Pansionātā «Derpele» turpmāk rūpīgāk izvērtēs klientu veselības stāvokli 30

Tā kā Bauskas novada pansionāts «Derpele» ir vispārējā tipa aprūpes iestāde, nevis ārstnieciskā, tā vadība ar kolektīvu apsver turpmāk rūpīgāk izvērtēt uzņemamo klientu veselības stāvokli, tāpat kolektīvā pārrunāts konflikts ar janvārī slimnīcā mirušās sirmgalves tuviniekiem.

To aģentūrai LETA pastāstīja Bauskas novada pašvaldības iestādes "Vispārējā tipa pansionāts "Derpele"" direktore Inta Savicka, skaidrojot, ka iestādes vadībā un kolektīvā pārrunāts un nolemts turpmāk daudz rūpīgāk un piesardzīgāk izvērtēt pansionātam pieteikto klientu veselības stāvokli. Kaut arī tam nav konkrētu kritēriju un tas nav viegli attiecībā uz gados veciem cilvēkiem, taču personāls pievērsīs uzmanību cilvēka hronisko slimību raksturam, un šaubu gadījumā uzņemšana pansionātā var tikt atteikta, jo "Derpele" ir vispārējā tipa aprūpes iestāde, nevis ārstnieciskā.

Pansionāta vadītāja apstiprināja, ka Veselības inspekcija nekonstatēja pārkāpumus pansionātā "Derpele", savukārt Labklājības ministrijas (LM) pārbaudē tika konstatētas nepilnības, kas tieši neattiecas uz konkrēto gadījumu.

"Attiecībā uz nepietiekamo personālu mums nav atbilstoša rehabilitācijas speciālista un kultūras dzīves organizētāja, par ko mēs domāsim, taču - pašvaldības iestādei pieejamā finansējuma robežās. Saistībā ar neatbilstošiem pienākumiem vēlos piebilst, ka tas nenozīmē, ka šeit būtu neatbilstoši speciālisti, bet gan mūsu sociālajiem darbiniekiem ir uzticēti papildu pienākumi saistībā ar pasākumu organizēšanu un tamlīdzīgi," skaidroja Savicka.

Viņa pastāstīja, ka ministrijas pārstāvji, ieradušies pansionātā, esot paslavējuši tā vidi, kārtību un infrastruktūru, kādu viņiem sen neesot gadījies redzēt.

Saistībā ar mirušās klientes dēļ radušos strīdu viņa atgādināja, ka vecu ļaužu pansionātā daudziem iemītniekiem ir kādas veselības problēmas un visi iemītnieki ar laiku mirst. Pansionāta vadītāja nenoliedza varbūtējas kļūdas komunikācijā ar tuviniekiem, bet atgādināja, ka nekādi pārkāpumi par konkrēto gadījumu iestādē netika konstatēti.

"Komunikācijas ziņā problēmas var radīt arī gadījumi, kad klienta tuvinieki ļoti reti viņu apciemo. Radinieki, kas savējos apciemo bieži, ar saviem tuviniekiem pansionātā visu sīki izrunā, bet, galvenais, viņi redz konkrētā cilvēka veselības stāvokļa izmaiņas, spēj tās izvērtēt, savukārt, ja tuvinieku pansionātā sastop reizi pusgadā, tad var ieraudzīt pārmaiņas, kas šķiet negaidītas, kaut arī gados veciem cilvēkiem labāk nepaliek," pastāstīja Savicka.

Kā ziņots, Veselības inspekcija (VI), veicot ekspertīzi, nav konstatējusi nekādus pārkāpumus veselības aprūpes nodrošināšanā "Vispārējā tipa pansionātā "Derpele"", no kura pērnā decembra beigās uz Jelgavas slimnīcu tika nogādāta stipri savārgusi sirmgalve, kura šā gada janvārī nomira.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VI pārstāve Agnese Gusarova, inspekcija veica ekspertīzi par ģimenes ārsta sniegto veselības aprūpi sirmgalvei. Ārsta darbībā pārkāpumi netika konstatēti, un nekādi sodi netika piemēroti.

Gusarova skaidroja, ka inspekcija pārbauda tikai veselības aprūpes kvalitāti un veselības aprūpi šai klientei nodrošinājis ģimenes ārsts. Tā kā pansionāts sniedz sociālo, ne veselības aprūpi, VI pansionāta personāla darbību nevērtēja.

Pie inspekcijas ar iesniegumu pārbaudīt veselības aprūpes sniegšanu pansionātā vērstās Labklājības ministrija (LM), pastāstīja Gusarova.

