Noslēdzies Nacionālais debašu turnīrs

Pagājušajā nedēļas nogalē Jelgavas Valsts ģimnāzijā norisinājās Nacionālo debašu turnīrs par tēmu «Jauniešiem no 16 gadu vecuma jādod/ nav jādod tiesības piedalīties Eiroparlamenta vēlēšanās».

No mūsu puses četriem novadiem Bauskas Valsts ģimnāziju pārstāvēja trīs komandas – Elīna Daugule, Paula Kļaviņa, Keita Kondore, Liene Laiškone, Dārta Ušacka, Džuljeta Vanaga, Mārtiņš Strazdiņš, Kitija Maslova un Klēra Maldute. Turnīrā angļu valodā no Iecavas vidusskolas startēja Ance Bole, Niks Vīns un Renāte Estere Liepiņa. Jaunieši sasniedza diezgan augstus rezultātus, bet labāko trijniekā netika. Toties Anci un Renāti atzina par labākajām runātājām.

«Lai gan finālā kā komanda netikām, tāpat turējāmies braši, un gāja diezgan labi. Tēmu skolēni bija izpratuši un attiecīgi sagatavojušies. Tā kā turpināsim to, ko darām, un nepadosimies,» vērtē Iecavas vidusskolas angļu valodas skolotāja, debatētāju trenere Vita Lauciņa-Veinere. «Man patika, tēma nebija grūti izprotama. Uzskatu, ka vajadzētu atļaut jauniešiem balsot no 16 gadu vecuma, jo mūsdienās daudzi jau ir diezgan izglītoti, lai izdarītu pareizo izvēli, tas piešķir lielāku atbildības izjūtu un liek domāt par nākotni,» stāsta Renāte.

Vidusskolniece debatē trešo gadu un sākusi to darīt, jo vēlējusies pamēģināt kaut ko jaunu. Debates, viņasprāt, ir noderīgas, jo attīsta publiskās runas prasmes, ir plašāks skatījums uz dažādām lietām, palīdz aizkliedēt bailes, uzstājoties lielākas auditorijas priekšā, kā arī attīsta daudzpusību. Meitenei visinteresantākā tēma šķitusi, vai plastmasas iepakojumus vajadzētu/ nevajadzētu aizliegt. «Par šo tēmu varēju ilgi un dikti diskutēt, tā ka esmu dabai draudzīgs cilvēks. Noteikti sarežģītāk man ir runāt par politiku, bet pielāgoties var visam. Mūs ļoti atbalsta trenere. Viņa uzmundrinās un teiks, ka ir vērts mēģināt,» teic Renāte.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas