Oficiāli atklāj bērnudārzu «Saulespuķe» 8

Rundāles novada pirmsskolas speciālās izglītības iestādē «Saulespuķe» 13. septembrī nosvinēta oficiālā atklāšana. Bauskas rajona teritorijā tā ir vienīgā pirmsskolas izglītības iestāde šādā statusā. Kopš pastāv Īslīces SOS bērnu ciemats, tā ģimenēs uzņemtie mazie bērni bijuši ciemata bērnudārza audzēkņi. Katram no viņiem ir sarežģīts dzīvesstāsts, dažādas veselības, uzvedības problēmas. Lai šiem bērniem palīdzētu, bērnudārza pedagoģes ar Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas atbalstu ir papildinājušas zināšanas speciālajā pedagoģijā, stāsta «Saulespuķes» vadītāja Līga Valmiera. Rundāles novadā jau ir bērnudārzs «Mārpuķīte», pirmsskolas grupas arī Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienībās Bērstelē un Svitenē. Tāpēc gada sākumā, spriežot par speciālās izglītības iestādes veidošanu, pārņemot Īslīces SOS bērnu ciemata bērnudārzu, daži Rundāles novada domes deputāti šaubījās, vai tas nekļūs par nastu pašvaldībai. Taču speciālo grupu komplektēšanai nebija vajadzīga reklāma. «Saulespuķē» jau uzņemti 35 bērni ar dažādiem runas, stājas, kustību, gremošanas, ēšanas, uzvedības, nelieliem redzes, dzirdes traucējumiem, autismu, audzēkņu vidū ir cukura diabēta, epilepsijas, astmas slimnieki, alerģiski mazuļi. Viņiem individuāli palīdz logopēde, speciālā pedagoģe, Montesori pedagoģijas speciāliste, fizioterapeite, masiere, psiholoģe, medmāsa, ir arī skolotāja, kas mazākumtautību bērniem māca latviešu valodu.  Vecākiem piedāvāta iespēja pēc viņu izvēles bērnus šeit atstāt uz visu nedēļu, divām vai vienu diennakti. Tad tiek nodrošinātas arī vakariņas un nakts auklīte, kurām ir arī medicīniskā izglītība, atklāj Līga Valmiera. Pagaidām bērnudārzā ir arī divas vispārējās pirmsskolas izglītības grupas, to finansēšanā pārejas periodā piedalās Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija, plānoti ieņēmumi no pašvaldību savstarpējiem norēķiniem un vecāku maksas par bērnu ēdināšanu. Paredzēts, ka dažu gadu laikā «Saulespuķē» visas četras būs speciālās izglītības grupas, ko finansē valsts. Ja pedagoģiski medicīniskā komisija atzinusi, ka bērnam nepieciešama speciālās izglītības programma, vecākiem arī par ēdināšanu nav jāmaksā. Kad Bauskas novada dome šī gada sākumā pat nesāka sarunas par bērnudārza pārņemšanu, Rundāles pašvaldības lēmums bija ļoti svarīgs, atzīst Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas padomes priekšsēdētāja Māra Bite: «Pirmsskolas izglītības nodrošināšana ir pašvaldības funkcija. Ja Rundāles deputāti nepiekristu, SOS organizācijai nāktos bērnudārzu slēgt. Tagad augsti kvalificētie speciālisti var turpināt darbu «Saulespuķē» un ieguvēji ir bērni».

Pievieno komentāru

Komentāri 8

elga

Pamūšas skolā nemācās mani bērni, bet manai paziņai iet bērniņš b/d grupā jau otro gadiņu varu teikt vislabākos vārdus..Ļoti labi sagatavoti pedagogi ..zinoši un medicīniski sagatavoti..Pasaākumi ..priekS skatīties..PALDIES PAMŪŠAS SKOLAS PEDAGOGIEM PAR MĪLESTĪBU UN ATSAUCĪBU,..

pirms 9 gadiem, 2011.09.29 17:04

elga

Veips pat baidās no Ludriķes kas un ko ...un tāpēc nekā nav...kā varēja SOS atvērt bērnu dārzu ar sm..slim..Iemācītoes par pāris dienām un stundām nevar ,tur jābūt ar pieredzi..kā Pamūšasskolā..

pirms 9 gadiem, 2011.09.29 16:58

Bijusī audzinātāja.

Varu teikt tikai vienu. Ja vecākiem savi bērni jāatstāj bērnudārzā kaut tikai uz vienu diennakti, tad viņi viņiem nav vajadzīgi. Bērni ilgojas pēc vecākiem un lai cik labas būtu audzinātājas un auklītes,vecākus neviens nevar aizstāt. Pati esmu strādājusi diennakts bērnudārzā un pieredzējusi to kā mazuļi skumst kad citus bērnus vienu pēc otra mammas un tēti ved uz mājām, bet vienam otram jāgaida visa nedēļa, lai par viņu atcerētos. Nedomāju, ka tā ir laba ideja piedāvāt šādu variantu. Bērni vecākiem, vecāki bērniem,nevis valsts iestādei. Kur paliek mīlestība?

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 22:03

Vika

Nesaprotu, vai Rundālē pašvaldības amatos darbiniekie un deputāti ir citādāki cilvēki nekā Bauskā ?.

Nu paskaidrojiet, lūdzu, kāpēc Rundālē pat krīzes laikos tik daudz kas ir uzcelts, sakārtots, izremontēts?

CItur skolas slēdz, bet RUndālē, lūk, ne tikai izdomājuši, bet arī zinājuši kā piesaistīt līdzekļus, lai atvērtu Mākslas skolu. Līdz ar to Svitenes muiža netiks pamesta, bet glābta no vandāļiem.

Par šo bērnudārzu vispār nav ko teikt. Bauskas novada deputātiem vajadzētu nokaunēties, par saviem lēmumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 11:54

Audzēkņu mamma

Sveicieni saulespuķei, tās darbiniekiem un vadītājai! izcils bērnudārzs, forša pieeja katram bērnam!!!! Jūs esat labākie!
Sveiciens arī Rundāles novada deputātiem par loģisku un patriotisku lēmumu!
FUI Bauskas deputātiem, jo Saulespuķē ir daudz Bauskas bērnu! Domājat tikai par savu labumu, tikšas runas JUms ar visu izpilddirektori LUDRIKU! Mākat tik lagas prasīt ne mūsu jautājumus risināt!
Ierosinājums- pie bērniņu vērtēšanas, kam nepieciešami papildu aprūpe-logopēds, fizioterapeits pieaicināt kompetentātu komisiju. Žēl, ka šoreiz grupiņā netika tik tiešām tie bērni kam bija nepieciešama šāda aprūpe. Ceru, ka Valmieras kundze arī to labos, jo ir labākā!

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 10:49

Lai veicas bērnudārza kolektīvam! Prieks, ka viņiem ir izdevies īstenot savu ideju...

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 08:44

up

Tu Vera par veipsu?Ja Ja tad tiešām taisnība--jāmokas!

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 08:27

Vera

Ieguvēji esam mēs visi. Visu cieņu Rundālei un kārtējais FUI Bauskai.
Bauskas vēlētāji - varbūt pirms vēlēšanām tomēr jādomā, nevis jāļaujas uzpirkties par tukšu muldēšanu un nereāliem solījumiem un tad 4 gadus jāmokās un jākaunās par tiem, ko esam ievielējuši???

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 08:19

Vietējās ziņas