Otrdien Bauskā gaidīs donorus 4

Bauskas kultūras centrā Kalna ielā 18 otrdien, 14. jūlijā, no pulksten 9 līdz 13 rīkos donoru dienu, portālu informē Valsts asinsdonoru centra (VADC) pārstāve Inese Tikmane.
 
No šī gada 1. jūlija Valsts asinsdonoru centrs sāk bezskaidras naudas norēķinus ar donoriem. Tas nozīmē, ka kompensācija zaudētā asins un asins komponentu apjoma atjaunošanai tiks ieskaitīta donora bankas kontā, nevis izmaksāta skaidrā naudā, kā tas notika līdz šim. VADC lūdz donorus laikus atvērt bankas kontu bezskaidras naudas norēķiniem un, nākot ziedot asinis, paņemt līdzi un uzrādīt bankas konta numuru.

Ņemot vērā ārstniecības iestāžu asins un asins komponentu pieprasījumu Latvijā, VADC ir aprēķinājis, ka ik dienas asinis jāziedo 150 donoriem. «Asins nodošana nekaitē cilvēka veselībai. Tādējādi organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma un atjaunots asins sastāvs. Veselam cilvēkam nodot asinis nav kaitīgi. Asins ziedošana raisa pozitīvas izjūtas, jo tā var palīdzēt kādam grūtā brīdī,» skaidro I. Tikmane.

VADC mediķi atgādina, ka asins ziedošanai, līdzīgi kā citiem svarīgiem notikumiem, ir īpaši jāgatavojas. Lai asinis varētu izmantot pacientu ārstēšanai, donori asins ziedošanas un vismaz iepriekšējā dienā nedrīkst lietot treknus un neveselīgus produktus. Mediķi iesaka procedūras dienā ēst vieglas brokastis. Dienu pirms asins ziedošanas nevajadzētu lietot alkoholu, arī alu, un medikamentus, tai skaitā aspirīnu.

No ēdienreizes līdz asins ziedošanai jāpaiet vismaz trim stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma: ūdens, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas.

Par donoru var kļūt 18 – 65 gadu vecumā. Svaram jābūt virs 50 kilogramiem. Asins došana nav vēlama pēc naktsmaiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Ziedojot asinis, līdzi jāņem pase, personas apliecība vai autovadītāja apliecība.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

donors

Ar tiem sūdu bankas kontiem daudzus jau nesagaidīs!

pirms 5 gadiem, 2015.07.12 13:27

Vai tiešām vienīgais mērķis kā vārda to darīt ir tie daži eiro?

pirms 5 gadiem, 2015.07.12 14:47

v

kapēc atkal tiek lobētas dažu uzņēmēju (baņķieru) intereses? Kapēc nav cilvēkam izvēles iespējas?
Kapēc man obligāti jāuztur bankas konts? Tas gadā neizmaksā nemaz tik lēti. Paskaitiet kādreiz. Un viņu komisijas maksas tikai aug.

pirms 5 gadiem, 2015.07.12 15:09

bee

viss tik dariits klientu labaa un biznesa interesees. diemzeel,.,

pirms 5 gadiem, 2015.07.12 16:51

Vietējās ziņas