Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadu skolotāji svētkos strādā un izklaidējas. Vecumnieku novada dome pedagogiem dāvina ekskursijas 40

Skolotāju dienu novadu pedagogi piektdien, 4. oktobrī, svinēja ļoti atšķirīgi. Daži devās izglītojošās ekskursijās, citi visu dienu vadīja mācību stundas.

Iecavas vidusskolas direktore Agra Zaķe stāstīja, ka piektdien notikušas mācību stundas, bet pēcpusdienā skolā valdījusi jautrība. Vietējā arodorganizācija kopā ar skolēnu domi pedagogiem organizēja dažādas izdarības. Tādējādi pēc darba skolotāji nedaudz pasvinēja profesijas svētkus.

Līdzīgs dienas ritms bija Bauskas pilsētas pamatskolā. Te ritēja mācību stundas, skolēni pedagogus sveica pēcpusdienā. Brunavas pagasta Mežgaļu pamatskolā profesijas svētki tika svinēti ceturtdien, 3. oktobrī. Diena sākās ar vēsturnieka Aigara Urtāna stāstījumu par skolu darbu agrākos laikos. Pēc tam ar audzēkņiem strādāja 9. klases jaunieši. Pedagogiem bija izglītojošas lekcijas par veselīgu uzturu un dabas dziedniecību.

Vecumnieku novadā pašvaldība visu izglītības iestāžu skolotājiem finansēja ekskursiju 300 kilometru maršrutā. Skaistkalnes vidusskolas kolektīvs piektdien, 4. oktobrī, pārkārtojot mācību darbu, devās izglītojošā braucienā uz Sabili. Direktore Svetlana Vāverniece stāstīja, ka pedagogi tikušies ar kolēģiem, pārrunājuši aktualitātes. Vienlaikus iepazīta Kurzeme.

Valles vidusskolas direktore Gita Eriņa stāstīja, ka piektdien stundu ritējums bijis nedaudz citādāks. 12. klases jaunieši iejutušies skolotāju lomā, mācot jaunāko klašu bērnus. Arī pedagogiem nācies izglītoties savu audzēkņu vadītajās stundās. Pēc tam audzēkņi skolotājus iepriecinājuši ar pašu sagatavotu koncertu. Ekskursijā uz Vidzemi šīs skolas pedagogi dosies pēc nedēļas, 12. oktobrī.

«Bauskas Dzīve» piektdien, 4. oktobrī, apmeklēja Bauskas sākumskolu. Arī te klasēs ritēja mācību darbs, tikai nedaudz citādāks. Ar skolēniem strādāja bērnu vecāki. 6.c klases audzēkņiem stundas vadīja bērnu māmiņas Kristīne Rutkovska un Sintija Barovska. Nelielā atelpas mirklī K. Rutkovska bez vilcināšanās «Bauskas Dzīvei» atzina: «Cepuri nost visu skolotāju priekšā, kuri šeit strādā! Esmu ar bērniem tikai vienu mācību stundu, bet enerģija iztērēta kā smagā darba dienā. Tagad es saprotu, cik tas ir grūts darbs. Skolotājam jābūt stingram un vienlaikus iecietīgam, jāspēj strādāt radoši un intensīvi, jo bērni ir tik dažādi, tik kustīgi, īpaši pusaudžu vecumā. Uzskatu, ka par skolotāju var strādāt tikai tie, kam šī profesija ir sirdslieta.»

