Noslēdzies pasaules čempionāts dambretē; ne Latvijas, ne Bauskas sportistiem augstu rezultātu nav 10

Bulgārijā, Kranevo, no 22. augusta līdz 1. septembrim notika Pasaules čempionāts jauniešiem dambretē. Pēc ātrspēles un ātrās dambretes sekoja klasiskās dambretes turnīrs, un tur šoreiz augstu panākumu ne Latvijas, ne Bauskas sportistiem nav.

Kā jau «Bauskas Dzīve» ziņoja, pirmajos turnīros bronzas medaļu izcīnīja baušķenieks Reinis Štāls. Klasiskās dambretes turnīri nedz baušķeniekiem, nedz Latvijas izlasei nebija pārāk veiksmīgi – tikai divas bronzas medaļas un baušķeniekiem nevienas.

Astotā vieta Z11 vecuma grupā Robertam Maikūnam, savukārt Z17 klasē devītā vieta – Reinim Štālam. Abus no trešās vietas šķīra viens punkts, kas nozīmē, ka varēja gadīties dažādi. Treneris Jānis Štāls atzīst, ka bija gan psiholoģiskas grūtības tik ilgi un nopietni spēlēt, gan arī bija jūtams fizisks nogurums. Visvairāk tas atspēlējās Zanei Lea Zundai, kas M11 grupā palika pēdējā vietā ar četriem punktiem. J. Štāls gan vērtēja, ka vairākos mačos varēja iegūt punktus, bet pietrūka tieši fiziskās izturības. Klasiskajā dambretē katrā kārtā izspēlē divus mikromačus, kur apdomas laiks ir 40 minūtes, un pieskaita desmit sekundes par katru gājienu. Rezultātā spēles ir ļoti ilgas un nogurdinošas. Tomēr gūtā pieredze būs ļoti svarīga, jo turnīrs šogad bija ļoti spēcīgs, bagāts ar stipriem pretiniekiem.

Latvijas izlase kopvērtējumā devītajā vietā, bet tas tikai tādēļ, ka iztrūka zelta godalgas. Pēc izcīnīto medaļu skaita Latvija ir piektajā vietā. Visvairāk godalgu savāca Baltkrievijas sportisti. Tā liecina idf64.org mājaslapas informācija.

Tagad jau visi mūsējie ir atpakaļ un gatavojas jaunajai dambretes sezonai. Pirmās sacensības visa vecuma sportistiem «Ceļotāju kauss» notiks jau 8. septembrī Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas telpās Uzvaras ielā 4. Sezona solās būt ļoti piepildīta, daudz sacensību, tāpēc Bauskas novada dambretes čempionāta pirmā kārta notiks jau 22. septembrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas