Noslēdzies biznesa ideju konkurss skolēniem 4

Bauskas Centrālā bibliotēka jau sesto gadu sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldības izglītības nodaļu organizē biznesa ideju konkursu skolēniem. Šogad noslēguma pasākumā piedalījās 30 jauniešu.

Biznesa ideju konkursa skolēniem «Uzņēmējdarbība Latvijā: No tagadnes uz nākotni» noslēgums notika 19. martā Bauskas kultūras centra zālē. Pasākumā pamatā piedalījās skolēni no  Bauskas pilsētas pamatskolas, Īslīces pamatskolas un Vecsaules pamatskolas, kā arī daži no Bauskas sākumskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas. Finālisti savulaik pārvarēja konkursa pirmo kārtu un iekļuva konkursa noslēguma pasākumā.

Bauskas Centrālās bibliotēkas biznesa bibliotēkas un lasītavas vadītāja, kā arī konkursa organizatore Ērika Pelcere pastāstīja, ka šogad konkursa tēma bija veltīta uzņēmējdarbības nākotnei. Bērnus aicināja prognozēt, kāda uzņēmējdarbība būs pēc 30 – 50 gadiem un kādas būs jaunajiem uzņēmējiem nepieciešamās īpašības. Savukārt jauniešu darbu vērtēja žūrija, kurā darbojās uzņēmēji Dainis Bensons un Ģirts Donerblics, Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķe Līga Kļaviņa un Bauskas novada bibliotēku pārstāves Santa Gudža, Sarmīte Freimane un Santa Šarka.

Bērni savas idejas pasniedza ar prezentācijām trīs minūšu garumā. Katram bija savs skatījums uz iespējamo nākotnes uzņēmējdarbību. Karīna Melānija Plociņa no Īslīces pamatskolas izteica cerību, ka nākotnē nebūs negodīgu uzņēmēju. Pati sev un uzņēmējiem nākotnē novēlēja kļūt labākiem, gudrākiem un labsirdīgākiem. Nepadoties un būt darītājiem novēlēja Maikls Burmistrovs no Bauskas sākumskolas.

Uzņēmējdarbības idejas arī bija dažādas. Nikola Šikova no Bauskas pilsētas pamatskolas sapņo par tādu drēbju skapi sievietēm, kur vienmēr varēs atrast, ko uzvilkt. Un, pat ja pirmajā acumirklī liksies, ka nekā nav, drēbju skapī iebūvētā datorprogramma palīdzēs atrast dienas īsto tērpu. Turklāt īpašas «palīdzīgas rokas» gan uzvilks, gan novilks un pat kosmētiku uzliks. Sandris Vecvagars no Vecsaules pamatskolas cer, ka nākotnē zemniekiem liels palīgs būs kombains, kurš pat lietainā laikā varēs nokult labus graudus un izmantos savai darbībai arī saules enerģiju. Monta Rimševica ļāvās pasapņot par laikiem, kad pārvietošanās ar elektromobiļiem būs ļoti vienkārša un ātra. Dārta Esīte no Īslīces pamatskolas vērtēja, ka Latvijā var sākt attīstīt eksotisko augļu audzēšanu – banāni vēl varbūt gluži neaugs, bet arbūzus un melones jau tagad esot vērts audzēt.

Bija tēmas, kas skāra arī sanākušo sirdi. Rūta Sausā stāstīja par draudzību starp meiteni ratiņkrēslā un viņas draudzeni, kura apņēmusies radīt tādu ierīci, lai pirmā meitene varētu staigāt. Līdzīga tēma bija Anetei Danielai Pakalnei, kura sapņo izgatavot ratiņkrēslu, ar kuru varētu pārvietoties teju visur.

Savu risinājumu, kā palīdzēt Bauskas novada uzņēmējiem, bija atradis Gabriels Visockis no Bauskas pilsētas pamatskolas – viņš būšot valsts prezidents, un šis amats ļaušot palīdzēt uzņēmējdarbībai Latvijā un arī Bauskas novadā.

Virkne skolēnu bija sacerējusi arī dzejoļus par uzņēmējdarbību. Tomēr interesantākā daļa bija bērnu izveidotie biznesa jaunvārdi. Piemēram, Bauskas pilsētas audzēkņa Kārļa Jansona piedāvātie varianti. Lielzeķe jeb bankas konts, švīkstoņa jeb virtuālā nauda, smadzeņkaste jeb dators, žagatskrējis jeb biznesmenis un steidzeklis jeb pulkstenis.

Jaunieši pieminēja arī savus biznesa pasaules elkus – no Latvijā zināmajiem populārākais bija Normunds Skauģis, bet pieminēja arī mūsu novada uzņēmējus, piemēram, Kristīni Selani, Ivetu Ļekūni, Arni Vēju un citus.

Uzziņai
Bauskas Centrālās bibliotēkas biznesa ideju konkursa «Uzņēmējdarbība Latvijā: No tagadnes uz nākotni» uzvarētāji:
Konkursa uzvarētāji 1. – 4. klašu grupā:
1. vieta – Gabriels Visockis – Bauskas pilsētas pamatskola;
2. vieta – Deivids Reinieks – Īslīces pamatskola;
3. vieta – Rūta Sausā – Vecsaules pamatskola.

Konkursa uzvarētāji 5. – 6. klašu grupā:
1. vieta – Kārlis Jansons – Bauskas pilsētas pamatskola;
2. vieta – Dārta Esīte – Īslīces pamatskola;
3. vieta – Kristaps Zviedris – Bauskas sākumskola.

Konkursa uzvarētāji 7. – 9. klašu grupā:
1. vieta – Kate Esīte – Īslīces pamatskola;
2. vieta – Artis Jarmalavičs – Vecsaules pamatskola;
3. vieta – Betija Upelniece – Bauskas pilsētas pamatskola.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Zinātāja

Starp citu, konkurss notika 19.martā nevis 20.martā.

pirms gada, 2019.03.21 16:51

Busines

Kur tad varenā Bauskas sākumskola tik švaki? Un 2.vidusskola? Megaskolas bez ???

pirms gada, 2019.03.22 13:59

Mamma

Īslīces pamatskolā ir ļoti labas skolotājas, tādēļ augsti sasniegumi konkursā.

pirms gada, 2019.03.22 14:01

Vietējās ziņas