Oktobrī Skaistkalnes pagastā notiks divu dienu mācības par bioloģisko augļkopību

Oktobrī notiks biedrības "Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija" (LBLA) organizētās divu dienu mācības Zemgales reģionā "Bioloģiskā augļkopība" ar apakštematu "Augļkopība un pārstrāde bioloģiskās lauksaimniecības sistēmā", liecina biedrības publiskotā informācija.

Mācību notiks 7.oktobrī un 8.oktobrī APP "Dārzkopības institūtā" Krimūnu pagastā un zemnieku saimniecībā "Pienjāņi" Bauskas novada Skaistkalnes pagastā.

Mācības pasniegs "Dārzkopības institūta" vadošais pētnieks Edgars Rubauskis un "Dabas Gardumi" saimniece un topošā pārtikas zinātniece Ieva Spriža.

Mācības ietver gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības. Tajās tiks aplūkoti vairāki temati, tostarp augļu un ogu dārzu ierīkošana un kopšana, iegūtās ražas pārstrāde, glabāšana un realizācija. Tāpat lektori vēstīs par atsevišķu šķirņu priekšrocībām un izvēles nosacījumiem.

Pieteikties mācībām par bioloģisko augļkopību var aizpildot reģistrēšanās veidlapu tīmekļvietnē "lbla.lv".

Visiem mācību dalībniekiem, kuri būs apmeklējuši vismaz 75%, tiks izsniegts apliecinājums.

Mācības atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

LBLA dibināta 1995.gadā. Tā ir profesionāla organizācija, kurā apvienojušies bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāji, pārstrādātāji, tirgotāji un šīs kustības atbalstītāji.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas