Orientēšanās skrējienā laurus plūc Bauskas bibliotekāri 2

Ceturtdienas, 20. jūnija, vakarā 21 komanda sacentās orientēšanās sacīkstēs «Īsto ceļu meklēsim, kad Bauska 410 svin», ko par godu pilsētas un novada svētkiem organizēja Bauskas kultūras centrs. Lai iegūtu pēc iespējas vairāk punktu, pilsētā bija jāatrod 23 kontrolpunkti un jāveic papildu uzdevumi.

Dalībnieki Bauskas kultūras centra pagalmā pulcējās jau pulksten 19. Lai piedalītos sacensībās, katrai komandai vajadzēja vienu telefonu ar mobilo internetu un instalētu lietotni «Actionbound». Komandas meklēja kontrolpunktus, sākot ar Bauskas mūzikas skolu un beidzot ar Lielupes sākumu Ķirbaksalā. Kontrolpunktu nosaukumi bija paslēpti dažādās vietās – zem tilta, pie durvīm, zem afišu staba u. c.  Kontrolpunkts ar uzdevumu bija arī pie «Bauskas Dzīves» redakcijas, kur, atrodot kontrolpunktus, komandām vajadzēja domāt, kurš ir bijis un nav bijis «Bauskas Dzīves» rakstu virsraksts. Pasākuma organizatori sacensības padarīja interesantākas, veidojot kontrolpunktu nosaukums, piemēram, «Lielupietis» (Lielupes sākuma vieta), «Bauskas muzikantu ražotne» (Bauskas mūzikas skola), «Vāģu karaliste» (Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāle).

Sacensību uzvarētāji – Bauskas Centrālās bibliotēkas komanda – trasi veica 112 minūtēs un 51 sekundē, iegūstot 461 punktu. Komandā bija Kristīne, Areta, Jānis, Santa un Māra. «Bibliotekāru» komanda teic, ka grūtāk bijis atrast Bauskas muzeja kontrolpunktu, kas izrādījās paslēpts pagalma vannā. Viņiem paticis uzdevums pie «Bauskas Dzīves» redakcijas un literatūras kontrolpunkts ar uzdevumu par Vili Plūdoni. Bibliotēkas vadītāja Māra Kuļikauska atzīst, ka vairāk laika nevajadzējis – ar divām stundām pieticis, laiks «piespiedis» kustēties. Komanda nolēmusi piedalīties arī citos svētku pasākumos, jo dalībnieki guvuši ļoti pozitīvas emocijas, tuvākais ir sacīkstes «Mēmeles regate».

Otro vietu orientēšanās sacīkstēs ieguva Rotbergu pāris jeb «R pāris», trešo – «Brunavieši». Daudziem paticis uzdevums Bauskas peldbaseinā – dalībniekiem, uzvelkot peldcepures, vajadzējis fotografēties. Atmiņā palikšot arī Bauskas pilsētas stadiona tribīņu sēdvietu skaitīšana.

Orientēšanās sacīkstes atbalstīja Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāle, zemnieku saimniecības «Vaidelotes» un «Krišjāņi», restorāns «Mūza», SIA «Bauskas alus», «Kronis», «Picu darbnīca», «KompaktSushi», «Poļu nams», Bauskas peldbaseins u. c.Pievieno komentāru

Komentāri 2

i

Paldies par brīnišķīgo pasākumu! Un tiešām cepuri nost abiem Brunavas vīriem,kuri godīgi cīnījās un pat parādīja pretiniekiem kontrolpunkta atrašanās vietu!
Tik nedaudz pārdomām- nolikumā bija teikts,ka jābūt vienam telefonam ar konkrēto programmu,it kā nekur arī nebija atrunāts,ka komanda nevarētu dalīties,bet liekas,ka tomēr īsti pareizi nav ļaut komandu veidot no 2-5 dalībniekiem,jo 5 dalībnieku komanda sadalās un meklē kontrolpunktus vienlaicīgi ātrāk,bet cita komanda kopā iet/skrien,bet ,protams,tas paildzina laiku.
varbūt uz priekšdienām būtu precīzāk jānosaka noteikumu,lai tomēr būtu godīgāka sacensība.
Bet paldies vēlreiz par iespēju azartiski,sportiski,jautri pavadīt brīvo laiku un iepazīt Bausku!

pirms gada, 2019.06.22 14:23

Dalībniece

Piekrītu! Par noteikumiem organizātoriem jāpiedomā, lai būtu godīgi. Skrienot varēja redzēt, ka kontrolpunktu apmeklē tikai viens no komandas, labi zinot, ka komandā 5 dalībnieki ... Tāpat finišā labi varēja redzēt, kurš no komandas cītīgi skrējis, bet kurš pastaigājies ... Bet kopumā pasākums bija ļoti labs! Tā turpināt!! :)

pirms gada, 2019.06.26 13:36

Vietējās ziņas