Noslēdzies pasaules čempionāts dambretē; ne Latvijas, ne Bauskas sportistiem augstu rezultātu nav 10

Bulgārijā, Kranevo, no 22. augusta līdz 1. septembrim notika Pasaules čempionāts jauniešiem dambretē. Pēc ātrspēles un ātrās dambretes sekoja klasiskās dambretes turnīrs, un tur šoreiz augstu panākumu ne Latvijas, ne Bauskas sportistiem nav.

Kā jau «Bauskas Dzīve» ziņoja, pirmajos turnīros bronzas medaļu izcīnīja baušķenieks Reinis Štāls. Klasiskās dambretes turnīri nedz baušķeniekiem, nedz Latvijas izlasei nebija pārāk veiksmīgi – tikai divas bronzas medaļas un baušķeniekiem nevienas.

Astotā vieta Z11 vecuma grupā Robertam Maikūnam, savukārt Z17 klasē devītā vieta – Reinim Štālam. Abus no trešās vietas šķīra viens punkts, kas nozīmē, ka varēja gadīties dažādi. Treneris Jānis Štāls atzīst, ka bija gan psiholoģiskas grūtības tik ilgi un nopietni spēlēt, gan arī bija jūtams fizisks nogurums. Visvairāk tas atspēlējās Zanei Lea Zundai, kas M11 grupā palika pēdējā vietā ar četriem punktiem. J. Štāls gan vērtēja, ka vairākos mačos varēja iegūt punktus, bet pietrūka tieši fiziskās izturības. Klasiskajā dambretē katrā kārtā izspēlē divus mikromačus, kur apdomas laiks ir 40 minūtes, un pieskaita desmit sekundes par katru gājienu. Rezultātā spēles ir ļoti ilgas un nogurdinošas. Tomēr gūtā pieredze būs ļoti svarīga, jo turnīrs šogad bija ļoti spēcīgs, bagāts ar stipriem pretiniekiem.

Latvijas izlase kopvērtējumā devītajā vietā, bet tas tikai tādēļ, ka iztrūka zelta godalgas. Pēc izcīnīto medaļu skaita Latvija ir piektajā vietā. Visvairāk godalgu savāca Baltkrievijas sportisti. Tā liecina idf64.org mājaslapas informācija.

Tagad jau visi mūsējie ir atpakaļ un gatavojas jaunajai dambretes sezonai. Pirmās sacensības visa vecuma sportistiem «Ceļotāju kauss» notiks jau 8. septembrī Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas telpās Uzvaras ielā 4. Sezona solās būt ļoti piepildīta, daudz sacensību, tāpēc Bauskas novada dambretes čempionāta pirmā kārta notiks jau 22. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

zebra

Vai tad bronzas medaļa nav augsts rezultāts? Vienkārši stilbs virsraksts, vairāk nav ko piebilst. Mūsējie malači!

pirms gada, 2019.09.02 18:06

Māris Bergs

Paldies mūsu jaunajiem dambretistiem par veiksmīgām cīņām un izturību godām pārstāvot Latvijas izlasi aizvadītajā Pasaules čempionātā. Jāatgādina. lai nokļūtu valsts izlasē , Latvijas čempionātā jāierindojās trīs labāko skaitā. Valsts čempiona titulus savās vecuma grupās šogad izcīnīja Roberts un Reinis. Varu ari piebilst, ka Latvijas komandu čempionātā U10 vecuma grupā uzvarēja Bauskas komanda, kurā bez Roberta un Zanes Lea cīnījās Renārs Staškevics un Elīna Arāja. Sirsnīgs paldies ari vecākiem un pedagogiem par atbalstu.
Pasaules čempionāta programma šogad bija ļoti saspringta, jo bez individuālām cīņām, kur čempionu medaļnieki tika noskaidroti sešās vecuma grupās , notika ari komandu čempionāts jauniešiem un Pasaules kausa izcīņas turnīri, kur jaunieši sacentās kopējā turnīrā ar Pasaules vadošajiem lielmeistariem un meistariem.
Uz Pasaules čempionu tituliem individuālā vērtējumā tīkoja jaunieši un jaunietes no 14 valstīm. No 36 medaļu komplektiem Latvijas jaunie dambretisti mājup pārveda 10 medaļas. Izcīnīto medaļu skaitā mūs apsteidza jaunieši no Baltkrievijas - 35, Krievijas – 16, Ukrainas – 13, Uzbekistānas – 12 . Bauskas dambretistu sniegums: (Katrā turnīrā dalībnieki aizvadīja mikromačus 7 kārtās.) Ātrspēles čempionātā Reinim 10 punkti 3.vieta !; Robertam 7 p. 7.vieta; Zanei Lea 4 p. 12.vieta. Ātrajā versijā : Reinim 8 p. 6./11.vieta; Robertam 9 p. 4.vieta; Zanei Lea 4 p. 13.vieta; klasiskā versijā : Reinim 8 p. 4./9.vieta; Robertam 8 p. 4./8.vieta; Zanei Lea 4 p. 13.vieta. Valstu izlašu sniegums tiek vērtēts pēc septiņu dienu klasiskās versijas turnīru rezultātiem Kopējā vērtējumā ieskaitot no katras vecuma grupas labākā dalībnieka rezultātu Latvija ierindojās 4.vietā – 78 punkti. Mūs apsteidza Baltkrievija 109 p.; Krievija 101 p., Moldāvija 80 p. Piektā vietā Lietuva 74 p., sestā vietā Ukrainas dambretisti 70 punkti, utt.
Komandu čempionāta Latvijas jauniešu izlases sastāvā cīnījās ari Reinis. Komandai 4.vieta 10 valstu konkurencē. Jaunieši iesaistījās ari Pasaules kausa izcīņas turnīros sacenšoties kopā ar 8 lielmeistariem un 24 sporta meistariem. Ātrajā vesrsijā no mūsu novada dambretistiem piedalījās Jānis Fārnests 9 punkti, 20.vieta. Ātrspēles turnīrā 67 dalībnieku konkurencē ar izcīnītiem 9 punktiem 31.vieta Reinim Štālam, 34.vieta Jānim Fārnestam.
Bauskā 11.septembrī ar Rudens čempionātu dambretē 2010.gadā dzimušiem un jaunākiem zēniem sāksies Prāta spēļu olimpiāde, tātad ceļa pirmais posms līdz Pasaules virsotnēm. Vēlu veiksmi!

