Noslēdzoties peldsezonai, ūdens temperatūra mūspuses upēs noslīdējusi līdz +16 grādiem

Šodien, 15. septembrī, beidzoties 2020.gada oficiālajai peldsezonai, ūdens temperatūra Mūsā, Mēmelē un Lielupē svārstās +16 grādu robežās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Jau vēstījām, ka augustā Mūsas peldvietā pie Bauskas stadiona laboratoriski tika apstiprināta potenciāli toksisko zilaļģu klātbūtne. Ņemot vērā slēdzienu, Veselības inspekcija bija noteikusi aizliegumu peldēties, kas saglabājās visu mēnesi.

Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētniece Ieva Bārda atklāja, ka rudenī zilaļģu daudzums strauji samazinās pie lietainiem un aukstiem laika apstākļiem, vienīgi izņēmums varētu būt, ja vēl parādās gara atvasara.

«Karstos laika apstākļos vasarās, upēs un ezeros ir zilaļģes, bet toksiskākās ir augstākās koncentrācijās, jo spēj izkonkurēt citas aļģes. Barības vielu palielināšanās tomēr dara savu, tāpēc jau iesaka gar lauksaimniecības zemēm atstāt buferzonu, lai tas kaut daļēji aiztur barības vielas, kas izskalojās no augsnes. Prognozēt par turpmāko neko nevar, jo katra vasara no vasaras mainās. Tomēr ieteiktu, pievērst uzmanību Mūsas upei arī nākošajā gadā,» teic I. Bārda.

Oficiālā peldsezona Latvijā ik gadu sākas 15.maijā un noslēdzas 15.septembrī. Šajā laikā Veselības inspekcija uzrauga peldvietu ūdens kvalitāti. Mūspusē nav oficiālu peldvietu, tāpēc pašvaldības pašas pasūta peldūdens kvalitātes pārbaudi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas