baušķeniece Evita Trapočka ir gandarītas par izdevību piedalīties plenērā un gleznā atveidot skaisto dabu.

Mākslas mīļotājus priecēja jauki laikapstākļi, taču plenēra dalībnieki atzina, ka neskumtu arī par lietu, kas piešķir īpašu šarmu. «No nejaušībām sastāv katrs mākslas darbs,» teic V. Melne.

Bauskas mākslas studijas plenēra pārstāvju vidū bija gleznotāji ar pieredzi no viena līdz pat astoņiem gadiem. Pasniedzējas Elgas Grīnvaldes «skolnieces» Sandra Demme no Gailīšu pagasta un baušķeniece Ingrīda Liepa sajūsminājās par atpūtas kompleksa «Miķelis» sakopto apkārtni.

 S. Demme glezno sešus gadus un parasti cenšas piedalīties līdzīgos pasākumos, taču šis šovasar bija viņas pirmais plenērs. Sandra iecienījusi špakteļa lāpstiņas tehniku, un par viņas darbiem var teikt: «Te ir savs rokraksts.»

 Ingrīda glezno četrus gadus un šo vaļasprieku sauc par savu psihoterapiju. Viņa atzīst, ka praktiskas nodarbības ir ļoti vajadzīgas. Plenērā iegūta atziņa, ka dabas ainavu var pārzīmēt bezgalīgi daudz reižu, jo mainās gaisma, saules spožums, arī ēnas krīt citādāk.

Nīderlandes fonds «KNHM» šī projekta realizācijai atvēlējis 330 eiro, kas nodrošina materiālu iegādi plenēriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas