Noteikti šā gada erudītākie skolēni ekonomikas konkursā

Iecavas vidusskolā aizvadīts jau desmitais starpnovadu ekonomikas erudīcijas konkurss vidusskolēniem. Šāds konkurss savulaik notika bijušā Bauskas rajona teritorijas dažādās skolās, bet nu jau desmit gadu to rīko Iecavas vidusskolas ekonomikas skolotāja Antra Pāruma.


Konkursā 11. aprīlī šoreiz piedalījās 11 vienības no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2. vidusskolas, Pilsrundāles vidusskolas, Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības (Saulaines TS), Vecumnieku vidusskolas, Skaistkalnes un Iecavas vidusskolas. Konkursu atbalsta Iecavas vidusskola, kuru pasākumā pārstāvēja direktore Agra Zaķe, Iecavas novada izglītības nodaļa, kā arī a/s «Dzintars», SIA «Iecavnieks&Co», a/s «Dobeles dzirnavnieks» un SIA «Bauskas Dzīve».


Pārbaudījumi bija ļoti dažādi. Pirmais bija «Bauskas Dzīves» tests, tajā 15 punktus nopelnīja trīs skolas – Bauskas Valsts ģimnāzija, kas uzdoto izpildīja visprecīzāk, Bauskas 2. un Vecumnieku vidusskola. Kapteiņu konkursā, kur bija jāpazīst uzņēmumu zīmoli, veiksmīgākā bija Iecavas vidusskolas trešā komanda, tai sekoja Skaistkalnes vidusskolas otrā komanda, un trešie bija Bauskas 2. vidusskola. A/s «Dobeles dzirnavnieks» konkursā uzvarēja Bauskas 2. vidusskola, otrajā vietā Vecumnieku vidusskola, trešie – Iecavas vidusskolas otrā komanda. SIA «Iecavnieks&Co» pārbaudījumā uzvarēja Bauskas Valsts ģimnāzija. Tālāk pa desmit punktiem bija Skaistkalnes vidusskolas pirmajai un trešajai komandai, kā arī Saulaines TS, bet skaistkalnieši savas atbildes nodeva ātrāk un ieguva balvas.


Visinteresantākais bija a/s «Dzintars» pārbaudījums – šoreiz ekonomika atklājās smaržu pasaulē. Skolēniem bija jāizpilda uzdevumi, mēģinot noteikt smaržu nianses un produktu sastāvdaļas. Skolēniem nācās atcerēties ķīmijas stundas – kā pareizi smaržot trauka saturu. «Labākie deguni bija Bauskas jauniešiem,» noslēgumā smaidīja a/s «Dzintars» pārstāve Elīna Lukjanoviča. Otrajā vietā ar sešiem punktiem Bauskas Valsts ģimnāzija, bet uzvarētāji ar 11 punktiem Bauskas 2. vidusskolas komanda.


Trešo vietu, pašiem negaidīti, izcīnīja Skaistkalnes vidusskolas trešā komanda. Viņiem šo rezultātu palīdzēja izcīnīt augsts vērtējums radošajā pārbaudījumā.


Otrajā vietā Vecumnieku vidusskola – žūriju aizrāva viņu stāstījums par Vecumnieku vidusskolas stadionu, komanda bija laba arī citos uzdevumos un testos.


Uzvarētāju godā Bauskas 2. vidusskolas vienība – viņiem pārsvaru pār konkurentiem nodrošināja spēja vislabāk saost smaržu nianses a/s «Dzintars» pārbaudījumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas