Orientēšanās sacensībās iepazīst Vecumniekus

Vecumnieku pagasta biedrības «Jauniešu klubs «Ideja»» organizētajā nakts autoorientēšanās spēlē 19. decembrī piedalījās septiņas komandas, informē Vecumnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste un viena no biedrības dibinātājām Eva Vlasova.

Sacensībās startēja komandas no Vecumniekiem, Skaistkalnes un Rīgas. Vecumniekus pārstāvēja trīs ekipāžas – «Tie paši, kas iepriekš,» «Lieliskais piecnieks» un «Neparedzami». «Reindžeri», «Pa kreisi» un «Viņi» atbrauca no Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta, «Gočpendel trīs saujas» – no Rīgas.

«Vēlējāmies novada iedzīvotājus un viesus iesaistīt aktivitātēs, kuru galvenais uzdevums ir iepazīt Vecumnieku novadu. Uzklausot spēles noslēgumā pausto, ir skaidrs – mērķis sasniegts. Šādas brīvā laika aktivitātes ir lielisks veids, kā pavadīt sestdienas vakaru draugu kompānijā,» stāstīja sacīkšu organizatores Gija Spula un Eva Vlasova.

Lai sasniegtu visus kontrolpunktus un nokļūtu galamērķī, komandām nācās atrast dažādas Vecumnieku un apkaimes vietas. Lai sekmīgi nokļūtu no viena posma uz nākamo, bija jāatmin krustvārdu mīkla, kuras atrisinājums kalpoja par ceļvedi uz nākamo kontrolpunktu. Svarīgi bija atrast visīsāko ceļu. Uzvarēja tie, kas visprecīzāk veica pārbaudījumus un mēroja mazāko attālumu.

Veicās dažādi. Kāds netika galā ar uzdevumu, bet citi krāja liekos kilometrus, līdz atrada meklēto kontrolpunktu. Uzvarētāja godā ar 42 kilometriem un 56 punktiem ekipāža «Tie paši, kas iepriekš» no Vecumniekiem. Otrie ar 40 kilometriem un 44 punktiem – «Lieliskais piecinieks» no Vecumniekiem, trešie – «Reindžeri» no Skaistkalnes ar 28 kilometriem un 35 punktiem.

Uzvarētāju vienībā «Tie paši, kas iepriekš» startēja Dainis Briedis, Gunārs Eiduks, Andrejs Grigorovičs un Kaspars Dišlers. Viņi pastāstīja, ka šādā avantūrā nekad iepriekš nebija iesaistījušies. «Sacensības bija aizraujošas un interesantas. Guvām pozitīvas emocijas,» atzina puiši.

Orientēšanās spēles rīkotāji atklāj, ka arī nākamgad plānotas līdzīgas sacīkstes. Šis bijis pirmais posms. Ja veiksies, varētu rīkot velobraucienu pa Vecumnieku novadu un izturības skrējienu apkārt Jaunajam ezeram, kā arī ģimenes sporta dienu.

Biedrību «Jauniešu klubs «Ideja»» nesen nodibinājušas Gija Spula un Eva Vlasova.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas