Organizē jaunas triju posmu šaušanas sacensības

Vecsaules pagasta mednieku klubs (MK) sadarbībā ar Bārbeles mednieku kolektīvu un MK «Bauskas zemgaļi» organizē jaunas triju posmu šaušanas sacensības, kuru pirmā daļa jau  notikusi 16. maijā Vecsaules pagasta mednieku kluba šautuvē «Dīķi».
 
Sacīkstes tiek organizētas, lai trenētu šāvēju prasmes, koptu medību tradīcijas un nodrošinātu draudzīgu vidi mednieku kolektīvu vidū.
Šaušana notiek vienību un individuālajā ieskaitē trīs posmos. Vienas komandas sastāvā startē divi kungi un viena dāma vai jaunietis līdz 18 gadu vecumam.

Pirmajā posmā šāvēji sacentās divās disciplīnās – «skrejoša mežacūka» no 35 metru distances pa kustīgu mērķi, divas reizes pa 10 šāvieniem, un sportingā, pa 25 mērķiem šaujot divas reizes.

Sacensībās piedalījās astoņas Bauskas un Vecumnieku novada komandas. Pirmajā posmā vienību ieskaitē vēsturisku uzvaru izcīnīja sporta klubs «Bauskas zemgaļi», sudrabs Vecsaules pagasta mednieku kluba pirmajai vienībai, trešā vieta Bārbeles mednieku kluba pirmajai komandai.

Specbalvu «Spicākais šāvējs» ieguva Ints Kaufmanis no Bārbeles, viņam vislabāk veicās arī individuālajā ieskaitē disciplīnā «skrejošā mežacūka», otrais – Sergejs Stankevičs no Vecsaules, trešais – Raimonds Ozoliņš no Stelpes pagasta Nīzeres.

«Compak sporting» precīzākais no visiem dalībniekiem bija Egils Āboliņš, otrais – Arvīds Āboliņš, abi no Nīzeres, savukārt trešais Emīls Starodubcevs no Bauskas.

Sacensībās piedalījās arī trīs dāmas – Elīna Kičova, Liene Sinauska no Bārbeles un Renāte Freiberga no Bauskas.

Viens no sacīkšu organizētājiem Arvīds Rozēns pastāstīja, ka šādas sacensības plānots rīkot arī nākamgad, piesaistot vairāk komandu un paplašinot disciplīnu skaitu. «Ideja kopā ar domubiedriem radās mednieku ballē. Nolēmām to attīstīt. Laika trūkuma dēļ nācās rīkoties ļoti ātri, tāpēc jau esam pamanījuši nepilnības, kuras nākamgad centīsimies novērst,» tā A. Rozēns.

Sacensību otrais posms notiks 6. jūnijā Zemgales šautuves centrā Vecumnieku novada Bārbeles pagasta Renkuļos. Paredzēta šaušana trīs veidos – ar vītņstobra ieroci pa stāvošu mērķi 100 metru attālumā no «štoka», ar vītņstobra ieroci pa «skrejošu mērķi» 50 metru attālumā un ar gludstobra ieroci apaļajā stendā.

Pasākuma apmeklētājiem paredzētas aktivitātes un zupas vārīšana. Vairāk informācijas par sacensībām pa tālruni + 371 26472397, Arvīds Rozēns.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas