Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagalmu svētkos aicina baudīt putras 15

Bauskas vecpilsētā trešie Pagalmu svētki šogad tiek svinēti vienlaikus ar Putras festivālu, kura iniciatore ir Daira Jātniece, portālu informē biedrības «Bauskas vecpilsēta» valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore.

Bauskas vecpilsētas apmeklētājiem sestdien, 21. septembrī, būs iespēja nobaudīt astoņas dažādas putras: plovu, zirņu putru ar sviestu, rīsu-ābolu biezputru, bukstiņbiezputru, kā arī citus našķus – Bauskas apkaimes mājražotāju, arī uzņēmuma «Kronis» izstrādājumus. Vecpilsētas pagalmos ikviens varēs iesaistīties izzinošās spēlēs, jautrās izdarībās.

 Uzņēmuma «Palīgs tavam auto» sētā varēs «iebuktēt» un pēc tam «izbuktēt» automobiļus, kafejnīcas «Tornis» pagalmā iesaistīties spēkavīru izklaidēs – zābaka mešanā. Codes pagasta «Trušu pilsētiņas» iemītnieki pilsētniekus priecēs Edvīna dārzā Plūdoņa ielā, savukārt Edītes pagalmā Pasta ielā sportiskās aktivitātēs iesaistīs ielu vingrotāji. Pirmoreiz varēs apskatīt Bauskas katoļu baznīcas skaisto pagalmiņu, kopumā sarīkojumā iesaistās 21 vecpilsētas pagalms.

Trešo pagalmu svētku apmeklētāji aicināti nenākt uz vecpilsētu tukšām rokām. Mūzikas kluba «Čuguna roze» pagalmā taps metāla skulptūras, kuru darināšanai ikviens aicināts atnest metināšanai noderīgas dzelzs lietas. Mākslinieku dārzā Saules ielā būs atvērts Lielā Murzas krāmu tirgus. Labu lietu andeles mērķis ir turpināt vākt ziedojumus Mango Kavallo jeb Lielā Murzas skulptūras izveidei Bauskā. Iepriekš uz «Meistara Gotharda» veikaliņu varat atnest labdarības tirgum bižutēriju, traukus, citas labas lietas. Mākslinieku dārzā spēlēs leijerkastnieks, ugunīgos deju ritmos izpaudīsies deju grupa «Jasmīna», stāsta dārza saimniece Indra Liepa.

Plaša un daudzveidīga programma svētkos vecpilsētā plānota no plkst. 11 līdz četriem pēcpusdienā. Svētku dalībnieki, saņemot īpašas kartes, varēs krāt spiedogus no pagalmu apmeklējuma. Pasākuma noslēgumā Rātslaukumā būs loterija, kurā netrūks vērtīgu balvu.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

aaa

nu beidziet ar to Murzu. visi varianti ir drausmīgi

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 18:28

varbūt tomēr nevajag

Kas tas par Bauskas nacionālo varoni, tas lielais Murza, nu neinteresē tāds izdomāts personāžs ?. Interesanti, vai tad Rātslaukumā taisās to tēlu celt. Es pat santīmu tādam mērķim neziedotu.Vispirms varbūt vajadzētu aptauju organizēt,lai uzzinātu, cik baušķiniekiem tas vajadzīgs.

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 21:25

Jā...

Baušķeniekiem jau neko nevajag.Pietiek ar RIMI un laime pilnībā. Kuņģis piebāzts un var mierīgi gulēt uz dīvāniņa pie TV un grauzt čipšus un piedzert aliņu. Un intereses pēc uzraksti pati(s) sev uz lapiņas priekšā , kas tev dzīvē ir vajadzīgs. Varu derēt, ka šis saraksts būs ļoti īss.

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 09:30

to jaa

Kāpēc tu iedomājies , ka tas tavs Murza ir tas nepieciešamākais Bauskai? Tev taisnība- tas Murza taču patiesībā ir nekas, un pilnīgi dabīgi, ka tāds nekas jau nav vajadzīgs.Nu ko tad tas Murza personificē- kādu žīdu andelmani,tātad tas ir Bauskas varoņtēls, ko uzstādīt Rātslaukumā, lai tūristiem būtu ko brīnīties, un tad jau varēs skaidrot, ka tas ir Bauskas goda pilsonis. Un varēs tad pie tā Murzs pilsētas svētkos iet un nolikt ziedus.Nu apskaidrojiet man, muļķim, to ideju, kāpēc vajag Bauskai viena žīda pieminekli?

