Novadniekiem pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus 13

Šodien, 3. maijā, Rīgas pilī svinīgā ceremonijā Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus 103 personām. To skaitā ir arī pieci mūsu novadu iedzīvotāji. Tā liecina Valsts prezidenta mājaslapas informācija.

Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru saņems un par ordeņa kavalierēm iecels trīs Īslīces SOS bērnu ciemata sociālās audzinātājas – Ligitu Insbergu, Jadvigu Švabi un Anitu Ozolu.

Atzinības krusta IV šķiru saņems un par ordeņa virsnieku kļūs ilggadējais lauksaimniecības darbinieks mežotnieks Jānis Dzelzkalējs. Savukārt Atzinības krusta V šķiru saņems un par ordeņa virsnieci kļūs Vija Cerusa, Bauskas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja.

Augstākos valsts apbalvojumus pasniedz gan par atsevišķu izcilu darbu profesijā, gan mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību. «Visus apbalvotos vieno izcila Tēvijas mīlestība un pašaizliedzīgs darbs Latvijas labā. Apbalvojums, ko katrs no apbalvotajiem saņems par savu vienreizējo devumu, ir augstākais mūsu valsts cieņas apliecinājums darbam Latvijā un Latvijai. Tādēļ visu šo personu kopā un katra atsevišķais ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms,» pausts Ordeņu kapitula atzinumā.

Šogad aprit 95 gadi, kopš nodibināts Triju Zvaigžņu ordenis. 1924. gada 25. martā pirmais Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja Likumu par Triju Zvaigžņu ordeni. Tas bija pirmais Latvijas Republikas civilais ordenis, visaugstākais valsts apbalvojums, atzinības un piederības zīme. 1938. gadā papildus Triju Zvaigžņu ordenim tika nodibināti vēl divi ordeņi – Viestura ordenis un Atzinības krusts. Pēc Latvijas valsts neatkarības nostiprināšanas augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – atjaunoja 1994. gadā, Viestura ordeni un Atzinības krustu – 2004. gadā.

Lēmumi par apbalvojumu piešķiršanu ir pieņemti 8. aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Pamuļķis Apskaidrojiet par ko ir jāapbalvo

Apskaidrojiet par ko ir jāapbalvo trīs Īslīces SOS bērnu ciemata sociālās audzinātājas ? Par to,ka strādā valsts darbu? Kas izviza kandidātus uz apbalvojumiem no Bauskas novada un kādi ir kritēriji?

pirms gada, 2019.05.03 14:12

sirams

tu esi ne tikai pamuļķis , bet arī galvā drāzts idiots

pirms gada, 2019.05.04 10:08

Apskaidrotājs

Varbūt par to, ka veltijušas savu dzīvi citu labā? Varbūt par to,ka vairāk kā 20 gadus ir bijušas mātes desmitiem citu cilvēku bērniem. Varbūt par to, ka strādā darbu 24 stundas dienaktī, ar 5 brīvdienām mēnesī? Tās nav audzinātājas , bet gan mātes tiem bērniem. Un Tu tik tiešām esi pamuļķis.

pirms gada, 2019.05.05 10:33

devalvēts ***mbaks

Pagaidām čekas maisos kā savās mājās jutušies arī 15 Trijzvaigžņieki, un kādām tik amizantām personām un par ko tie tik nav sprausti pie krūtežām ...

pirms gada, 2019.05.03 14:53

Pacients

Daktere Krūmiņa devusies atpūtā-pensijā,viņa visu savu garo mūžu Bauskā nostrādājusi par ārsti. Bet vai tad viņa ir pelnījusi apbalvojumu? Apbalvojumu pelnījusi 22 gadus sociālajā centrā strādājusī,pelnijušas SOS bērnu ciemata sociālās audzinātājas,kurā darba stāžs tur neilgs, koru vadītāji....vārdu sakot pelnījuši visi,kas paspēj iedzert kafiju Bauskas domē ar vajadzīgiem cilvēkiem,bet,cilvēki,kuri visu savu garo mūžu nostrādājuši Bauskas novada labā ir aizmirsti!!! Galvenai savējos-kafijas biedrus apsveikt! Kauns tiem,kas izvēlas tos,kurus jāapbalvo.

pirms gada, 2019.05.03 15:56

patriots

Ja jau valsts augstākie apbalvojumi tiek piešķirti pat tautas ienaidniekiem, tad īsteniem patriotiem tādus pieņemt būtu jākaunas un, ja arī kāds liekulis vai pakaļa līdējs tomēr ir viņus izvirzījis, no apbalvojumiem jāatsakās.

pirms gada, 2019.05.04 11:03

vai

kādu ***mbuku nebūtu pelnījuši arī atmodas laika patriotisko organizāciju dalībnieki, kas, bailēs par savu tuvāko drošību, aktīvi darbojās Latvijas atjaunošanā, ziedoja milzums sava brīvā laika, ziedoja naudu, personīgo transportu ? Neesmu manījis ka kāds no Bauskas LNNK, VAK vai DV būtu nominēts kādam valsts apbalvojumam. Toties čekisti, boļševiki, visādi "pietuvināti" muldētāji šo godu baudījuši atliku likām.
Sanāk "kā vienmēr" arī šeit.

pirms gada, 2019.05.03 17:53

ha ha ha !

Pats biju tā laika LNNK Bauskas nodaļas domnieku skaitā,uz sēdēm pulcējāmies VDK aģenta dzīvoklī,kas bija augšstāvā tajā pat mājā,kur dzīvoja cienījamais biedrs Knohs.

pirms gada, 2019.05.04 15:28

Ieva

Skauģi.Bauska ir un bùs skauģu un nenovìdìgu cilveku pilsèta.Pasakiet šiem, apbalvojumu sañèmušajiem cikvèkiem savas domas klàtienè,ne aiz segvàrdiem.

pirms gada, 2019.05.03 19:17

Izziniet un tad virziet apbalvošanai !

Šie augstākie valsts apbalvojumi prasa izvērtējumu gatavojot pieteikumu ,bet neizvērtējot pretendentus tā ir necieņa pret godprātīgiem pilsoņiem ar augstu atbildības sajūtu un izteiktu patriotismu pret savu darbu , Bauskas novadu, valsti .Kāpēc skolotāja V.Ceruss salīdzinoši novērtēta tik zemu .Ja sociālajam darbiniecēm šāds apbalvojums, tad visus ārstus ,pedagogus, izcilos lauksaimniekus un citu nozaru darbiniekus ,kuri nostrādājuši vairāk kā divdesmit gadu, sen vajadzēja virzīt apbalvošanai.Nenoliedzu viņu - sociālo darbinieku darbu ,bet tomēr ,kā visu to līdzina un vērtē .Vai dižie speciālisti vienreiz neaizdomāsies ?Daudziem kabinetu darbiniekiem vienkārši trūkst zināšanu par dzīvi un darbu novadā .

pirms gada, 2019.05.04 10:28

MIILA

Ja tu tiesaa cilveekus, tev nav laika vinjus miileet...

pirms gada, 2019.05.05 15:34

Vietējās ziņas