Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otrdien atklās 20.starptautisko senās mūzikas festivālu

Otrdien, 8.jūlijā, plkst.20 Spīķeru pagalmā ar Rīgā sacerētu Burkarda Valdisa dziesmu spēli "Pazudušais dēls" tiks atklāts 20.starptautiskais senās mūzikas festivāls, kas no 8.jūlija līdz 12.jūlijam notiks Rīgā, Mazajā Mežotnes pilī un Rundāles pilī.

Izrādes režisors Varis Klausītājs pastāstīja, ka "Pazudušais dēls" ir parafrāze par Bībeles sižetu. Tā stāstīs par ticību labajam un augstiem morāles principiem.

Režisors norādīja, ka izrādes autors Burkards Valdiss šo darbu ir sacerējis pēc tam, kad no katoļu mūka kļuva par luterāni. Pēc Klausītāja domām, līdzībā izspēlētas arī kristīgajā ticībā nepieciešamās pārmaiņas, jo 16.gadsimta sākumā tieši reformators Mārtiņš Luters uzsvēra grēku atlaižu rakstu pirkšanas amoralitāti katoļu baznīcā.

Izrādē pazudušā dēla lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Āmanis. Viņš norādīja, ka šis tēls ir lepns un egoistisks. Viņš izrādes laikā dodas dēkās, atskārstot, ka vislabāk ir bijis mājās. Aktieris piebilda, ka izrādē viņam ir jārunā pantmērā, kas teātrī nav pierasta lieta, tāpēc tas viņam ir arī izaicinājums.

Uz skatuves stāstu izspēlēs arī Rīgas Krievu teātra un Latvijas Leļļu teātra aktieri Ivars Kļavinskis, Inga Misāne-Grasberga, Andrejs Možeiko, Dace Vītola, Miķelis Žideļūns u.c. Izrādi kuplinās arī Pētera Vaickovska vadītā Radio kora vokālā grupa, senās mūzikas ansamblis "Trakula" un dejotāji no seno deju grupas "Ballare".

Festivālu turpinās Antonio Vivaldi operas "Orlando furioso" iestudējums Spīķeru pagalmā 9.jūlijā. Iestudējuma režiju veidojusi Lauras Groza-Ķibere. Viņa pastāstīja, ka, lai atspoguļotu operas atmosfēru un iedzīvinātu tās norises vietu netālu no tirgus laukuma, iestudējumā uzaicināti piedalīties arī Rīgas cirka mākslinieki. Režisore šajā iestudējumā paredzējusi atbrīvot seno mūziku no stīvuma.

Vivaldi darba atskaņojumā piedalīsies dāņu kontrtenors Mortens Grovs Frandsens, kā arī latviešu mūziķi Sergejs Jēgers, Elīna Šimkus, Irma Pavāre, Laura Grecka, Rūdolfs Bacāns, Kalvis Kalniņš un baroka orķestris "Collegium Musicum Riga" diriģenta Māra Kupča vadībā.

11.jūlijā Lielajā ģildē kopā ar kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" uzstāsies viens arfists un diriģents Endrū Lourenss-Kings. "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece pastāstīja, ka Lourenss-Kings ir senās mūzikas interprets, bet nevairās sadarboties arī ar mūsdienu orķestriem, jo, pēc viņa domām, skaņas modelis piedzimst galvā. "Ja zina, kā to panākt, tas iespējams arī modernam orķestrim," norādīja Kurpniece. Viņa pastāstīja, ka koncertā Rīgā skanēs Henrija Pērsela mūzika no masku izrādēm, operām, kā arī dejas.

Festivāla laikā paredzēti vēl vairāki koncerti Mazajā Mežotnes pilī un Rundāles pilī, bet 12.jūlijā Rundāles pils Baltajā zālē paredzēts īpašs koncertuzvedums bērniem "Karaļa dārznieks un brīnumpuķe". Kā pastāstīja "Latvijas koncertu" producente Karina Bērziņa, izrādē, pārvarot šķēršļus, tās galvenie varoņi meklēs brīnumpuķi. Muzikālajā pasakā zvaigžņu karalis būs Jēgers, karaliene - Andžella Goba, karaļa dārznieks - Dainis Skutelis. Tajā piedalīsies arī koris "Collegium Choro Musici Riga", senās mūzikas ansamblis Māra Kupča vadībā, kā arī Bauskas pils seno deju grupa "Galms".

"Latvijas koncertu" valdes loceklis Guntars Ķirsis pastāstīja, ka viņa uzdevums un aizraušanās ir arī senajā mūzikā vienmēr atrast ko jaunu, kas arī parādīsies festivāla pirmajās dienās, bet to noslēgs jau klausītāju iecienītā Vivaldi skaņdarba "Četri gadalaiki" atskaņojums Rundāles pils dārzā. To izpildīs latviešu vijolniece, "Artemis" stīgu kvarteta pirmā vijole Vineta Sareika. Pie "Sinfonietta Rīga" diriģenta pults stāsies Andris Veismanis.

Biļetes uz festivāla koncertiem iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas