Olimpietis apmeklē atklāšanas pasākumu 1

Sporta zālē «Mēmele» Bauskā 5. novembrī atklāja projektu «Sporto visa klase», kurā iesaistījusies Bauskas sākumskolas 3.a klase. Pasākumā bija ieradies olimpietis, kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis.

Sporta zālē pulcējās lielākā daļa Bauskas sākumskolas audzēkņu, izglītības iestādes vadītāji, Bauskas novada domes un Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāvji, kā arī skolēnu vecāki.

M. Rubenis sarunā ar bērniem atklāja, ka Bauska sportistiem paliek atmiņā, jo cauri pilsētai vijas ceļš, pa kuru daudzi dodas uz Eiropu. Pēc pasākuma oficiālās atklāšanas olimpietis vadīja nodarbību 3.a klases skolēniem. Audzinātāja Daiga Eimusa pastāstīja, ka projekta «Sporto visa klase» dalībniekiem ir piecas sporta stundas nedēļā. Sākot ar 6. novembri, klase katru nedēļu dosies uz peldēšanas nodarbību Pasvales baseinā Lietuvā.

Skolēnu vecāki ar projektu ir apmierināti. Māris Leitlants un Juliana Miļjus atzina, ka bērni arī pēc stundām dodas uz treniņiem. Slodze esot pietiekami liela. Marina Žukauskiene, vienīgā vecmāmiņa, kas bija atnākusi uz pasākumu, uzsvēra – pats svarīgākais, lai bērni mazāk sēž pie datora un vairāk kustas.

Projekta «Sporto visa klase» dalībniekiem nepieciešami vienādi krekliņi. Bauskas sākumskolas 3.a klases vecāki vienojās un visiem sarūpēja arī garo sporta tērpu. Guna Voitova un Jeļena Kuzmenko priecājas par glīti tērptajiem bērniem: «Visā skolā varētu būt vienādi sporta tērpi. Ir vienota forma, kāpēc lai nebūtu vienādi sporta tērpi?» Vecāki atzīst, ka pieņemtais lēmums viņus atvieglojis, jo mūsu pilsētā diemžēl neesot iespējams nopirkt apmierinošas kvalitātes sporta tērpus.

Pasākumā piedalījās arī Bauskas Valsts ģimnāzijas sporta pedagogs Ivars Prīsis. Arī viņš atzina, ka ideja par vienotu sporta formu ir laba: «Ar mazajiem bērniem nav problēmu – pat ja sporta tērps izskatās ne visai labi, vienalga velk. Ar vecākiem skolēniem ir citādāk. Viņi reizēm arī tad, kad ir vēsi, uz sportu ierodas krekliņā un šortos.» Skolā sastaptās Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknes atzina, ka ideju par vienotiem labas kvalitātes tērpiem būtu vērts apspriest.

Iecavas sporta namā «Dartija» projektu «Sporto visa klase» atklās 10.novembrī. Aktivitātē iesaistījusies Iecavas vidusskolas 3.a klase, kuru audzina Inese Vasiļjeva. Projektā «Sporto visa klase» Latvijā darbojas 49 klases – aptuveni 1200 bērnu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mamma

Jums ieviesusies kļūda. Iecavas vidusskolas 3.a klase projektu atklas tikai 10 novembra vakarā nevis 3 novembrī jau atklāja.

pirms 5 gadiem, 2015.11.07 18:27

Vietējās ziņas