Noteikti Vecumnieku novada «Gada skolēni» 8

Skaistkalnes tautas namā ceturtdien, 7. maijā, notika Vecumnieku novada konkursa «Gada skolēns 2015» noslēguma sarīkojums, uz kuru ieradās 14 konkursa dalībnieki.

«Šogad esam mainījuši konkursa nolikumu. Lai nav tā, ka tikai ar vienu spēcīgu talantu pietiek, lai iegūtu mūsu novada vērtīgāko titulu – gada skolēna nosaukumu. Šogad daudzpusībai kritērijos ir lielāka nozīme,» skaidroja Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals.

Skolēnus par panākumiem bija ieradušies sveikt vecāki, izglītības iestāžu direktori un pedagogi. Vecumnieku novada izglītības metodiķe Vija Beļūne atzina, ka šī gada konkursanti sekmju ziņā ir vēl spēcīgāki nekā pirms gada – vidējā atzīme dalībniekiem ir augstāka.

«Jūtos lepns par savu meitu. Domāju, ka jauniešu panākumos ne tikai skolas, bet arī vecāku devums ir nenovērtējams. Bez mūsu padoma un atbalsta neiztikt. It īpaši pusaudžu vecumā,» priecīgs ir nominantes Līgas Līdakas tēvs Andrejs Līdaks.

Visvairāk konkursantu sarīkojumā bija no Skaistkalnes vidusskolas. «Mums katru gadu ir daudz dalībnieku,» uzsver šīs mācību iestādes direktore Svetlana Vāverniece.

Lai arī Bārbeles pamatskolas vairs nav, tomēr konkursā bārbelieši piedalās. Viens no viņiem – Roberts Kļaviņš – mācās Vecumnieku vidusskolas 12. klasē. «Nolēmu, ka pēdējā mācību gadā jāizmēģina savi spēki. Man patika. Sākumā bija jāraksta eseja, kur varēju izpausties. Tad bija jāstāsta par sevi – gan pats varēju izvērsties, gan par citiem paklausīties. Patika aizpildīt anketu ar sasniegumiem – novērtēju savus labos darbus, kurus bieži nepamanu,» stāsta bārbelietis, kurš uz pasākumu bija ieradies ar ziediem klases audzinātājai un savai mammai.

«Gada skolēna 2015» noslēguma sarīkojumu organizēja Vecumnieku novada klašu audzinātāju metodiskās apvienības vadītāja Lolita Silakaktiņa. Veiksmīgi to vadīja Skaistkalnes vidusskolas 10. klases audzēkne Santa Škenderska.

Nomināciju «Par vispusīgām zināšanām» saņēma Samanta Homiča un Egija Cēne. Nominācija «Par talantu daudzpusību» tika Naurim Vildem un Judītei Ivanovai. Nomināciju «Par aktīvu iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē» piešķīra Valērijai Sadovinai un Sintijai Belrusei.

Kuri ir Vecumnieku novada Gada skolēni? Pamatskolu grupā par 2015. gada skolēnu Vecumnieku novadā atzīta Misas vidusskolas
9. klases audzēkne Anna Jaunzeme. Meitene pārsteigusi žūriju ar ļoti daudzpusīgām spējām – gan mākslas jomā, gan eksaktajās zinātnēs, viņa arīdzan piedalās tūrisma sacīkstēs, skrien, beigusi Vecumnieku mākslas un mūzikas skolas klavieru klasi, šogad startējusi astoņās mācību priekšmetu olimpiādēs, uzvarējusi Rīgas Tehniskās universitātes rīkotajā konkursā par veiksmīgāko spageti makaronu torni.

Vidusskolu grupā Gada skolēns ir Vecumnieku vidusskolas 12. klases audzēknis Valts Ulmanis. Puisis daudz lasa, aizraujas ar orientēšanos, izcīnot balvas valsts mēroga sacīkstēs. Novadā gūta pirmā vieta matemātikas olimpiādē, saņemtas godalgas citos mācību priekšmetos. Zinātniski pētniecisko darbu konkursā iegūta valsts mēroga atzinība.

UZZIŅAI

Vecumnieku novada konkursa «Gada skolēns 2015» dalībnieki:

Pamatskolu grupā: Karīna Balode – Stelpes pamatskola, Samanta Homiča – Vecumnieku vidusskola, Judīte Ivanova – Skaistkalnes vidusskola, Sintija Belruse, Anna Jaunzeme – Misas vidusskola.

Vidusskolu grupā: Madara Baturoviča – Valles vidusskola, Valts Ulmanis, Roberts Kļaviņš – Vecumnieku vidusskola, Līga Līdaka, Sandijs Siliņš, Egija Cēne, Katrīna Siliņa – Skaistkalnes vidusskola, Valērija Sadovina, Nauris Vilde – Misas vidusskola.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

PHE

skaties, kur gribi, te arī skūki skuķi skuķi. Kad latvijā beigsies skuķu laikmets un iestāsies vīriešu atbildība, tad vienreiz būs kārtība pēc savas būtības

pirms 5 gadiem, 2015.05.08 09:11

mjāā

Kādam gudram arī jābūt, sievietes vienmēr ir tādas bijušas!

pirms 5 gadiem, 2015.05.08 09:41

nu nu

būtu tu redzējis priekšnieku florbola sacensībās cīņā par 3.vietu!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.05.10 14:48

vērīga lasītāja

nu vai tad tiešām nevar publicēt pareizi vārdus - cik man zināms ir Santa un nevis Sandra

pirms 5 gadiem, 2015.05.08 14:43

Vietējās ziņas