Noteiktas Latvijas labākās skolas darbā ar talantīgajiem audzēkņiem; reitingā iekļuvušas arī Bauskas Valsts ģimnāzija un Vecumnieku vidusskola 6

Ata Kronvalda fonds ir noteicis jauno, 2019./2020. mācību gada skolu reitingu “Lielā Pūce”. Mazo skolu reitingā iekļuvusi Vecumnieku vidusskola, savukārt ģimnāziju sarakstā ir Bauskas Valsts ģimnāzija, „Bauskas Dzīvi” informē Ata Kronvalda fonda pārstāvji.

Skolu reitingu veido, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskās biedrības konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās.

„Lielās Pūces” mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un/vai iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā. Šogad reitingā ir iekļautas 30 valsts ģimnāzijas, 66 “lielās” skolas un 91 “mazā” skola.

Kā vēstīts www.skolureitings.lv, mazo skolu sarakstā 91 mācību iestādes pulkā 60. – 74. vietu ar vairākām skolām dala Vecumnieku vidusskola, kas šeit minēta kā vienīgā no mūspuses novadiem. Savukārt 30 ģimnāziju reitingā 26. ir Bauskas Valsts ģimnāzija.

Šogad lielo skolu grupā reitinga augšgalā ir: Rīgas klasiskā ģimnāzija, Rīgas 10. vidusskola, Rīgas 40. vidusskola, Rīgas Franču licejs, Daugavpils tehnoloģiju vidusskola-licejs. Rīgas klasiskā ģimnāzija katru gadu parāda labus rezultātus, ierindojoties topa augšgalā un esot starp labākajām skolām Latvijā, arī šogad pierādot savu izcilību un ierindojoties pirmajā vietā.

Mazo skolu grupā reitinga augšgalā nemainīgi pirmā ir RTU Inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Rudzātu vidusskola, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Mežciema pamatskola, Špoģu vidusskola. RTU Inženierzinātņu vidusskolas sniegumu veicina augsti kvalificētiem mācību spēki, lieliska mācību tehniskā bāze, kā arī motivēti un mērķtiecīgi skolēni. Arī Rudzātu vidusskola šogad nemainīgi ierindojās otrā vietā, pierādos prasmes strādāt profesionāli un mērķtiecīgi.

Valsts ģimnāziju skolu grupā reitinga augšgalā ir iekļuvušas Rīgas valsts 1.ģimnāzija, Āgenskalna valsts ģimnāzija, Ventspils Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas valsts 2. ģimnāzija, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija. Šo skolu mērķtiecīgais un profesionālais darbs ir atspoguļojies jau citu gadu reitingos ar stabilu atrašanos lielo skolu top grupā.

„Lielā Pūces” pasniegšana plānota šī gada augustā vienlaikus ar labāko skolotāju godināšanu, kas ieguldījuši visnozīmīgāko darbu talantīgo skolēnu attīstībā. Plānots, ka Ata Kronvalda balvas tradicionāli pasniegs Valsts prezidents, Ata Kronvalda fonda padomes priekšsēdētāja Iveta Ķestere un fonda prezidents Henriks Danusēvičs.

Ata Kronvalda fonds ir nodibinājums, kura uzdevums ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Savukārt Atis Kronvalds bija 19. gs. pedagogs, sabiedrisks darbinieks, publicists, valodnieks. Īpašs viņa devums latviešu tautas pašapziņas celšanā un valodas izkopšanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Reitings

Ģimnāziju reitingā iekļautas ir pilnīgi visas ģimnāzijas -tur nav jāpiepūlas ietikt ,galvenais ir vieta,kādā ierindoties. Tas nav nekāds sasniegums tur tikt.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.27 08:39

absolvente

Tā bildītē tiešām ir Vecumnieku vidusskola?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.27 09:19

Es

Tā ir Misas pamatskola !

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.27 09:33

ES->absolventei

Zem foto ir norādīts,kas tas ir...

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.27 09:28

nu ko

Vecumniekiem līdz ģimnāzijai - kā mums katram līdz Saulei!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.28 20:45

Vietējās ziņas