Noslēgušās Iecavas pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar iedzīvotājiem

Trešdienas, 30. septembra, vakarā Edvarta Virzas bibliotēkā notika šogad pēdējā pašvaldības pārstāvju un iedzīvotāju tikšanās. Ar to arī noslēgusies pašvaldības pārstāvju un iedzīvotāju tikšanās pirms nākamā gada Iecavas novada budžeta projekta veidošanas.  Ar Iecavas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku, pašvaldības administrācijas izpilddirektoru Mārtiņu Veinbergu, vietnieku Normundu Vāveru, Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas priekšnieku Gundaru Dzeni un SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» vadītāju Juri Junduli bija ieradušies tikties 32 Iecavas iedzīvotāji. Pārsvarā interesenti bija cienījama gadagājuma un brieduma gados. Jaunos iecavniekus pārstāvēja vien bibliotēkas darbinieces – bibliotēkas vadītājas pienākumu izpildītāja Jolanta Ignate un bibliotekāre Elva Ģēvele. Abas kā vienmēr laipni sagaidīja ikvienu sapulces dalībnieku un gādīgi meklēja papildu krēslus, kā arī centās atgādināt par distances ievērošanu un kautrīgākos iedrošināja sēsties pirmajās rindās.

Kā novērojusi J. Ignate, šogad iecavnieki esot bijuši nedaudz aktīvāki, interesantu skaits mazliet palielinājies.
Iecavas novada domes priekšsēdētājs A. Mačeks iepazīstināja sapulces dalībniekus ar novada aktualitātēm, informēja par izdarītajiem darbiem, kā arī rosināja klātesošos izteikt savus priekšlikumus.

Sanākušo iecavnieku intereses bija ļoti atšķirīgas; kas interesē un ir aktuāli daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, ne vienmēr ir saistoši privātmājas īpašniekiem. Kā šo situāciju raksturoja viens no sapulces dalībniekiem, kas viens no pirmajiem agrāk pameta sapulci un vēlējās palikt anonīms, bet dalījās savos iespaidos: «Mani interesēja divi jautājumi – riepu nodošanas iespēja un «Rail Baltica» dzelzceļa līnijas projekta jaunumi. Uz abiem jautājumiem atbildes saņēmu jau A. Mačeka uzrunas laikā. Tagad steidzos uz «Panorāmu». Sapulces dalībniekiem vajadzētu būt konstruktīvākiem, īsāk uzdot jautājumus, būt iecietīgākiem citam pret citu, kā arī sapulces vadītājam stingrāk izturēties pret «garajiem  runātājiem».»

«Bauskas Dzīve» novēroja, ka klausītāju rindas sapulces gaitā kļūst arvien retākas, tāpēc centās uzrunāt iedzīvotājus, kuri sapulci pamet. Izrādās iemesli visdažādākie: jāsteidzas uz ziņām, «skrienu pēc piena», «mājās mazbērni vieni paši», «sapulce par garu», «par daudz informācijas – nevaru uztvert», «esmu visu noskaidrojis, citu problēmas mani neinteresē». Visi «Bauskas Dzīves» uzrunātie tomēr atzina, ka šāda sapulce ir ļoti vajadzīga, būtu labi šādu tikšanos organizēt vairākas reizes gadā, bet visi kā viens uzsvēra, ka jānošķir personīgs jautājums, kas jārisina ikdienā, darba kārtībā ar attiecīgajiem pašvaldības dienestiem, no tiem jautājumiem, kas ir svarīgi visiem. Sapulci nevajadzētu izmantot par uzstāšanās skatuvi gariem personīgiem stāstiem, bet iespēju robežās reglamentēt uzstāšanās laiku. Vairāki iecavnieki pozitīvi atzīmēja saprotamās un pacietīgās A. Mačeka  atbildes un skaidrojumus.

Iecavniekiem kā visur aktuāla ir Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) virzība, ceļu un ielu sakārtošana un uzturēšana, kultūras dzīves attīstība, atkritumu apsaimniekošana, protams, viss, kas saistīts ar apkuri, kā arī daudz jautājumu bija SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» vadītājam Jurim Jundulim. Izmantojot personīgas tikšanās iespēju sapulcē, iedzīvotāji to arī individuāli steidzās izmantot.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas