Pakāpeniski demontēs pilsētas svētku rotājumus 2

Pagājušajā nedēļā Bauskā sākta svētku rotājumu demontāža, portālu informēja SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins.

Vispirms sākts ar Bauskas centrālā svētku elementa – Rātslaukumā uzstādītās pilsētas lielās egles – demontāžu. Visi darbi ritējuši bez starpgadījumiem, apstiprināja R. Bitins. Galvenā Ziemassvētku rota šogad tika veidota no vienas septiņus metrus garas egles un 20 nelielām zaļsvārcēm. Lai ievērotu bezatlikuma tehnoloģiju, eglēm nocirsti zari un tie izmantoti pilsētas rožu apstādījumu segšanai.
Nav vairs aplūkojami arī šī gada jaunie rotājumi – trīs bumbas, kas tika izvietotas neapbūvētajā zemesgabalā pie lielveikala «Rimi». Tās noņemtas konstatēto defektu dēļ, jo daļa virteņu nedega. «Rotājumi atdoti uzņēmējam, kas tās uzstādīja. Pieļauju, ka elektriskās virtenes bija par ciešu piestiprinātas pie metāla karkasa. Nospriegoti vadi salā saraujas, visticamāk, kāds arī plīsa, un tālab radās vizuālas nepilnības,» teic R. Bitins.

Pārējie dekori, kas izvietoti pie apgaismes stabiem, kā arī eglītes pie novada pašvaldības administratīvās ēkas, paliks vismaz līdz februārim. Šāds lēmums saistīts ar pacēlāja izmantošanu, jo, lai nodrošinātu tā nepārtrauktu darbu, vienlaikus demontēs dekorus un pacēlāju izmantos koku vainagu veidošanai.

Kopumā pilsētas Ziemassvētku un Jaunā gada rotājumiem tērēts ap 9488 eiro, kuros ietilpst dekoru iegāde, uzstādīšana, labošana, pacēlāju noma, kā arī elektriķu atalgojums, pavēstīja Bauskas novada sabiedrisko attiecību speciālsits Artūrs Dulbe.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

dulburs

Lēnām,lēnām,pamazām
Vaļā tiek no "samazgām" ...

pirms gada, 2019.01.15 14:01

Vietējās ziņas