Tikmēr sākumskolas pedagogi pulcējās skolas zālē. Tur valdīja jautrība un svētku noskaņojums. Audzēkņi katrai pedagoģei bija sagatavojuši glītu fotorāmīti ar skolotājas bērnības dienas bildi. Bija jauki priekšnesumi – bērni iejutās dažādu personu tēlos un vadīja improvizētas stundas. Skolotājām bija jāatbild uz jautājumiem vienkāršos paplašinātos teikumos, kas citkārt runātīgām pedagoģēm nebija nemaz tik viegli. Viņām nācās izpildīt kustību vingrojumus ar lentēm, dziedāt kopkorī. Skolotājām un vecākiem bija sarūpēts arī neliels cienasts. Sākumskolas direktores vietniece Inita Nagņibeda pauda prieku par skolēnu centību un ieinteresētību, gatavojot skolotāju svētku pasākumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 40

izklaidējas jāāā

ārī Bernauts pa Krimu izklaidējas..

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 14:21

???

Kā, un ar ko viņš tur izklaidējās?

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 14:50

eu

tad jau šis ar ābelnieku.. ui ne
labāk ar Svarenieci izklaidējas

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 18:01

Toties

Toties skolniekiem ekskursijas tika aizliegtas; traucējot mācību procesu :(

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 17:00

lej,lej

Direktore Svetlana Vāverniece stāstīja, ka pedagogi tikušies ar kolēģiem, pārrunājuši aktualitātes. Vienlaikus iepazīta Kurzeme.

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 17:36

sveta

... kas tad viņam interesē?

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 21:43

secinājums

Viņam interesē skolotājas.

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 21:49

UE

eu, kas skauž!
Liekas, ka tev pašam vajadzīga izklaide, savādāk, tāds sapīcis esi!

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 18:12

barbeliets

lai jau izklaidējas, vismaz šogad Skaistkalnes skolā liekas alkohols lietots netika

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 19:17

zuze

Kā tu zini, ka nelietoja?

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 12:52

ints

Kā, skolēni jau nedrīkstēja vadīt stundas, to taču noliedza, sabaidīja ar IKVD, ko nu? Kurai skolai izsauks IKVD?

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 19:57

,

Sākumskola malači, nenobijās no Bernauta draudiem

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 20:53

iki

Vai pamatskola nobijās???

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 21:18

saprotu

Linuta ir burvīga direktore. Novēlu spēku visam kolektīvam. Dariet , māciet bērnus lai tie izaug par labiem un gudriem cilvēkiem. Neņemiet neko par pilnu, tādi komandieri nāk un iet , bet jūs paliksiet.

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 21:30

Andris

Nekas nav mainījies, - arī padomju laikā skolotāji brauca un svinēja Skolotāju dienu saviesīgās ekskursijās, tāpat arī tad naudas viņiem bija par maz. Laikam jau pareizi tautā runā, ka skolotājs ir diagnoze, kura nepadodas ārstēšanai. Ir tik daudz citu profesiju pārstāvju, kas pašaizliedzīgi strādā, nav pienācīgi novērtēti, bet neiedomājas, ka viņi ir pārāki par citiem.

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 21:33

Manas domas

Pilnīgi Tev pievienojos! Man nekā laba nav ko pateikt par šodienas skolotājiem, pirms 20 - 30 gadiem vēl bija skolotāji ar lielo burtu, tagad ...... labāk neizteikšos.

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 21:37

atbilde

Andrim daļa taisnības. Ekskursijas pelnījuši visās profesijās strādājošie, tas saliedē kolekti'vu , bet šeit jau runa ir par viena vīreļa aizliegumu. Tāpēc jau tāda ažiotāža.

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 21:41

Arvo

Nav ienācis prātā, ka tu pats varētu parādīt priekšzīmi kādam tad jābūt mūsdienas skolotājam?! Par tavu diagnozi laikam nemaz nav vērts izteikties, tāpat nekas nelīdzēs!

pirms 6 gadiem, 2013.10.07 09:27

vecāks

Arī citās skolās bija ļoti jauki pasākumi. Pārvaldes laikos atcerējās visu skolu pedagogus, tagad tikai ar IKVD biedē, nodaļas vadītājam sabiedriskais FUI !!!

