Opozīcijas deputātiem neizdodas panākt revīzijas komisijas izveidi Bauskas novada domē 19

Jau otrais mēģinājums izveidot Bauskas novadā revīzijas komisiju, kura izvērtētu novada pašvaldības kapitālsabiedrību darbu, cietis neveiksmi. Šoreiz lēmums netika iekļauts arī novada domes sēdes kārtībā.

2018. gada nogalē Bauskas novada domes opozīcijas deputāti rosināja izveidot revīzijas komisiju, kas izvērtētu pašvaldības kapitālsabiedrības SIA «Vides serviss» darbību. Toreiz vairākums nobalsoja pret šādas komisijas izveidi, tomēr ne viens vien atzina, ka šāda komisija būtu nepieciešama pastāvīga, nevis viena uzņēmuma darbības izvērtēšanai.

Šī gada aprīlī trīs Bauskas novada domes deputāti no Reģionu apvienības Aleksandrs Novickis, Aivija Kursīte un Karīna Andreika rosināja atkal iekļaut novada domes sēdes darba kartībā jautājumu par šādas komisijas izveidi, šoreiz pastāvīgas. Iemesls – nepārliecinoši un nepilnīgi skaidrojumi par pašvaldības ieguldījumu kapitālsabiedrības pamatkapitālā izlietojumu, pašvaldības mantas izlietošanas kontroli un citas problēmas liecinot par to, ka novada dome un domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks kā pašvaldības kapitālsabiedrību daļu turētājs nenodrošinot labas pārvaldības principiem atbilstošu pašvaldības kapitālsabiedrību uzraudzību.

Lēmuma projekts paredzēja, ka komisijas uzdevumos būs pārraudzīt pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību cilvēku un administratīvo resursu izmantošanas efektivitāti un lietderību, iepirkumu procedūru organizēšanu, izdevumus pakalpojumu iegādei, pārvaldības efektivitāti un atbilstību normatīvo aktu prasībām, kapitālsabiedrību pārvaldību, rīcību ar mantu, pamatkapitāla izlietojumu, uzdevumu izpildi un iedzīvotāju iesniegumu, ierosinājumu un sūdzību par pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību darbu izskatīšanu.

Atbildot uz šo iesniegumu, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks skaidroja, ka darbu komisijās apmaksā no pašvaldības budžetā paredzētajiem līdzekļiem. Sagatavojot pašvaldības budžetu 2019. gadam, finansējums šādas komisijas atlīdzības nodrošināšanai nav paredzēts un nav pieejams. Šādu jautājumu varētu skatīt, sagatavojot pašvaldības budžetu 2020. gadam. Tāpēc aprīļa domes sēdes kārtībā lēmumprojektu neiekļāva. A. Jātnieks izteica priekšlikumu 2020. gadā Bauskas novada pašvaldībā ieviest kvalitātes vadības sistēmu.

Deputāts A. Novickis par lēmumu bija sašutis: «Ar kādām tiesībām domes priekšsēdis A. Jātnieks neiekļāva jautājumu domes sēdes darba kārtībā? Vai domes vadība vēlas, lai šo jautājumu mēs skaidrotu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā? Vai šis «attapīgais skaidrojums» vēstulē par budžetu nozīmē, ka A. Jātnieka un viņa vietnieka Voldemāra Čača vadībā novada kase beidzot ir izsaimniekota tukša un ir atrasts veids, kā aizkavēt jebkādu kontroli par vadības sastrādātajiem «labās pārvaldības» varoņdarbiem?» A. Novickis informēja, ka ir plānots atkārtoti pieprasīt šī jautājuma iekļaušanu maija domes sēdē. 


Pievieno komentāru

Komentāri 19

Dace

Karīna, pasmaidiet! Nevajag visu laiku ķert kreņķi. Vispār biežāk vajag smaidīt.

pirms gada, 2019.05.08 07:52

kurš smaida pēdējais...

nu nesmaida nemaz vairs tas Nils, diez kurš smaidīs pēc nopietnas VK revīzijas novadā...

pirms gada, 2019.05.08 14:35

Vēlētājs

Nevajag nokārt degunu. Komisijas izveide, lai gan nepieciešama, tomēr nav vienīgais veids, kā uzzināt par notiekošo. Arī bez komisijas izveides deputāti un iedzīvotāji ir tiesīgi pieprasīt no pašvaldības, tās iestādēm un kapitālsabiedrībām detalizētu informāciju par finanšu tēriņiem. Aicinu deputātus aktīvāk strādāt pie budžeta analīzes, veikt salīdzinošos aprēķinus, izdarīt secinājumus un tos publiski apspriest.