Pēc sirmgalves veselības stāvokļa pasliktināšanās pansionāta medmāsa izsaukusi ģimenes ārstu, tomēr viņš laikus nav varējis ierasties pie sirmgalves, jo tajā brīdī bijis noslogots pie citiem pacientiem. Tad ātro palīdzību izsaukusi klientes meita. Gusarova gan norādīja, ka neatliekamo medicīnisko palīdzību bija jāizsauc pansionāta medmāsai, nevis klientes meitai, lai speciālisti izvērtētu pacientes veselības stāvokli.

Atbildot uz jautājumu, kas izraisījis sirmgalves veselības problēmas, Gusarova skaidroja, ka veselības traucējumus izraisīja un līdz vitālo funkciju izsīkumam noveda slimību progresija, ko varēja pastiprināt dažādi sadzīves un cilvēciskas dabas jautājumi.

Jelgavas pilsētas slimnīcas vadītāja Anta Seržāne aģentūrai LETA apstiprināja, ka no pansionāta "Derpele" pērn decembrī atvestā sirmgalve nomirusi šā gada 8.janvārī. Slimnīcas vadītāja apstiprināja jau iepriekš konstatētās un medijos uzskaitītās problēmas - izgulējumus, smagu plaušu karsoni, iepriekš diagnosticētās hroniskās sirds slimības, garīgas problēmas un aklumu.

Iepriekš jau ziņots, ka LM pārbaudījusi Bauskas novada pašvaldības iestādes "Vispārējā tipa pansionāts "Derpele"" darbību un konstatējusi, ka iestādes speciālistiem noteikti neatbilstoši pienākumi, kā arī iestādē trūkst sociālā darba speciālistu, aģentūrai LETA pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče.

Savukārt gadījumi, kad klienti būtu slikti aprūpēti, netika konstatēti. Sarunās ar klientiem un viņu tuviniekiem apstiprinājās, ka personāls kopīgiem spēkiem veicina klientu atveseļošanos pēc smagām saslimšanām. Pārbaudes rezultātā LM iestādei sniegusi ieteikumus pakalpojuma kvalitātes uzlabošanai, stāstīja Kupče.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar gadījumu, kad tikai pēc radinieku uzstājības Jelgavas slimnīcā no sociālās aprūpes iestādes "Vispārējā tipa pansionāts "Derpele"" nogādāta stipri savārgusi sirmgalve, LM janvārī iestādē veica pārbaudi, aģentūru LETA informēja Kupče.

Kā ziņots, par minēto gadījumu 26.decembrī vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". Tika ziņots, ka slimnīcā sievietei noteikta diagnoze smags plaušu karsonis, kamēr pansionāta pārstāvji apgalvo, ka nekādu šādas slimības pazīmju sievietei nav bijis - vien 37,2 grādu temperatūra, pie kādas ātro palīdzību nesaucot.

Jelgavas slimnīcas ārste Natālija Varoņina raidījumam atzina, ka sieviete uz slimnīcu atvesta novārgusi, ar izgulējumiem un plaušu karsoni. Papildus viņai jau iepriekš diagnosticētas hroniskas sirds slimības un garīgas problēmas, kā arī aklums.

Pievieno komentāru

Komentāri 30

ieteikums

Vajag izsludināt jaunu konkursu uz iestādes vadītāja vietu (šoreiz godīgu), jo, ko nevar celt, to nevar nest!

pirms 5 gadiem, 2015.03.18 22:53

baušķiniece

Laikam es dabūjusi pa d. . ., ja tāds komentārs?

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 09:36

;)

Bauskas dome - padomju blatu sistēmas labāko tradīciju attīstītaja, tevi nedzird :)

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 08:44

uts

Blati izmirst, jo ķīnieši sasparojušies

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 16:00

uts

Blati izmirst, jo ķīnieši sasparojušies

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 16:00

sviesc kaut kāc

Vai šī raksta autors pats ir izlasījis, ko viņš ir savārstījis? Vairākas reizes malts viens un tas pats, viens un tas pats, bet ko gribējis pateikt, tā arī nav skaidrs... Vai tad LETA - ā nestrādā profesionāli žurnālisti, kam būtu jāprot izteikties saprotamā latviešu valodā? Ko tādi var kritizēt citu darbu, lai paskatās paši uz sevi....
Intai un viņas komandai - visu cieņu! Darbs ir ļoti grūts...

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 08:44

:)

publicēts kārtējais ābelnieka "dzegužu" kūkojums?

