Otrā «Covid» viļņa laikā skolotājiem grūtāk strādāt nekā pavasarī

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piešķīrusi Iecavas novada skolām 42 portatīvos datorus, portālu informēja Iecavas novada Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja.

«No valsts Iecavas novads saņēma 42 datorus, kas paredzēti mācību nodrošināšanai. Tālāk plāno izglītības iestāde – kuram šis dators konkrētajā laikā vajadzīgs – skolēnam vai skolotājam,» stāsta V. Ieleja, «planšetes un telefoni, ko saņēmām pavasarī, arī tiek izmantoti tā, kā kurā mirklī vajadzīgs.» Kā piemēru V. Ieleja minēja, ka pagājušajā gadā telefonus un planšetdatorus izmantoja gan Zālītes speciālajā pamatskolā, gan Iecavas pamatskolā.

«Šogad speciālā skola mācās klātienē, tāpēc ierīces tiek iedotas citai izglītības iestādei,» teic Vija Ieleja. Turklāt Iecavā bāzētais uzņēmums «Balticovo» 15 portatīvos datorus dāvinājis Iecavas novada ģimenēm, īpaši atbalstot daudzbērnu ģimenes.

«Mēs novadā skatāmies kopumā – domājam gan par pedagogu nodrošinājumu, gan skolēnu nodrošinājumu. Ja nebūs nodrošināts viens, arī otra puse nevarēs strādāt,» uzskata Vija Ieleja, «visproduktīvāk ir mācīt izglītības iestādē uz vietas. Pamatā to veic direktoru vietnieki. Arī savstarpējā mācīšanās ir ļoti laba. Protams, tiek izmantots arī kursu piedāvājums, bet tas attaisnojas jau esošo zināšanu padziļināšanai, paplašināšanai.»

Apkopojot pašvaldības datus,  Iecavas novada skolas norādīja, ka vēl nepieciešama datortehnika, jo tā ļoti ātri nolietojas un jāatjauno. «Tāpat mācību kabineti pamatā bija aprīkoti ar stacionārajiem datoriem, tāpēc tagad parādās portatīvo datoru trūkums,» atklāja Iecavas novada izglītības nodaļas vadītāja. Arī Iecavas vidusskolas direktore Agra Zaķe atklāja, ka gan skolā, gan mājās pedagogiem tehnika ir novecojusi. «Otrā «Covid» viļņa laikā skolotājiem ir grūtāk strādāt nekā pavasarī,» teic A. Zaķe. Iecavas vidusskolā ir ierīkoti četri mācību kabineti, kur skolotājiem ir pieejams viss, kas vajadzīgs attālinātās mācību stundas vadīšanai. «To darījām tādēļ, ka ne visiem skolotājiem mājās tehnika ir pieejama,» stāsta direktore.

Jau vēstījām, ka ar valdības 2020. gada 15. septembra rīkojumu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) 2020. gadā datoru iegādei tika piešķirti 3,9 milj. eiro. Ņemot vērā atvēlēto līdzekļu apmēru, cenu aptaujā par izdevīgāko atzīts uzņēmuma «Baltijas informācijas tehnoloģijas» piedāvājums – viena datora cena ir 634 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Rezultātā ministrija iegādājās 6261 datoru, kurus līdz 2020. gada beigām saņēma izglītības iestādes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas