Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielina optiskā interneta pieejamību Bauskā 4

Bauskā un tās tuvumā līdz augusta beigām paredzēts palielināt «Lattelecom» optiskā interneta pieejamību, informē Līga Bite, «Lattelecom» sabiedrisko attiecību projektu vadītāja. Aprīlī optiskās infrastruktūras izbūve sākta Bauskas novada Bērzkalnos. Jūlijā moderno un jaudīgo internetu varēs lietot vairāk nekā 250 mājsaimniecībās teju 20 daudzdzīvokļu namos. Turpretī Bauskā esošo «Lattelecom» optikas izbūvi vairāk nekā 70 mājās jau augustā papildinās vēl trīs nami Rīgas ielā. Izvēloties reģionus investīcijām, «Lattelecom» izvērtē potenciālo optiskā interneta lietotāju skaitu un infrastruktūras izbūves izmaksas. «Zemgaliešu aktīvā dalība dažādos projektos un konkursos gan vietējā, gan starptautiskā mērogā pierāda, ka maldīgs ir priekšstats, ka tikai galvaspilsētas iedzīvotāji ir vairāk orientēti uz inovācijām un attīstību. Ceram, ka «Lattelecom» investīcijas veicinās produktivitāti un kļūs par attīstības katalizatoru ne tikai uzņēmējdarbībā, bet arī izglītībā, kultūrā un sadzīvē visa reģiona mērogā,» stāsta «Lattelecom» komercdirektore Kerli Gabriloviča.Šovasar Zemgalē izbūves darbi aptvers vairāk nekā 850 mājsaimniecību, bet līdz 2013. gada beigām šajā reģionā tīklam plānots pieslēgt 2500 mājsaimniecību. Optiskā interneta lietotājs Rihards Jirgensons uzskata, ka Bauskā nekā labāka ar tādu ātrumu neesot: «Teicama stabilitāte. Nepazūd internets kā citiem pakalpojuma nodrošinātājiem, arī samaksa par pakalpojumu ir adekvāta.» Pašlaik gandrīz 2600 mājsaimniecībām Bauskā ir «Lattelecom» optiskais internets. Šī infrastruktūra izbūvēta Biržu, Ceriņu, Dārza, Pionieru, Pļavu, Salātu, Slimnīcas, Zaļā un Vītolu ielā. «Lattelecom» optiskais internets pieejams Bērzkalnos, Jaunbauskā - pašlaik nepilniem diviem simtiem mājsaimniecību, līdz gada beigām - vēl 95 mājsaimniecībām. 2014. gada plānā ir iezīmēta optiskās infrastruktūras izbūve Jauncodē. Optiskais internets ir ātrākais un modernākais interneta veids Latvijā, kā arī viens no ātrākajiem pasaulē. Optiskā interneta tehnoloģija ļauj sasniegt vairākus simtus reižu lielāku ātrumu nekā citos interneta veidos lietotā. Tomēr arī optiskajam internetam ir trūkumi - tā izbūve ir diezgan dārga, tāpēc tas ir efektīvs tikai blīvi apdzīvotās vietās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

harisid

LTC cītīgi propogandē, ka "optiskais internets" ir tas labākais. Patiesībā lietotājam vajadzētu būt vienalga kāda ir pieslēguma tehnoloģija. Rakstā paustajam apgalvojumam , ka tā saucamais "optiskais internets" ir ātrākais Latvijā, šajā kontekstā nav nekāda pamata. Cik tad ir tas ātrums? LTC lapā rakstīts, ka līdz 200Mbit/s (kādreizējo 500Mbit/s vietā, jo iekārtām trūkst jaudas). Caur parastu Cat5e kabeli var padot 1Gbit/s un šādi pieslēgumi tiešām arī ir, gluži tāpat kā parastie lietotāja iekārtu optikas porti ir 1Gbit.

pirms 7 gadiem, 2013.06.22 23:26

twilight

Būtu kādai partijā programmā bijis bezmaksas wi fi pārklājums, būtu aizvilcies par viņiem nobalsot.

pirms 7 gadiem, 2013.06.22 10:19

rrrr

kamēr ievilks optisko jau sen kas cits būs vietā :D

pirms 7 gadiem, 2013.06.21 23:27

Damn

... jau augustā papildinās vēl trīs nami Rīgas ielā.

Vai tiešām nevarēja uzrakstīt kuri tieši ir tie nami ? Gan jau, ka kaut kur Rātslaukuma tuvumā. Tie, kas tālāk no centra pat uz VDSL nevar cerēt. Nu baigais 21. gadsimts ...

pirms 7 gadiem, 2013.06.21 12:47

Vietējās ziņas