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 13:48

pareizi

ļaujiet citiem strādāt, ja paši darba laikā komentārus rakstiet,ppresi variet pad... portālu arī daudz.veiksmi

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 15:57

čuhņa

Tad nu piesējušies konkursam?Kāpēc tieši šim? Arī iepriekšējais direktors nekādā konkursā nepiedalījās... Un paņemiet jebkuru amatu domē un jebkuru konkursu, ir nu gan par ko iespringt....

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 08:51

lauķu bars

a kurš konkurs Bauskas novadā notiek godīgi? rātsnama saimnieks? projektu vadītājs? vai var būt ekonomists???

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 23:33

čuhņa

kas godīgs, kas negodīgs, kādi tam ir kritēriji? vērtējums jebkurā gadījumā ir kādas cilvēku grupas subjektīvu sajūtu kopsumma. Visi nevar būt uzvarētāji... Tā vienkārši notiek....

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 11:12

lauķu bars

kādas cilvēku grupas subjektīvu sajūtu kopsumma ir ļoti raksturīga tieši Bauskas novada administrācijas komisijas locekļiem, galvenā kopsumma ir lāva

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 14:18

lauķim

āzi, ja nemāki lasīt, tad paskaties televizoru, kas notiek valstī

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 17:17

izbeidz

čuhņa, tur sen nav ko vērtēt kā pus seši tā pusseši

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 17:24

ķēķa pelīte

Spēku un izturību personālam, vadītājai!
Paldies, ka veicat šo grūto un dažkārt nenovērtēto darbu!

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 10:51

nenovērtētie

Veselības inspekcija (VI), veicot ekspertīzi, nav konstatējusi nekādus pārkāpumus veselības aprūpes nodrošināšanā "Vispārējā tipa pansionātā "Derpele""..............Tā kā pansionāts sniedz sociālo, ne veselības aprūpi, VI pansionāta personāla darbību nevērtēja?! KO TAD VĒRTĒJA??????

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 13:39

vērtētā

dzērumu izguļ, bet dullumu nekad, vismaz varēji to rakstu izlasīt

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 15:52

laikam tā

To jau TV varēja redzēt, ka mirušās pacientes meita strādā uz publiku. Tik ārišķīgu uzvadību pat riebās skatīties. Pati apciemo savu māti reizi pusgadā, saceļ brēku, un kāds vietējais «labvēlis» to vēl paurbina. Kāds laikam grib Intas vietā.
Neredzu pamatu, Inta ir laba vadītāja, lai sokas!

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 16:40

laikam tā 2

Par to gadījumu ar meitu negribu spriest,bet to,ka Inta ir laba vadītāja piekrītu.Tikai grūti viņai tur strādāt.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 18:29

kas tas ir?

Kā diez būtu klasificējama politiķa iejaukšanās neatkarīgas iestādes darbā? Kā spiediens? Kā savtīgu interešu bīdīšana? Kādas personas lobēšana? Varbūt tas ir bosings pret vadītāju? Intai nudien nav viegli, jūtu līdzi....

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 11:16

bāc

izlasot virsrakstu var secināt, ka derpelē pēc tam kad būs nomiruši esošsie pacienti, gaidīti tiks jauni, sprauni, veseli un ar lieliem mantojumiem??? Bet var būt vajadzētu novada administrāciju pieņemt, lai sāk jau iedzīvoties...

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 23:36

nāc

jaunu spraunu dzērāju pilns

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 08:58

nāc-bāc

viens jau tur tiek ik vakaru aprūpēts uz to labāko

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 11:18

Alvis

a ko var darīt, ja no pensijas un algas nepietiek, atliek vien dažādi piepelnīties: ar pašvaldības mašīnu un degvielu braukāt pēc darba, sestdienās, svētdienās un citās brīvdienās, derpelē brokastis, pusdienas un vakariņas paēst...

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 14:16

te

kritizēja, bet tagad pat uzslavē par aprūpi, re, ko nozīmē trīs mēnešus pa portāliem pagozēties

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 17:26

to Alvis

par šīm darbībām, pēc tevis raud Streļčenoks

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 23:17

streļčenoks

pats jau skaita stundiņas

pirms 5 gadiem, 2015.03.21 09:11

to streļčenoks

šis var skaitīt stundas cik grib, bet kantoris ar saviem mērķiem paliek...

pirms 5 gadiem, 2015.03.21 16:41

liepa

Esmu bijusi pansionātā Derpele tikai reizi, bet redzot kā šie vecie cilvēki dzīvo istabiņā pa 5-6 vienā istabā,man sarāvās sirsniņa. Šausmas! Kur paliek Eiropas prasības. Priekšnieki var gulēt labi? Vai viņus interesē nauda, nevis šo veco cilvēku labklājība.

pirms 5 gadiem, 2015.10.23 18:18

Vietējās ziņas