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 10:24

pensionārs

Paldies tiem skolu vadītājiem, kuri šinīs un arī citās reizēs, kad brauc uz teātriem vai citiem pasākumiem, atceras arī mūs vecīšus un uzaicina. Zinu skolas, kur pensionāri par šādiem pasākumiem nezina neko, kur nu vēl aicināt līdz. Žēl šādas vadības.

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 12:18

Zilgma

Paldies direktorei un skolotājai Nagņibedai no sākumakolas. Lieliski organizēts gan mācību darbs, gan izklaide. Skolā valda pozitīva gaisotne, saskaņa un saticība, kur bērnu izglītošana ir prioritāte. Diemžēl, daži ne visai talantīgi skolotāji nāk "mantojumā" un direktorei jāstrādā ar to, kas ir! Kopumā rezultāts ir lielisks

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 15:47

vecāki

Paldies Initiņai un bērniem par kolosālo skolotāju dienas pasākumu!

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 16:08

Kaija

Direktore Linuta ir malacis, pati rosīga, aša un interesanta un arī skola atvērta visam radošam un interesantam, izskatās pēc bildēm, ka skolotājas tādas laimīgas jūtas blakus savam pozitīvajam balstam - Linutai! Inita nemaz bildēs nav redzama, bet viņa savā skolā organizē brīnišķīgus svētkus.

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 16:19

Skaidrīte

Skolotāja Inita ir īstajā vietā jo bērni viņu ļoti mīl. Man ir ar ko salīdzināt, jo mazbērni mācās gan sākumskolā gan pamatskolā. Kad esam visi kopā bērni par skolotāju Initu sajūsmā stāsta pilnām mutēm. Tur notiek tik daudz jauku pasākumu.Skolotāja , lai iepriecinātu bērnus pat par klauniņu pārģerbjoties. Bet pamatskolas bērniņi ar skaudību visā noklausās. Ne visi spēj būt SKOLOTĀJI.

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 17:44

Pitagors

Deputāts Rumba, kas saimnieko pamatskolā kopā ar savu "vadību", ir pilnīgi bez izdomas un iniciatīvas. Izskatās, ka šajā skolā skolotāju pašiniciatīva nav vēlama. Redzējāt, kā skolas "krējums" pagalmu svētkos, norobežojies no skolotājiem un skolēniem, skolas ieeju sargāja? Šajā skolā jau smird pēc pelējuma

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 15:58

teorēma

Pitagors ir ļoti vērīgs es arī pagalmu svētkos noskatīju , bet nodomāju , ka viņam tai dienā jāstāv sargpostenī pie ārdurvīm.

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 17:14

bārbārbelietim tam pašam skaistkalnietim jau

varēji taču atnākt un savu ziņkārīgo purnu iebāzt skolā un izokšķerēt ,ko kurš dara.Variet runāt ,ko gribiet,bet skolotāju profesija nav salīdzināma near vienu citu.Kāpēc vecāki ,nākot pēc saviem bērniem,mums saka,kā mēs varot pastrādāt tādā troksnī un atmosfērā.Mīlīši,tie trokšņu taisītāji ir jūsu enģelīši.Nezākājieties ,skauģi,bet labāk lieku reizi pasakaties par darbu pedagogiem.Saceļ tādu ažiotāžu par neko.Visu redz,bet sevi nekad.Lai jums Dieva svētība,skauģi un nelabvēļi.

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 16:18

to bārbelietim un tam pašam skaistkalnietim

Tavs komentārs ir "īsta" skolotāja cienīgs,negribētu, ka tāds cilvēks, kā tu, audzina manus mazbērnus.No tava komentāra dveš "īstā kultūra". Neticu, ka tāds analfabēts var būt skolotājs - nevis near vienu, bet gan- ne ar vienu,nevis -pasakaties,bet - pateicieties, pasakiet paldies,u.t.t. Tu jau laikam no tiem jaunās paaudzes skolotājiem, jo tavā leksikā daudz jūtams no tirgus folkloras, būtu nu labāk paklusējusi un neblamējusi Skaistkalni un sevi.Nu ko, vai tagad sekos tava tirgus līmeņa atbilde?