pirms gada, 2019.09.02 22:39

baušķenieks

Mīļš paldies Māri par šo jauko komentāru.Kaut gan neesmu dambretes fans ,Jūsu rakstīto izlasīju ar lielu interesi.Vēlreiz paldies.

pirms gada, 2019.09.03 20:14

!!!!

Paldies tādiem cilvēkiem ka Māris Bergs un Jānis!!! Viņi nodarbojās ar bērniem nežēlojot savu brīvo laiku. Pareicoties viņiem un to bērnu vecākiem, kuri mudina savas atvases nodarboties ar šahu un dambreti , mums aug jauna un laba paaudze.

pirms gada, 2019.09.04 10:51

Garumzīme

Virsraksts pilnīgi garàm, apkauno bronzas ieguvéju. Vai tad neviens nekontrolé ko raksta žurnālists???

pirms gada, 2019.09.04 14:52

Edgars

Skatos, ka raksta autoram kaut kas ar galvu nav kārtībā... augstu rezultātu nav... bronzas medaļas pasaulē izrādās ir slikts rezultāts. Komandai 4 vieta nevis devītā kā raksta arī slikti. 10 medaļas kopā neveiksmīgi. Laikam autors pieradis pie brangākiem panākumiem un ir daudzkārtējs kāda sporta veida uzvarētājs. Ļoti sliktas kvalitātes raksts ar jauniešu lielo ieguldījuma nomelnošanas. Ir jūtamas personības personīgās problēmas.

pirms gada, 2019.09.05 00:19

Māris Bergs

Kā jau iepriekš komentārā minēju, 11.septembrī ar rudens čempionātu 2010.gadā dzimušiem un jaunākiem zēniem ievadīta Prāta spēļu olimpiāde "Bauska-2019". Sacensībās piedalījās 21 dalībnieks no piecām novada skolām. Astoņās spēļu kārtās nevienam jaunajam dambretistam neizdevās izvairīties no nepatīkamā vārdiņa "padodos". Čempionāta medāļu komplektu mājup aiznesa pilsētas pamatskolas zēni - zelts Robertam Maikūnam par septiņām uzvarētām cīņām, par puspunktu apsteidzot klasesbiedru Renāru Staškevicu. Pieveikt piecus pretiniekus un divas cīņas noslēdzot neizšķirti trešo un ceturto vietu tabulā aizņēma Ričards Ceruss un Vecsaules pamatskolas 1.klases audzēknis Verners Fibigs . Bronzas medaļas likteni izšķīra lielāka Ričarda pretinieku izcīnīto punktu summa . Pirmie četri zēni ieguva tiesības sacensties 25.septembrī kopā ar 2007.gadā dzimušiem un jaunākiem dambretistiem. Komandu vērtējumā pārliecinoši labākie pilsētas pamatskolas zēnu trijotne - Roberts, Renārs un Ričards 19,5 punkti, otrā vietā Vecsaules pamatskolas 1.komanda - 14 punkti. Ar puspunkta starpību seko Pilsrundāles vidusskolas un Bauskas 2.vidusskolas zēni, bet "olimpisko sešinieku" noslēdz vecsauliešu 2. komandas un Griķu pamatskolas dambretisti. 18.septembrī uz rudens čempionāta cīņām gaidīsim šās vecuma grupas meitenes.

pirms gada, 2019.09.12 13:14

Ieva

Nepatikami lasit sadus rakstus ar negativu pieskanu. Pozitivas lietas attspogulotas negativa gaisma. Uldi, ludzu parstajiet rakstit. Vairs nerakstiet. Jus esat pilns negativisma. Sads raksts nedod godu ne jums, ne latviesiem. Tik negativu rakstu ilgi nebiju lasijusi. Latviesiem butu jalepojas ar to, ka ir ko sutit uz Pasaules cempionatu dambrete. Paldies dalibniekiem un cilvekiem, kuri stradaja pie ta, lai Latvija butu parstaveta cempionata. Paldies Marim Bergam par komentu, kurs aprakstija notikuso patiesa gaisma. Prieks lasit Mara rakstu. Tas iedvesmo jauniem panakumiem.

pirms gada, 2019.09.13 09:59

Vietējās ziņas