Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagalmu svētkos un Putras godēšanā atdzīvosies 20 Bauskas vecpilsētas pagalmi 17

Nākamsestdien, 8. septembrī, Bauskas vecpilsētā norisināsies Pagalmu svētki un Putras godēšana, kad varēs iepazīties ar 20 vecpilsētas pagalmiem, informēja Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

Pagalmu un Putras svētki radīti ar ieceri pievērst sabiedrības uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam Bauskas vecpilsētā, aizdomāties par tā saglabāšanas nozīmību, kā arī atgriezt vecpilsētā rosību. Šogad svētku ietvaros atdzīvosies 20 pagalmi, kuros gaidāmas izglītojošas, radošas, aktīvas un izklaidējošas nodarbes.

Veterinārās aptiekas pagalmā caur eksperimentiem būs iespēja paraudzīties uz zinātni no jauna skatu punkta, «Kultūras pagalmā» notiks Bauskas novada amatiermākslas kolektīvu koncerts «Putra kājas apāvusi pašā Bauskas viducī», Strautnieku ielā, skatu laukumā pie Mēmeles, tiks atklāts biedrības «Meistars Gothards» projekts «Sarunas pie upes», tāpat arī citos pagalmos gaidāmas dažādas aktivitātes. Pestīšanas armijas Bauskas korpusa pagalmā gaidāma ziedojumu akcija «Būsim līdzās», kur apmeklētāji aicināti ziedot tīras un nesaplēstas bērnu un mazuļu drēbītes, rotaļlietas, grāmatas un citas noderīgas mantas. Savukārt Sociālā dienesta pagalmā notiks radošas aktivitātes «Par un ap ābolu», kur ikviens būs aicināts iesaistīties kādā no ābolu ievārījuma sagatavošanas posmiem akcijā «100 burciņas labdarībai».

Pagalmi viesus gaidīs no plkst. 11 līdz 16 pēcpusdienā, savukārt Zemgales dižtirgū interesenti varēs iepirkties no plkst. 10 līdz 17.

Svētku laikā notiks arī putras godēšana. Plkst. 14 vairumā pagalmu tiks pasniegtas Latvijā iecienītas putras, kuru garšu dažādību varēs nobaudīt ikviens svētku apmeklētājs. Svētku klāstā būs kviešu putraimi ar sviestu, grūbu putra ar dārzeņiem, mannas putra ar ievārījumu, šķelto zirņu putra ar žāvētu gaļu, auzu pārslas ar medu, uzputenis, kā arī citi putru veidi.

Arī šogad svētku apmeklētāji varēs piedalīties loterijā. Šajā gadā uz pasākuma kartes jāiegūst deviņu pagalmu apmeklējumu apliecinoši spiedoga nospiedumi, no kuriem pieci ir apmeklētāju brīva izvēle, bet četri pagalmi jāapmeklē obligāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

klugscheisser

par "putras godēšana" būtu apskaidrība,bet kā tā smuki un kultūrīgi nosaukt procesu pēc mielošanās,kad no tās jātiek vaļā ?

pirms 2 gadiem, 2018.08.31 11:46

OMG

Johaidi, kas par garā vājo idiotu ... Un vēl publiski ar to lielās ...

pirms 2 gadiem, 2018.08.31 22:33

Godputriņa

Stulbs nosaukums prasās pēc stulba komenta

pirms 2 gadiem, 2018.09.01 09:41

Nu taču

Tu esi vēl simts reizes stulbāks par to nosaukumu ...

pirms 2 gadiem, 2018.09.01 13:32

bet,

cik tālu ir novesta tauta, lai RIMI apmeklējumus brīvdienās un šādus pasākumus sauktu par kultūru? Ar kaut ko jau tas tukšums smadzenēs jāaizpilda, nu kaut vai ar biezputru

pirms 2 gadiem, 2018.09.05 16:47

Janulis

ZB . Svētki un svētki. Kā mūžīgā latvju deja un miroņu takas

pirms 2 gadiem, 2018.09.02 06:15

putra

Nu ritīgi "putras " svētki, nekas nav skaidrs - kas kur un kā, citus gadus bija vismaz kaut kāda programma, bet šogad gan viena vienīga putra.