pirms gada, 2019.05.08 11:44

Mežotnieks

Lūdzu, Novicka kungs skaidrojumu, kas tā par saimn. un komercadarbību Jūsu Z/S "Senči", no, kuras esat pagājušajā gadā guvis ienākumus, tur nedzīvodams un nestrādādams? Es kā vēlētājs gribētu to noskaidrot!

pirms gada, 2019.05.08 12:46

iedzīvotāji tiesīgi pieprasīt...

nu gan lej, tāpat kā Nils Rīgas domē, pats slēpdams visus "galus", pat VARAM nesniedzot pārskatus par veikto revīziju "Rīgas satiksmē". Priekš iedzīvotājiem un žurnālistiem arī Bauskas domē sadzejos labu labās darbu un darbiņu atskaites.

pirms gada, 2019.05.08 13:52

Tiešām

Kas te tikai neatklājas? Kuram, lai tic?

pirms gada, 2019.05.08 15:04

tttt

cik štukas izmaksāja vids servisa kantora remonts utt.

pirms gada, 2019.05.08 12:11

bezmaksas lustes vietas

Traki vai esat palikuši ? !
Tādas revizijas komisijas izveide var pilnībā noštopēt rosīgo personīgo ķešu piestūķēšanu,balstoties un īstenojot dažādus milzum dārgus projektus, no kuriem taču kāda nieka kripata, peldbaseinam vai sporta hallei sākot darboties, atleks katram nodokļotājam.

pirms gada, 2019.05.08 13:56

Tauta

Cienījamais Jātnieka kungs no kurienes tad ņēmāt naudu stadiona halles celtniecības sadārdzināšanās apmaksai? Un izskatās,ka iespējami būs jāmaksā vēl. No kuriene jūs ņemat šo naudu ko papildus virs apstiprinātās tāmes maksājat celtniekiem,ja revīzijas komisjas izveidei naudas nav?

pirms gada, 2019.05.08 14:43

ko t' tauta?

vai tad tautai jāzin, cik naudas vēl būs nepieciešams "nodota" objekta Brīvības bulvāra rekonstrukcijas pabeigšanai? Jātnieks pie varas tika tikai dēļ opozīcijas aktivitātēm savulaik un dēliņa Pleša uzskatu "nepastāvībai", bet tāds,izkatās, puskoka lēcējs vien iecelts

pirms gada, 2019.05.08 16:45

iedzīvotājs

Neredzu nekā slikta šādas komisijas izveidei.Kāpēc nē?Pilnīgi nesaprotami.

pirms gada, 2019.05.09 06:55

cits iedzīvotājs

Šāda no deputātiem sastādīta komisija parasti patērē daudz laika garās sanāksmēs un deputāti saņem samaksu par katru nosēdēto stundiņu. Var jau būt, ka ir kaut kāda jēga no šīm komisijām, bet tās ir papildus izmaksas pašvaldībai (nodokļu maksātājiem). Dažbrīd tā vien šķiet, ka dažs labs deputāts mērķtiecīgi domes sēdes cenšas ievilkt garumā, lai vairāk naudiņas ieripotu paša maciņā.

pirms gada, 2019.05.09 08:35

administrācijas komentētāja

tauta palīgaaaa!…..šamie ņems un vēl piegriezīs skābekli tingeļtangeļu attīstības partnerībai.

pirms gada, 2019.05.09 12:38

komnetātoram

Nicki, tev kā pārvaldniekam nav darba, ka sēdi un bārsti savas asprātības- pats lēkā kā tingeltangels, kad pieprasija par pašu informāciju, arī tava priekšniece nesteidzās sniegt informāciju....citam skabargu redzi..???

pirms gada, 2019.05.10 12:50

iedzīvotāja

Pilnīgs absurds, nav nepieciešamas nekādas revīzijas,visi strādā pēc labākās sirdsapziņas. Jautājums ir par ko citu, deputāti meklē variantu kā vairāk nopelnīt, strādājot šāda tipa komisijās !

pirms gada, 2019.05.10 22:42

melu čempioni

šeptējamies pa pašvaldību kā pa savu kabatu...un iepūtiet!

pirms gada, 2019.05.11 08:33

Alex

Ai, kā tu gribētu pašeptēties, sapnis par mēra krēslu izlpēnēja, tagad vismaz kādā komisjā lieku centu gribās nopelnīt, labi, ka pārējie deputāti saprot, kas patiesībā, atklātībai vēderā, plānā galda urbējs esi un paliksi...un pēc 2 gadiem nebūsi arī deputāts, bet sapņot par skaistu nākotni nevienam nav aizliegts...

pirms gada, 2019.05.11 09:21

vulgārā blondīne

ka tik auļotājs sapņu kalnā nepaklūp….un nepaliec bez biezā galda urbjamā ????

pirms gada, 2019.05.13 09:55

Vietējās ziņas