Pamatskolēni iededz barikāžu atmiņu ugunskuru 7

Pieminot 1991.gada janvāra barikādes, ceturtdienas, 20. janvāra, rītā pie Bauskas pamatskolas tika aizdegts atmiņu ugunskurs.«Mans tētis bija uz barikādēm Rīgā, mājās mums ir viņam dotā piemiņas zīme. Es saprotu, cik svarīgas bija šīs barikādes. Ja to nebūtu, Latvija šodien, iespējams, būtu pavisam citādāka,» tā «Bauskas Dzīvei» stāsta 6. klases audzēknis Emīls Sproģis. Arī 8. klases skolniekam Valdim Bronzovam par barikāžu laiku stāstījis tētis. Pusaudzis atceras, ka tēvs atminējies galvenokārt dažādus piedzīvojumus. Taču bijusi reize, kad paziņots par omoniešu tuvošanos. Tad gan aizstāvji nedaudz sabijušies. Stāstot par barikāžu laiku, vēstures pasniedzējs Dainis Cipulis uzsvēra, cik svarīgi ir zināt pagātni. Tikai tas ļauj saprast, kā dzīvojam šodien, kas mūs gaida nākotnē. Skolotājs uzsvēra dažādu tautību Latvijas iedzīvotāju vienotību barikāžu laikā.  Direktora vietniece ārpusstundu darbā Iveta Semjonova pastāstīja, kā uz barikādēm braucis vīrs un viņa kabatā tam likusi zīmīti, kurā bija rakstīta adrese un asinsgrupa. Šis fakts liecināja, ka brauciens uz Rīgu nebija nekāds joks. Dzīvības briesmās varēja nonākt ikviens barikāžu dalībnieks. Par divdesmit gadu seniem notikumiem stāstīja arī skolas saimnieks Jānis Apse. Pēc pasākuma audzēkņi devās uz skolu. Te viņiem bija iespēja noskatīties dokumentālo filmu «Dūmu deja debesīm», kā arī noklausīties Valsts prezidenta Valda Zatlera uzrunu.Barikāžu dienām veltīts pasākums 20. janvāra vakarā  paredzēts Bauskas tautas namā, arī Svitenes kultūras namā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

neo

Varu padalīties atmiņās,aizveda mūs uz ministru padomi,bija noruna ,ka uz vienu diennakti,pirmajā stāvā aizsitām visus logus ar finieriem,gaidījām omon vienību,kad lauzīsies iekšā,mums bija pavēlēts ņemt kas pie rokas ,vai tur metāla caurules,vai,kas cits,un sist tos nost.Tā bija Vectirāna pavēle,kurš toreiz sargāja Godmani,Bet mūs tur noturēja vēl trīs diennaktis,pret savu gribu,visi gribējām mājās,tā kā spriediet paši...Cits teiktu pats vainīgs,kur ielīdi,bet tā spēlīte tad tikai sākās.

pirms 10 gadiem, 2011.01.21 13:44

trū

Skumji gan, ka barikāžu piemiņas dienā te kādam barikāžu aizstāvim nav nekā cita, ko izjust, kā anonīmi publiski paziņot forumā, ka kāds un, viņuprāt, kāpēc nav bijis kopā ar viņu.
Pievienojos Edgara paustajam, izņemot to, ka tautas domāšana mainās uz labu.

pirms 10 gadiem, 2011.01.21 10:22

skumji

Piekrītu barikāžu aizstāvei . Kā nav neērti pirmajās rindās grozīties. Viņam vienalga , kad tikai pie varas.Suns spalvu met , bet tikumu nekad.

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 22:43

Tautas domāšana vienmēr ir bijus iuz labu.Lai mūsu priekšstāvju domāšana tāda būtu. Lai viņi domātu reizēm par savu tautu un valsti, jo valsts - TIE IR CILVĒKI.

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 20:01

Edgars

Visu cieņu barikāžu dalībniekiem gan tur - Rīgā, gan citur Latvijā! Paldies skolai par šo pasākumu!
Barikāžu laiks bija super jauks un reizē biedējošs laiks! Paldies Dievam, ka man arī izdevās to pieredzēt, jo, kas gan var būt labāks par to, ka izdevās atjaunot Latvijā neatkarību!!!!Latvija ir mana valsts!
Viss sakārtosies ar laiku arī Latvijā, jo tautas domāšana tomēr mainās uz labu!

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 16:11

kolhozs

Noraustījās, jo vēl jau vairāki to atceras

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 15:36

barikāžu aizstāve

Pilnīgam un patiesam tā laika vēstures attēlojumam pamatskolas direktors Rumba varētu pastāstīt bērniem par to, kāda bija viņa nostāja pret barikādēm, ko viņš darīja laikā, kad daļa skolēnu vecāku bija Rīgā.

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 14:07

Vietējās ziņas