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 19:51

pele

Šausmīgi patika tā ideja, ka vecāki vada stundas! Tādu pasākumu vajadzētu katrā skolā reizi gadā! Vienkārši super!

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 18:24

punkts

Mēs no pamatskolas , bez saskaņošanas ar augstāk stāvošām organizācijām atbilstoši likuma punktam vadījām stundas pēc visiem standartiem un regulām. Nepieļausim nekādas māžošanās.

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 18:41

kādreiz vietējais bārbelietis

naudas vergi ,par to vien domā, skolotāju ar lielo burtu jāmeklē, pārāk pašpārliecināti,nav ko izcelt šo profesiju,nav pelnījuši

pirms 6 gadiem, 2013.10.06 19:50

***

Nu bet, protams, skolotāji neēd, par dzīvokli un elektrību nemaksā, savus bērnus skolā nelaiž, uz pilsētu iet kājām, pie daktera vispār neiet un zāles nepērk, avīzes un grāmatas nelasa. Viņi taču ir Skolotāji! Māca tik un māca!, nekas cits neinteresē un nav vajadzīgs!

pirms 6 gadiem, 2013.10.07 09:51

Andris

SKOLOTĀJS ir profesija-aicinājums, savā ziņa tā ir misija. Nevajag te meklēt naudas āderi, vietu kur apmierināt materiālās vajadzības. Vai ir kāda nodarbe vēl, kur par darbu saņem ziedus, esošo un bijušo skolnieku apsveikumus dzīves gadskārtās, sumināšanu izlaidumos un ntajos skolas pasākumos? Tā ir aroda pēcgarša...

pirms 6 gadiem, 2013.10.07 10:53

skolotāja

Labi, šodien iešu uz rimīti, redzēs vai apsveikumus un ziedus pie kases ņems pretī. Gribas pienu un maizi nopirkt, ja neņems teikšu, ka man ir profesija-misija un viņi ar mani tā nedrīkst izrīkoties!

pirms 6 gadiem, 2013.10.07 16:10

jā, tā nu ir

skolotājs- tas ir lielākais vaidētājs un cietējs Latvijā, varētu domāt, ka bērnu vecākiem viss krīt no gaisa, ka ēst un ģērbties grib tikai skolotāji.Nu nav taču skolotājs tas nabagākais cilvēks, it sevišķi jau laukos, kur tā jau ar darbu problēmas, bet tā mūžīgā nabaga tēls jau sāk apnikt.

pirms 6 gadiem, 2013.10.07 17:13

skolotāja

Nē, kāpēc nabags! Es neesmu nabaga, bet tikai ar misijas apziņu izdzīvot tomēr nevar, tāpēc, grozies kā gribi, jādomā ARĪ par naudu. Tāpēc strādāju drusku vairāk par slidziun cik necik piepelnu klāt. Vasarā ārzemēs kaut ko nopelnu. Zinu kolēģes, kam bagāti vīri, viņām alga ir tikai kabatas nauda zeķēm u.c. niekiem, bet visām tā nav.

pirms 6 gadiem, 2013.10.07 17:30

visu cieņu

Pamatskolā tas velns nav tik melns , kā viņu zīmē. Manu meitu audzina skolotāja Ieva Mašale. Redzēju ar kādu prieku bērni gatavojās skolotājas sveikšanai. Zvanījās,zīmēja , līmēja .Likās , ka mājas darbi tika nolikti malā , bet kas gan svētkos strādā. Mājās meita atnāca emociju piesātināta. Mīļie skolotāji novēlam jūsu specifiskajā darbā vairāk svētku, smaidošas sejas tad arī bērni būs laimīgi!

pirms 6 gadiem, 2013.10.07 12:02

Vietējās ziņas