Notāru dienās izmanto iespēju konsultēties par brīvu

Bauskā 45 cilvēki pagājušajā nedēļā izmantoja iespēju Notāru dienu laikā bez maksas saņemt juridiskas konsultācijas par dažādiem jautājumiem, portālu informēja Latvijas Zvērinātu notāru padomes pārstāve Liene Krīvena.

Aktuālākās tēmas, kas apspriestas ar Bauskas notārēm, ir ģimenes lietas – laulāto mantiskās attiecības un laulības šķiršana, kā arī jautājumi par mantošanu un pēdējās gribas rīkojumiem (testaments un mantojuma līgums) un pilnvarojuma jautājumi.

«Mēs kā organizatori novērtējam to, ka ļaudis Bauskas pusē bija sadzirdējuši mūsu aicinājumu, kam īpaši šogad paši pievērsām uzmanību – izvērtēt nākotnes pilnvarojuma nepieciešamību. Četri cilvēki izrādīja par to interesi pie Bauskas notārēm. Apmeklējuma dinamika mūsu organizētajās Notāru dienās pa gadiem ir diezgan līdzīga, izteikts kāpums vai kritums nav novērojams,» teic L. Krīvena.

Latvijā kopumā Notāru dienās iespēju saņemt juridisku konsultāciju izmantojuši aptuveni 2 000 iedzīvotāju. Aktīvākās bijušas sievietes ap 50 gadiem ar augstāko izglītību.

«Ar katru gadu arvien vairāk var secināt, ka Latvijas sabiedrība kļūst izglītotāka un nobriedušāka attieksmē pret juridiskajiem savas dzīves aspektiem. Jautājumi kļūst arvien kvalificētāki, un bieži vien ir nojaušams, ka cilvēks jau ir pieņēmis pareizo lēmumu un viņam ir nepieciešams tikai apliecinājums, ka to ir iespējams īstenot,» vērtē Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš.

Tajā pašā laikā notāru novērojumi liecina, ka cilvēki mēģina atrast juridiskus risinājumus savstarpējo attiecību problēmām. Tāpat gadu no gada atklājas arī tipiskās kļūdas, ko cilvēki joprojām pieļauj. Iegādājoties vai mantojot īpašumu, nekavējoties reģistrēt īpašumtiesības, iegādājoties tehniku vai transportlīdzekli, neatlikt tā pārreģistrēšanu uz sava vārda. Tās ir minimāli obligātās darbības, kuras neveicot var nonākt pie lieliem zaudējumiem un neērtībām, atgādina notāri.

Notāru dienas notiek jau 14. gadu, un šo gadu laikā iespēju saņemt padomu tādos jautājumos kā darījumi ar nekustamo īpašumu, mantojuma lietas, laulību līgumi, dāvinājuma līgumu riski, laulības šķiršanas, uzturlīgumi, pilnvaras, īres un nomas jautājumi un citas izmantojuši gandrīz 40 000 Latvijas iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas