Pamūšas skolā svin dārza svētkus 1

Sirsnīgi un rūpīgi sagatavoti priekšnesumi skolas audzēkņu un viesmākslinieku izpildījumā priecēja katru skolas audzēkni, darbinieku, apmeklētājus un viesus Pamūšas speciālās internātpamatskolas rīkotajos dārza svētkos «Mēs esam».

Dārza svētki Pamūšas skolā notiek otro gadu. Mācību iestādes direktore Aelita Naumane pastāstīja, ka ideja radusies, īstenojot Lauku partnerības projektu par skolas teritorijas apzaļumošanu. Viesu vidū bijušie skolas absolventi, audzēkņu vecāki, Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors un deputāti.

«Dārza svētku moto «Mēs esam» radies, lai parādītu cilvēkiem, ka mūsu skolas audzēkņi ir daļa no sabiedrības. Vēlamies kliedēt radušos stereotipus un apliecināt, ka mūsu bērni, kas šeit mācās, prot dziedāt, dejot, spēlēt teātri un iepriecināt apkārtējos cilvēkus,» tā mācību iestādes direktore A. Naumane. Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks sveica skolas direktori ar uzrunu un ziedu pušķi. Viņš atzinīgi novērtēja sakopto mācību iestādes teritoriju un krāšņās dekorācijas.

«Prieks, ka šie svētki kļuvuši par tradīciju. Patīkami noraudzīties uz skolēnu un darbinieku ieguldīto darbu, lai šie svētki notiktu un būtu prieka pilni. Paldies vecākiem, darbiniekiem, skolēniem un visiem, kuri centās,» tā R. Ābelnieks. Svētku koncertā noraudzīties ieradās arī Bauskas novada domes deputāti Voldemārs Čačs un Alvis Feldmanis.

Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare sveica skolas direktori svētkos, kā arī vēlēja audzēkņiem veiksmīgi noslēgt mācību gadu.

Inuta Lorberga, kāda skolnieka mamma, pastāstīja, ka ir gandarīta par izglītības iestādes darbinieku paveikto un sniegto prieku bērniem. «Esmu bijusi daudzās līdzīgās iestādēs, bet nekur neesmu sastapusies ar tik atsaucīgu, palīdzību neatsakošu kolektīvu. Svētki ir pasakaini. Bērni, skolotāji un klātesošie staro aiz prieka,» svētkus raksturo māmiņa.
 
Pērn, pirmajos dārza svētkos, tika prezentēta skolas himna. Vārdu un mūzikas autorēm Jurgitai Druseikai un Brigitai Seškēnai skolas vadība svētkos izteica pateicību par idejas realizāciju. Šogad tika atklāts un prezentēts jaunais skolas karogs un jaunā skatuve. Karogu rotā pieauguša cilvēka un maza bērna rokas nospiedumi, izveidojot taureni. «Karogs simbolizē iespējas un brīvību. Mums ir jātic, ka, izmantojot iespējas, mēs varam sasniegt daudz. Būsim laimīgi un brīvi,» par karogu klātesošajiem pastāstīja direktora vietniece audzināšanas darbā Māra Kampāne. Jaunā skatuve – skaista koka būve – veidota tā, lai pasargātu māksliniekus no lietus un vēja.
 
Pēc svinīgās pasākuma daļas skolas audzēkņi ar teātra uzvedumu, dziesmām un dejām priecēja sanākušos. Viesmākslinieku vidū uzstājās Bauskas pamatskolas tautas deju kolektīvs «Ganiņi» Santas Zemītes vadībā un Bauskas Valsts ģimnāzijas tautas deju kopa «Odziņas». Grupas «Dakota» līderis Edvīns Zariņš, mazie dziedātāji no Griķu pamatskolas un dziedātāja Sabīne Berezina klātesošos priecēja ar skanīgām dziesmām. Pasākuma noslēgumā ar stundu garu izrādi uzstājās Rīgas Cirka jaunie mākslinieki, demonstrējot savu veiklību un lokanību. Cilvēku veidotā piramīda mākslinieku izpildījumā aizrāva daudzu skatītāju elpu.

Pēc koncertiem un priekšnesumiem bērni darināja piemiņas medaļas, uzticības krelles un cepures radošajās darbnīcās. Skolas pagalmu ar skaļām ovācijām un uzmudinošiem saukļiem bērni piepildīja, sacenšoties stafetēs un jājot ponija mugurā. Paši mazākie – bērnudārza vecuma bērni – prieku smēlās piepūšamajās atrakcijās un speciāli iekārtotajā «Bitītes istabiņā».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kamene

Brīnisķīgi svētki! Paldies visiem, kas sagādāja tik daudz jauku brīžu! Un laiks arī, kā uz pasūtījumu :)

pirms 5 gadiem, 2015.05.22 13:11

Vietējās ziņas