Pagājušajā gadā dzimušie zēni un meitenes uzņemti Rundāles novadnieku saimē

Pērn Rundāles novadā piedzimis 31 bērniņš. Viņu un ģimeņu sumināšanai, uzņemšanai vietējā kopienā 30. novembrī tika sarīkots īpašs svētku brīdis.

Jaunajā multifunkcionālā centra kultūras zālē sestdien bija sanākuši vecāki, vecvecāki, brāļi un māsas 21 bērnam, kas dzimis 2018. – Latvijas simtajā – gadā. Mazuļu uzmanības noturēšanai uz zāles grīdas bija ierīkots rotaļu placis, tur enerģiski ņēmās nākamie ceļu būvnieki, kas no kvadrātveida spilveniem klāja taisnus ceļus, arhitekti, kas cēla torņus, veterinārārsti, kas čubinājās ap rotaļu dzīvnieciņiem.

Auditorijai muzicēja Vītolu ģimene, kas jau pasen nebija dzirdēta. Astoņiem pieaugušajiem Vītoliem līdzi bija mazuļi Jumis un Krišjānis, kā arī jau paaugusies Laumiņa. Rimtā mūzika un dziesmas, mazuļi gan uz skatuves, gan zālē radīja vienotu, ļoti organisku un ģimenisku noskaņu, neradot nekādas skatītāju un mākslinieku robežas.

Novada kultūras darba speciāliste, sarīkojuma scenārija autore un vadītāja Lilita Lauskiniece par centrālo motīvu pasākumam bija izvēlējusies saules tēmu. Un – kāda sakritība – pēc piektdienas svina pelēkajām debesīm tieši sestdien svētku laikā saule bija izcīnījusi savu vietu debesjumā, iespīdēja kultūras zāles logos, novadnieku sejās un sirdīs!

Rundāles novada pašvaldības vadītājs Aivars Okmanis katram jaunajam novada pilsonim dāvāja fotogrāfiju albumu „Dzimis Rundālē” – gan savu mazuļu un ģimenes fotomirkļu un atmiņu krāšanai, gan atcerei par svarīgiem dzīves brīžiem novadā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas