Novērtē Bauskas rajona mentores 4

Konkursa «Gada mentors 2007» uzvarētājus, kā arī balvu ieguvējus, kuru vidū ir arī baušķeniece, paziņoja un apsveica 4. februārī Rīgā, Mazajā Ģildē, Latvijas Mentoringa dienā.Tā bija organizēta pirmo reizi. Speciālbalva par neatlaidīgu mentoringa popularizēšanu un lielu ieguldījumu Latvijas reģionu sieviešu mentoringā tika pasniegta Zemgales uzņēmējdarbības resursu centra vadītājai un Bauskas lauku konsultāciju biroja attīstības speciālistei Raimondai Ribikauskai. Tā informē biedrības «Līdere» pārstāve Iveta Mināte.  R. Ribikausku konkursam pieteica viņas pieredzes un zināšanu pārņēmēja Olga Kaņepa, kura saņēmusi Raimondas atbalstu vairāk nekā piecus gadus. «Bauskas Dzīvei» Olga stāstīja: «Nekad nebūtu uzdrīkstējusies pievērsties uzņēmējdarbībai, ja Raimonda mani neiesaistītu dažādās aktivitātēs. Vispirms tas bija Codes pagasta sieviešu klubiņš «Varbūt», pēc tam mikrokredīta grupa.  Radās arī interese iegūt izglītību. Pagājušā gada pavasarī pabeidzu studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē, kur apguvu uzņēmējdarbības un vadības programmu. Man prieks, ka pirmā ieguvu jaunizveidotā Lauku sieviešu uzņēmējdarbības atbalsta fonda pirmo aizdevumu. Šī fonda dibināšanā un darbībā liela loma ir Raimondai.»  O. Kaņepa nupat no Hipotēku bankas saņēmusi pozitīvu atzinumu kredīta pieteikumam ALTUM programmā. Vēl jāveic labojumi, lai iegūtu finansējumu iecerei Codes pagasta centrā iekārtot brīvdabas estrādi, nodrošināt iespēju izmantot svinību telpu un pirti.  Mentoringa dienas mērķis ir popularizēt Latvijā pieejamās mentoringa programmas, iepazīstināt ar labas prakses piemēriem, kā arī dot iespēju jaunajiem uzņēmējiem gūt jaunus kontaktus un godināt profesionālus un pieredzējušus uzņēmējus, kas darbojas kā mentori.  Agita Hauka, Iecavas novada sieviešu kluba «Liepas» vadītāja, arī saņēma konkursa žūrijas veltes - žurnāla «Mājas Viesis» gada abonementu un grāmatu. Viņa aktīvi iesaistījās mentoru konktaktu tirdziņā un izklāstīja savu pieredzi, par ko iecavniecei tika piešķirta īpaša velte. Arī Agitas meita Agnese ir iekļāvusies mentoringa kustībā un konsultē codieti Olgu Kaņepu. Konkurss «Gada mentors» notika jau trešo reizi, un tā mērķis ir izcelt profesionālus, zinošus un pieredzējušus Latvijas uzņēmējus un uzņēmējas, kuri darbojas kā mentori - dalās ar savu profesionālo pieredzi noteiktā mentoringa programmā vai pastāvīgi savā darbā ar citiem uzņēmējiem ietver mentoringa principus, tādējādi veicinot citu profesionāļu pievēršanos savam biznesam un esošo uzņēmēju spēju pārvarēt izaicinājumus biznesā. Mentoringa dienas iniciatore ir biedrība «Līdere», kas apvieno Latvijas uzņēmējas un profesionāles ar mērķi veicināt Latvijas uzņēmējdarbības vides attīstību un jaunu uzņēmumu veidošanos.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Brigita

Priecājos par Raimondu,īstu darba rūķīti!

pirms 11 gadiem, 2010.03.05 18:40

zinīte

Mentors tautas valodā ir darbaudzinātājs - padomdevējs uzņēmējdarbībā. Ielieciet google šo vārdu un būs skaidrojums, vai arī www.lidere.lv ir ļoti labi uzziņas materiāli.
malacis Raimonda!

pirms 13 gadiem, 2008.02.06 19:28

alfs

Varētu domāt, ka MENTORS ir policists un arī Bauskas policiste tur trāpījusies :gigi:

pirms 13 gadiem, 2008.02.05 23:40

nezinītis

Kas par zvēru ir MENTORS un ko viņš ziemā ēd? Vai kāds var to izskaidrot latviešu valodā. Jumavas vārdnīcā ir skaidrots arī kā POTCELMS.

pirms 13 gadiem, 2008.02.05 17:52

Vietējās ziņas