Optikas salons Bauskā nav nodots ekspluatācijā, bet klienti tajā iepirkušies 6

Jaunais optikas salons «Optika «Metropole»» Kalna ielā 26 Bauskā nav nodots ekspluatācijā, to «Bauskas Dzīvei» atklāja Bauskas novada Būvvaldes būvinspektors Andris Barovskis.

Būvinspektors informēja, ka veikals tika atvērts pirms tā nodošanas ekspluatācijā, pārkāpjot Būvniecības likuma 21. panta 2. daļas prasības. «Sazinoties ar veikala īpašnieku pārstāvi, tika lūgts veikalu aizvērt līdz tā nodošanai ekspluatācijā, pretējā gadījumā tiktu sākta administratīvā lietvedība. Veikala īpašnieki veikalu ir aizvēruši,» informē pašvaldībā.

SIA «Optika «Metropole»» vadītājs Jevgēņijs Čukins apgalvo, ka tā bijusi uzņēmuma iekšējā kļūda, pašreiz veikals ir slēgts un notiek komunikācija ar būvinspektoru. «Ēkas ekspluatācijā nodošanas process sāksies no jauna. Ceram, ka tas neaizņems ilgu laiku, bet visi remontdarbi un salona iekārtošanas darbi ir pabeigti. Salons pirms pašvaldības paziņojuma strādāja vienu dienu,» atklāja uzņēmuma pārstāvis, «darba veicējam, kurš taisīja remontu, beidzās būvinženiera licence, kas bija noteicošais faktors, lai ekspluatācijā nodošanas procesu neapstiprinātu. Pašvaldība reaģēja ļoti ātri, un mēs vēlamies, lai visa dokumentācija ir sakārtota.»

Būvniecības likuma 21. panta 2. daļas punkts paredz, ka «būvi aizliegts izmantot līdz tās pieņemšanai ekspluatācijā, izņemot šā panta trešajā daļā minētos gadījumus. Ekspluatācijā pieņemto būvi izmanto tikai atbilstoši projektētajam lietošanas veidam.»

Panta trešā daļa paredz ekspluatācijā pieņemtas ēkas pārbūves, atjaunošanas vai restaurācijas laikā, kā arī inženiertīklu un speciālajos būvnoteikumos paredzētajos gadījumos inženierbūvju būvniecības, pārbūves vai atjaunošanas laikā to izmantošana pirms pieņemšanas ekspluatācijā ir atļauta, ja būvprojektā iekļauts izvērtējums par būves izmantošanas pieļaujamību būvdarbu laikā, izmantošanas nosacījumi, bet attiecībā uz ēkām – arī aprēķini par būvmateriālu pieļaujamo svaru un montāžas slodzi uz nesošajām konstrukcijām, kuri iekļauti būvprojekta sastāvā esošajā darbu organizācijas projektā.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

...

Būvinspektors sajūtās varens, varēja jau nāk palīgā tiem dažiem censoņiem, kas te vēl kko iegulda

pirms 3 dienām, 2021.10.14 13:41

fakts

Būvinspektors nejūtas varens, viņš tikai pilda savus darba pienākumus, ja kas.Un , ja kas slikts notiktu tādā ekspluatācijā nepieņemtā objektā, inspektors atbildētu par to, ka neredzēja......(...), nespried gudri par to, par ko tev nu nav ne mazākās sajēgas.

pirms 3 dienām, 2021.10.14 14:28

fakts

Ar visiem projektiem ekspertīzēm, sertifikātiem, būvvaldi maxima tik un tā sabruka. Par ko cepiens?

pirms 3 dienām, 2021.10.14 14:16

jautājums

Un kāds optikai sakars ar Maximu?Tik tiešām - par ko tavs cepiens?

pirms 3 dienām, 2021.10.14 14:31

I_nets

Uztaisiet internetveikalu, būs labàks noiets!

pirms 2 dienām, 2021.10.15 21:54

makulatūras bibliotēka

Katrai suņubūdai mūsu valstī vajag blāķi makulatūras, kura arī maksā un prasa daudz laika. Būvvaldēs tik un tā nav ne inženiertīklu speciālistu, ne būvkonstrukciju pareizības /nestspējas speciālistu. Galvenais tā sauktajos projektos ir zemes īpašuma tiesību atspoguļojums.

pirms dienas, 2021.10.16 09:39

Vietējās ziņas