pirms 2 gadiem, 2018.09.04 10:01

putrai

http://kultura.bauska.lv/bauskas-vecpilsetas-pagalmu-svetkos-un-putras-godesana-atdzivosies-20-pagalmini/

pirms 2 gadiem, 2018.09.04 11:21

ciemiņš

Paldies, ka pie Jums uz Bausku ik pa laikam var aizbraukt un piedalīties kādā pasākumā - kultūras cilvēki cenšas domāt un darīt, lai izdotos arvien labāk! Malači!
Iecavai vajadzētu no Jums mācīties vismaz vēlēšanos darīt un rīkoties neatlaidīgi, mūsdienīgi, domāt savas odziņas, Iecavas kultūras raksturu utt., nevis pukstēt, ka nav apmeklējuma un tāpēc nav jēgas iespringt...

pirms 2 gadiem, 2018.09.03 19:24

kas kuram kultūra

es gan to sauktu par "jauno laiku kultūru" jeb psedokultūru, ko kāds augsti reitingots politiķis nosaucis par "kotleti un alķīti" tautai sestdienā

pirms 2 gadiem, 2018.09.05 16:42

@@@

Ja nevar saprast, kāds sakars Pagalmu svētkiem ar kultūru, tad rakstu vajadzētu lasīt no sākuma un uzmanīgāk. Mērķis ir pievērst uzmanību Bauskas KULTŪR-VĒSTURISKAJAM mantojumam vecpilsētā. Vai visi īdētāji tik labi zina savas pilsētas vēsturi? Tā ir pietiekoši interesanta. Paldies visiem, kas meklē radošu pieeju un dara savu darbiņu, popularizējot savu pilsētu, jo uz Bausku atbrauc viesi no visas Latvijas (reklāma skan Latvijas radio). Starp citu, vai tad svētku un pozitīvo emociju jau tagad mums par daudz?

pirms 2 gadiem, 2018.09.06 10:25

vēsturiskais mantojums

ko Tu sauc par vēsturisko mantojumu, to Karpoviča nopirkto un jau gadu desmitiem pamesto ēku, ar padomju laika šīfera jumtu, jeb tās līdz pamatiem noārdītas un no jauna uzbūvētās, tālu no orģināla, kā rātsnamu? Vai tās uz sabrukšanas robežas, kam rekonstruētās, lasi uzbērtās ielas līmenis ir līdz pirmā stāva logiem, kurām ūdens no šiem piebērumiem bojā sienas un līdz to dabiskajam galam atlicis pavisam maz?

pirms 2 gadiem, 2018.09.06 12:39

reklāma skan

tā ir tā "kultūra", kuras pārstāvji, zieds gāž apkārt piemēram IKEA atklāšanā, un ja nekādu "putras svētku" nav, tad dodas uz Rīgu un nododas riņķošanai pa tirdzniecības centriem

pirms 2 gadiem, 2018.09.06 12:44

skumji

Tik nožēlojams pasākums nebija bijis. Tikai ķeksīša pēc. Tā drīzāk bija orientēšanās spēle-atrodi pagalmu, bet pašā pagalmā nu nekā.- galdiņš un pildspalva. Salīdzinot ar pirmajiem gadiem, tad tiešām bija interesanti.

pirms 2 gadiem, 2018.09.10 08:43

mūsu ģimenei arī nepatika. Atnācām, visu izstaigājām. Jāgaida līdz 14-00 , lai pagaršotu dažādas putras, kaut gan tas nebija galvenais. Tad atkal līdz 16-00, lai sagaidītu nākamo pasākumu un atkal. Izstiepts pasākums visas dienas garumā, kad īsti nav ko darīt vairs, nogurums. Labāk būtu īsāks, bet piesātinātāks pasākums.

pirms 2 gadiem, 2018.09.10 18:30

Tikai ķeksīša pēc

Kā pēc godputrēšanas parāva godkakājums !

pirms 2 gadiem, 2018.09.11 11:28

Vietējās ziņas