Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagaidu tilts pār Mūsu atvērts satiksmei 14

Pēc pusstundu ilgas diskusijas, kurā piedalījās tilta būvnieki, būvuzraugi, kā arī pašvaldības amatpersonas, tika nolemts transporta kustībai pagaidu tiltu pār Mūsu atklāt otrdien, 20. augustā.

Plkst. 16.50 uzņēmēja Anda Sīļa auto no upes kreisā krasta šķērsoja tiltu, virzienā no Bauskas pa jauno tiltu pirmais pārbrauca uzņēmējs Ivars Buls.

Pirms tilta atklāšanas būvnieki ar būvuzraugiem un pašvaldības pārstāvjiem pārrunāja pēdējos vēl paveicamos darbus. Diskusijas raisīja luksoforu un ceļa zīmju izvietojums upes kreisajā krastā. SIA «Firma L4» galvenais būvuzraugs Aigars Polis-Āboliņš skaidroja, ka šobrīd uzstādīti divi luksofori tieši pirms tilta. Braucējiem no Lepšām, Elejas un Īslīces puses luksoforu signāls jāsaskata pirms apļa. Ja redzama sarkanā gaisma, jāapstājas pirms apļa pie baltās līnijas. Sanākušajos šāda kārtība raisīja diskusijas.

 Novada domes izpilddirektora pienākumu izpildītājs Jānis Kalinka norādīja, ka rūpīgi ir jāseko, vai vadītāji sapratīs šo neierasto kārtību. Ja izrādīsies, ka tas neveicina satiksmes drošību, būs jādomā par citādāku luksoforu izvietošanu.

Panākta vienošanās, ka pirmajās pagaidu tilta ekspluatācijas dienās tā abos galos dežurēs ceļu policijas ekipāžas. Viņi sekos, kā vadītāji ievēro luksofora signālus, nepieciešamības gadījumā iesaistīsies kustības regulēšanā.

Būvuzraugs Aigars Polis-Āboliņš piebilda, ka uz tilta novietota video novērošanas kamera. Arī tā fiksēs noteikumu pārkāpējus, tādēļ vadītāji aicināti ievērot luksoforu gaismas signālus, būt iecietīgiem, kamēr tie tiks pilnībā noregulēti. Portāls novēroja, ka ir jāveic luksoforu darbības regulēšana. Visi auto nespēj šķērsot upi, kad jau otrā krastā iededzies zaļās gaismas signāls.

SIA «Tilts» būvdarbu vadītāja palīdze Elīna Rēķe skaidroja, ka pagaidu tilta uzlabošanas darbi turpināsies arī pēc tā nodošanas ekspluatācijā. Līdz septembrim uz tilta tiks uzstādīts apgaismojums. Ziemā gājēju trotuāru noklās ar dēļu segumu, lai tas nebūtu tik slidens.

Savukārt esošo tiltu jau tuvākajās dienās sāks demontēt. Vispirms tam noņems asfalta segumu, tad veiks pārējos demontāžas darbus. Neskarti paliks tikai tilta balsti. Tos uzlabos, nostiprinās, tad uz tiem būvēs jaunā tilta konstrukcijas. Jaunajam tiltam jābūt uzbūvētam gada laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Baiba

Caur to ar' esam slaveni, ka gludi mūsu lielceļi
Un kur vēl tilti varenie, tie glītākie un stiprākie
Bet tos nu zināms taupām ar, cik tādus tik vien taupīt var
Un tādēļ katram tiltiņam mēs abos galos uzrakstām:

Brauciet lēnām pār tiltu draugi,
Brauciet lēnām pār tiltu draugi,
Un neiekrītiet, un neiekrītiet,
Brauciet lēnām pār tiltu draugi.

pirms 7 gadiem, 2013.08.20 21:00

Spy

Nu braucot ar dzhipu jau to nejuut.. :))

pirms 7 gadiem, 2013.08.23 13:34

Augonis Aglonietis

Ai, džim-lai, džimlai, džimlai rū-di,
Džimlai rū-di bum, bum, bum!
Ai, džimlai, džim-lai, džimlai rū-di,
Džimlai rū-di bum!

pirms 7 gadiem, 2013.08.20 22:01

Vērotājs

Vai būvvaldes vadītajai nav ko darīt, ja nesteidzoties pavada laiku tilta atklāšanā......!!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.20 22:35

guru

Ziema vispār būs jautra gan uz pagaidu tilta, gan uz nobraucieniem un uzbraucieniem. Iedomājos fūres.......

pirms 7 gadiem, 2013.08.21 00:20

celiņš

" Ziemā gājēju trotuāru noklās ar dēļu segumu, lai tas nebūtu tik slidens."
Un tad pēc atkušņa uzsalst un dēļi pārvēršas slīddēļos.

pirms 7 gadiem, 2013.08.21 00:18

Uldis

Ko varat visu apriet!? Tilts taču beidzot tiks restaurēts un par to jāpriecājas! Ziema paliek ziema, tāpēc jau ir katram galva, lai domātu un rīkotos prātīgi! Nav jālido un jāapdraud sevi un citus. Gan pārziemosim.

pirms 7 gadiem, 2013.08.21 08:30

no malas

***ais tiltinsh, esiet bishku optimistiskaaki.

pirms 7 gadiem, 2013.08.21 11:31

oooo

A kā viņš grab! Tuvumā dzīvojošiem līdzjūtība.

pirms 7 gadiem, 2013.08.21 23:32

braucēja

Vakar pēc darba braucu pāri no Bauskas puses un domāju- vai tiešām luksofori tik nepieregulēti, vai arī parastā sabiedrības slimība - mums jau zaļais, bet no tās puses vēl tikai sāk braukt!

pirms 7 gadiem, 2013.08.22 13:20

Livingstons

Luksoforiem ik pa brīdim ir kaut kādas nesakritības. Ir arī otrādi - abos galos deg sarkanie, lai arī visi sen jau aizbraukuši. Kādu pusminūti abās pusēs sēž un zīlē - kas noticis? Luksofori nojukuši, vai kas cits :)

pirms 7 gadiem, 2013.08.23 18:55

Vietējās ziņas