Noslēgusies vimbu sezona 9

Lielupē, Mūsā un Mēmelē Bauskā un apkaimē no 1. aprīļa līdz 15. maijam bija noteikta vimbu licencētās makšķerēšanas sezona, kas nu beigusies.

No copmaņu stāstiem var secināt, ka tā bijusi citādāka nekā iepriekšējās. Lielākās problēmas bijušas zemā ūdenslīmeņa dēļ.

«Vimbu sezonas sākums bija švaks, taču pēdējās nedēļās nebija iemesla sūdzēties par zivju nepietiekamību. Daži tomēr sacīja, ka vimbu ir maz, bet tā nebija, neticu tam. Zivis jāmāk noķert, pieredzējis makšķernieks zina, ko un kā darīt. Šosezon pats divas reizes biju uz vimbu copi un visu likumīgo normu arī dabūju. Pirms nedēļas daudz vimbu manīju Ķirbaksalā, zem Mūsas tilta, pie Mūsas trases. Daudzi rīdzinieki šīs zivis makšķerē Pērnavas līcī, jo tur vimbas var ķert, cik grib. Iesaku ikvienam pamainīt makšķerēšanas vietas,» stāsta Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības izpilddirektors Māris Vaitekūns.

Šogad Bauskas mednieku un makšķernieku biedrībai piešķīra mazāk vimbu licenču nekā pērn – 1175, neizpārdotas palika vairāk kā 300. Pērn piešķīra vairāk licenču un neizpārdeva aptuveni 250. M. Vaitekūns atzīst, ka vienmēr pirmās tiek izpārdotas licences makšķerēšanas atļaujai A zonā. Šogad šajā zonā visas licences neesot pārdotas.

Arī makšķernieks Andris Juškevics atzīst, ka vienīgā problēma bijusi zemais ūdenslīmenis, bet zivis noķert varēja. Vieglākā viņa izvilktā vimba svērusi puskilogramu, smagākā – 845 gramus. A. Juškevica iemīļotākās makšķerēšanas vietas ir pie Bauskas stadiona un pilskalna. «Makšķerēju jau deviņpadsmit gadus. Jā, šī vimbu sezona bija citādāka, bet zivis noķert varēja,» teic A. Juškevics.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

skaties plašāk

laivas būs vajadzīgas kārtējam zivju mazuļu iepirkumam, ko tradicionāli sadalīs vismaz divās daļās, pirmajā daļā daļu zivju mazuļus ielaidīs korespondentu un fotogrāfu klātbūtnē, bet otrajā daļā, otro daļu zivju mazuļu....

pirms gada, 2019.05.19 12:32

Guntis

Es joprojām esmu saprotošs - smailītes viņam akūti nepieciešamas.Nu tāpat,kā laiku pa laikam nolaist ūdeni un nolikt kluci.

pirms gada, 2019.05.20 16:55

CopesLietas

Rūpnieciskai nozvejai gan netraucēja zemais ūdens līmens.

pirms gada, 2019.05.19 10:16

Tu nesaproti

upju zvejnieki mums ir izmirstoša profesija, kura jāsaglabā, lai vismaz pabarotu lemjošos ierēdņus

pirms gada, 2019.05.19 12:34

kā tu domā?

mūsu "Vimbu svētkos" no kurienes bija lielākā daļa saldēto vimbu, ja ne no Buļļupes murdiem?

pirms gada, 2019.05.19 16:54

igaune

Nē. Igaunijā ir tikai "g" punkti.

pirms gada, 2019.05.20 15:54

asarītis.

Iemācieties peldēt.Zemūdens zivis ir vienmēr un visur. Jūsu samestie atkritumi arī.

pirms gada, 2019.05.22 11:27

Vietējās ziņas