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 12:42

tam, kas to jaa

Pats izdomāji, ka Murza ir žīdu andelmanis un pēc tam uzdod jautājumu, kāpēc Bauskai vajag viena žīda pieminekli. Vienārši unikums esi! Pats izdomā kaut ko un tagad visiem uzdod jautājumus par saviem murgiem...

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 13:44

to jaa

http://www.bauskasvecpilseta.lv/aktualitate/slaveni-dekaini-kurzemes-hercogiste, palasi, durak kas bija Lielais Murza, jo viņš ir ļoti tuvs prototips mūsdienu krāpniekiem(ar vienu atšķirību viņš bija mācīts), un uz kuriem uzķeras tādi kā tu, bet protams nevienam jau negribas paskatīties uz sevi no malas, labāk izdomāt sev vien saprotamus murgus un svēti tiem ticēt.

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 18:33

nēē

Magnusa Kavallo, tautā saukta par Lielo Murzu, kurš jau 18. gadsimtā Bauskā tirgoja mūžīgās jaunības eliksīru no Ķirbaksalas satekas.....
- nu tiešām krāpnieks andelmanis, kuram " tiešām" vajag pieminekli Bauskā!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 19:53

mazā murza

Nu, ko var ņemties! Paši pūšam, paši degam...Neesmu Murzas fane, bet ir atšķirība - Murzam neviens netaisās celt pieminekli, skulptūra būs vienkārši vides objekts. Tad kā jums šķiet - Briselē ir piemineklis?!) čurājošam puisītim?

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 10:01

Lielā

Briseles puisītis ar savu čurāšanu esot izglābis pilsētu no ugunsgrēka. Ko Bauskai devis Murza?

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 11:00

ķiļķēns

Rātes namā Lielais Murza
Gribelīgas dāmas *burza*-
Jāslien augšā viņam bisti -
Visām taču gribās .....

pirms 6 gadiem, 2013.09.20 17:02

es

Tas, kurš tik no visiem gaida,
Savas trulās domas raida-
Tā ar sapūs neaptvēris :
Kāpēc cits kāds sirdi vēris!!!

pirms 6 gadiem, 2013.09.20 21:42

Karlsons

"Mieru tikai mieru", teica Karlsons. Ja jau kāds tic, ka ar čurāšanu puisīts izglāba pilsētu, tad jau tic, ka es dzīvoju uz jumta. Bet "čomiņa" Murzas skulptūra, jums baušķeniekiem, varētu palīdzēt stāstīt un lepoties, ka Bauska bijusi Kurzemes un Zemgales hercogistē, ka čomiņš labu naudu ietirgojis, tātad - Bauska bijusi bagāta pilsēta, un kas par ūdeni- vietā, kur trīs upes satiekas! Lepoties ar savu pilsētu vajag un meklēt dažādas pieejas, lai to darītu. Skaitīt tūristu atstāto naudiņu, šūpot kājas un trallināt! Čomiņš Murza to visu prata izmantot!

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 09:40

madam Ku-kū

Čomiņš Murza gan to naudiņu skaitīja savā kabatā, un tiem tūristiem, kuru Bauskā nu nemaz tik daudz nav, gan tāds Murza būs pie vienas vietas, jo ilgi un dikti būs jāskaidro, kas tas par krāpnieku, kuram tas piemineklis celts. Domās vēl, ka baušķinieki jau galīgi ku-kū.

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 17:00

www.SimGold.com

Zelta un sudraba mobilo telefonu numuri www.SimGold.com
Iespējama piegāde pa pastu visā Latvijā.

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 13:25

mister Bē-bē

Ja palasa viena otra aprobežota ļautiņa komentārus gan šeit, gan pie citām ziņām, tad Bauskai nevajag neko! Ebreju piemiņas vietu nevajag, jo tas tak būs priekš žīdiem - ārprāts!; Murzam skulptūru nevajag - jo kas tas tāds par ku-kū krāpnieku - šausmas!; rātsnamu arī nevajag - fui nafig! u.t.t. Kā jau kāds rakstīja - Bauskai pietiek ar Rimi un laukumu pie tā. Kuņģis pilns, laukums, kur tusēt ir - var padriftēt un kādu pudeli sasist un ar to arī pietiek ... Lūk!

pirms 6 gadiem, 2013.09.23 13:33

Vietējās ziņas