Novados trūcīgie un maznodrošinātie iedzīvotāji saņems vairākas reizes lietojamas sejas maskas 3

No Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vecumnieku pašvaldība ir saņēmusi 224 daudzkārt lietojamās higiēniskās sejas maskas, kuras no piektdienas, 20. novembra, tiks izdalītas mazaizsargātajiem iedzīvotājiem, informēja pašvaldībā.

Vecumnieku novada sociālā dienesta vadītāja Ina Jankeviča precizēja, ka aizsarglīdzekļi paredzēti 30 mazgāšanas reizēm, – maskas, kas domātas minētajām personu grupām un tiem, kas izmanto aprūpes mājās pakalpojumu. No 20. novembra maskas varēs saņemt Vecumnieku novada sociālajā dienestā un pagastu pārvaldēs darba laikā. Līdzi jāņem statusu apliecinoša izziņa. Cilvēkiem, ko aprūpē mājās, maskas tikšot piegādātas, apliecina I. Jankeviča.

Arīdzan Rundāles novadā aizsargmaskas varēs saņemt no 20. novembra, stāsta Kristīne Brūvele, sociālā dienesta vadītāja. Iedzīvotāju skaits ar trūcīgās un maznodrošinātās personas statusu esot mainīgs, «visu laiku nāk klāt». Pašlaik trūcīgās personas esot 34, savukārt maznodrošinātās – astoņas. «Apzināsim cilvēkus, piezvanīsim, norunāsim, kad var nākt pēc maskas, lai nebūtu drūzmēšanās,» informē K. Brūvele. Ir arī 17 iedzīvotāji, kuriem aprūpētājs mājās piegādās masku.

Savukārt Iecavas novadā maskas saņems 76 trūcīgās personas, 175 maznodrošinātie iedzīvotāji un 42 personas, kuras atrodas mājas aprūpē, portālam apliecināja Iecavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Egle.

Iecavas pašvaldības pārstāve «Bauskas Dzīvei» precizēja, ka maskas sāk dalīt no 19.novembra. Tās izsniegs pret apliecinājumu un parakstu, dzīvesvietā - tiem cilvēkiem, kuri atrodas mājas aprūpē.

Katrai personai tagad tiks izsniegta viena maska un decembrī – otra. No vienas mājsaimniecības masku varēs saņemt viena persona visiem mājsaimniecības iedzīvotājiem.

Pieprasījums par higiēnisko sejas masku izsniegšanu ir nosūtīts Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram, kas organizē higiēnisko sejas masku izsniegšanu civilās aizsardzības komisiju nozīmētiem apgādes koordinatoriem, kas tālāk tās nodos attiecīgajām pašvaldībām izdalīšanai mazaizsargātām personām, kurām saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem un kārtību piešķirts trūcīgas personas vai maznodrošinātas personas statuss, kā arī personām, kuras ir tiesīgas saņemt naktspatversmes, patversmes vai aprūpes mājās pakalpojumus vai arī dienas aprūpes centra, dienas centra vai krīzes centra pakalpojumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

izskatās

tie trūcīgie un maznodrošinātie tās vairākas reizes lietojamās maskas lietos līdz tām vairs nevarēs pateikt kādā krāsā tā jauna bija...., bet līdz domes speciālistu prātiņam

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.19 15:59

Izskatās

Ka tev pašam ar to prātiņu tā pašvaki. Vai gribu lai domes speciālisti tev to masku arī mazgā vai ko tieši. Auduma maska ir jāmazgā. Nu ja pat to vairs nevar izdarīt...

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.20 12:25

skaties, skaties

vien redzēt vēl vajag, ka par vienreiz lietojamās ne tie nabadzīgākie pirms veikala apmeklējuma saņurcītas izvelk no kabatas un izejot no veikala atkal kabatā vai somā noglabā. Pie tam, diez vai tam trūcīgajam būs iespējas šīs daudzkārt lietojamās kārtīgi izmazgāt un dezinficēt. Pie tam, mūsu brāļi lietuvieši jau no vasaras obligāti nēsā maskas, tikai inficēto cik pie viņiem?

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.20 15:46

Vietējās ziņas