Novērtē Bauskas jaunos fiziķus

Bauskas ģimnāzistu radošais veikums guvis augstu vērtējumu konkursā «Fizikas pavasaris», portālu informē Imanta Ziedoņa fonda «Viegli» projektu vadītāja Arta Platace.

Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases komanda «Herca mazbērni» ir desmit labāko vienību vidū konkursā «Fizikas pavasaris». Viņi 30. aprīlī uzaicināti piedalīties jaunrades projekta «Fizikas pavasaris» noslēguma pasākumā Cēsu Valsts ģimnāzijā. Uz Cēsīm dosies 12. klases audzēkņi Linda Bērtule, Liene Bokmane un Deins Alksnis, kā arī fizikas skolotājs Dmitrijs Jemeļjanovs. Viņi kopā radījuši animācijas stāstu par tēmu «Viļņa piedzīvojumi».

Skolotājs D. Jemeļjanovs portālam stāsta, ka, uzzinot par konkursu, vidusskolēni paši izrādījuši iniciatīvu tajā piedalīties: «Linda, Liene un Deins ir labākie fizikas zinātāji savā klasē. Viņiem pieder ideja veidot animācijas filmiņu par elektromagnētisko viļņu atklāšanu. Viss videomateriāls ir skolēnu pašu gatavots, es tikai beigās apskatījos, vai nav kādas aplamības. Ar audzēkņu darbu esmu apmierināts. Esmu redzējis pārējos desmit finālistu darbus, par savu audzēkņu veikumu nevaru teikt neko sliktu. Viņi strādājuši radoši, ir oriģināla pieeja.»

Projekta «Fizikas pavasaris» noslēguma pasākums Cēsīs būs kā praktiska un aizraujoša fizikas stunda, ko vadīs profesors Vjačeslavs Kaščejevs un Jauno fiziķu skolas pārstāvji kopā ar grupas «Carnival Youth» mūziķiem. Fizikas stundā no pašiem vienkāršākajiem ūdens viļņu principiem stāstījums aizvīsies līdz skaņas viļņiem, ko uzskatāmi palīdzēs demonstrēt mūziķi. Jauniešiem būs iespēja pašiem, izmantojot viļņveida dabu un lāzera difrakcijas parādību, izmērīt sava mata biezumu. Noslēgumā paziņos konkursa galvenās balvas ieguvējus, kuri saņems ceļazīmi uz Jauno fiziķu skolas un grupas «Carnival Youth» vasaras nometni šovasar.

Jaunrades konkursa «Fizikas pavasari» mērķis ir paplašināt jauniešu priekšstatus par fiziku, izmantojot populāro mūziku un jaunradi. Konkursa darbus vērtēja fonda «Viegli» pārstāvis Raimonds Gusarevs, Jauno fiziķu skolas pārstāvji, profesors V. Kaščejevs, Latvijas Universitātes radio «Naba» vadītājs Madars Štramdiers un grupas «Carnival Youth» mūziķi.

Bauskas ģimnāzistu konkursam iesniegtais darbs skatāms interneta vietnē fondsviegli.lv/fizikaspavasaris vai arī https://www.youtube.com/watch?v=Kf-pQ0PW4gk&feature=youtu.be

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas