Notāru dienās arī Bauskā bezmaksas konsultācijas

25. un 26. februārī jau 15. reizi norisināsies Notāru dienas, piedāvājot bezmaksas juridiskās konsultācijas zvērinātu notāru birojos visā Latvijā, tajā skaitā Bauskā. Jautājumus varēs uzdot arī klientu portālā www.latvijasnotars.lv.

Bezmaksas konsultācijas Bauskā piedāvās divas Zemgales apgabaltiesas zvērinātas notāres – Zenta Reliņa (Uzvaras iela 3)  un Aija Biezā  (Dārza ielā 14A). Konsultācijas 25. un 26. februārī tiks sniegtas no pulksten 10 līdz 15, bet portālā www.latvijasnotars.lv jautājumus abās dienās varēs uzdot no pulksten 10 līdz 14. Informācija par notāru birojiem un to darba laikiem visā Latvijā, kā arī kontaktinformācija tiešsaistē pieejama ŠEIT. Plānojot konsultāciju, apmeklējumu ieteicams iepriekš pieteikt.

Latvijas Zvērinātu notāru padome, rīkojot ikgadējās Notāru dienas, aicina sabiedrību domāt par bērnu juridisko drošību un bērnu interešu aizsardzības būtiskumu. Bezmaksas konsultāciju laikā notāri aicinās sabiedrību noskaidrot, kas nepieciešams, lai bērni būtu pilnībā juridiski nodrošināti dažādām situācijām, kādas ģimene var piedzīvot. Jo īpaši – vecāku šķiršanās gadījumos.

Notāru padome aicina rosināt diskusiju un bezmaksas konsultācijās noskaidrot dažādus jautājumus:

  • Kādiem dokumentiem jābūt ikviena bērna juridiskajā “albumā”?
  • Kā nodrošināties, lai, pārim šķiroties, emocijas un aizvainojumi neapdraudētu kopīgo bērnu intereses?
  • Ar ko jārēķinās, ja mantinieki ir bērni no vairākām laulībām?

Notāru padome aicina savlaicīgi parūpēties par visiem dokumentiem, kas var būt nepieciešami bērna juridiskajai drošībai un tiesību pārstāvēšanai, – dzimšanas apliecību, mācību dokumentiem, vecāku noformētu ceļošanas atļauju, aizbildņu norādīšanu vecāku testamentā, pilnvaru bērna interešu pārstāvībai (piemēram, vecvecākiem), kā arī nākotnes pilnvarojumiem utt.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš norāda, ka bieži vien, partneriem šķiroties, bērna intereses tiek pakārtotas vēlmei pēc iespējas ātrāk katram doties uz savu pusi. Tikai pēc tam atklājas, ka abiem vecākiem nav vienotas izpratnes par to, kā jākārto jautājumi attiecībā uz bērnu. Tāpēc Notāru dienās ikviens tiek aicināts izmantot iespēju un kliedēt neskaidros jautājumos, kas skar ģimenes lietas.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas