papildināta – Izlemts, kā norisināsies mācības Bauskas novada skolās 32

(Pievienota 2. rindkopa)

Valdība lēmusi no 30. novembra ieviest stingrākus drošības noteikumus skolās, lai ierobežotu «Covid-19» izplatību. Šonedēļ pieņemtie noteikumi paredz, ka skolās, kuras turpina darbu klātienē, būs jānodrošina trīs kvadrātmetru platība vienai personai. Savukārt pedagogiem būs pienākums izglītības procesa laikā un ārpus tā lietot mutes un deguna aizsegus, lai mazinātu infekcijas izplatības risku no pedagoga uz bērniem. Ja nav iespējams ievērot telpu nosacījumus, tad mācību darbs ir plānojams daļēji attālināti, organizējot to mazākās grupās.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina paskaidroja, ka Bauskas novada pašvaldības izglītības iestādes ir izvērtējušas savu kapacitāti un visas, izņemot Bauskas Valsts ģimnāziju, turpinās darbu līdzšinējā režīmā

Bauskas Valsts ģimnāzijas vadība jau šīs nedēļas vidū sāka plānot, kā piemēroties jaunajiem «Covid-19» ierobežošanas noteikumiem, kam pievienojās ziņa par pozitīvām «Covid-19» analīzēm vienam pedagogam. «6. klašu vecākiem tagad jāvēro savi bērni, saslimšanas gadījumā jādodas pie ģimenes ārsta. 5. klases no pirmdienas  mācīsies attālināti,» informē L. Ģerģe.

Nedaudz skolas telpu piemērošanu jaunajiem noteikumiem apgrūtina tas, ka turpinās skolas remonts. Tomēr izglītības iestādē ir pietiekami daudz lielu telpu, kur atbilstoši jaunajiem noteikumiem var mācīties 1. un 2. klases skolēni. 3. un 4. klašu audzēkņi dalīsies divās grupās un mācīsies blakus telpās. Pedagogs 20 minūtes strādās ar vienu grupu un 20 minūtes ar otru grupu. «Piedalīsies arī atbalsta personāls – sociālais pedagogs, interešu izglītības pedagogi un citi,» stāsta L. Ģerģe. Katrā stāvā būs ne vairāk par divām klasēm. «Turpinām apgūt darbu ar tiešsaistes platformām. Pedagogi un bērni šādu darbu jau apguvuši. Vislabāk jau būtu mācīties klātienē, bet galvenais, lai visiem laba veselība. Viss izdosies,» saka direktore.

Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagoģe Līga Bajāre atklāja, ka ģimnāzijā skolotāji jau ilgu laiku strādā sejas maskās vai sejas vairogos. Sejas vairogus nodrošinot skolas vadība, maskas – Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība.

«Tas ir jādara, un viss! Izprotot situāciju valstī, esam atbildīgi un stingri ievērojam visus norādījumus. Protams, ka tas apgrūtina mūsu darbu. Ir grūtāk runāt un elpot, svīst piere. Trūkst skābeklis, kaut katru starpbrīdi cītīgi vēdinām telpas. Sakarst seja. Ar brillēm vēl grūtāk strādāt. Ja ir sejas vairogs, skolēniem sliktāka dzirdamība un bieži jāatkārto teiktais vai jārunā skaļāk. Maskas varējām novilkt, ja visu dienu atradāmies tikai savā klasē pie vienas skolēnu grupas,» stāsta L. Bajāre. Viņa uzskata, ka jaunās un pastiprinātās prasības apgrūtinās darbu, pasliktinās pašsajūtu un veselību.

«Ar jaunajām prasībām valdība atkal uzliek lielu atbildību gan skolu vadītājiem, gan pedagogiem. Cerēju uz konkrētākiem valdības rīcības lēmumiem un atbalsta pasākumiem skolu vadītājiem, pedagogiem, skolēniem un vecākiem,» tā L. Bajāre.

Vēl nav atrisināts jautājums par ēdināšanas pabalstiem klasēm, kas strādās attālināti. I. Šomina informēja, ka bija plānots virzīt šo jautājumu uz domes sēdi, bet, visticamāk, par to lems ārkārtas sēdē nākamnedēļ. «Nav zināms, kurā brīdī kāda klase var nonākt karantīnā un atbalsts būs vajadzīgs. Pašvaldības izvēle būtu pārtikas kartes, jo tās var ātrāk un ērtāk nodrošināt,» teic I. Šomina.


Pievieno komentāru

Komentāri 32

Mamma

Esmu dusmīga, slimi skolotāji dodas pie skolēniem un vada stundas. Kāda jēga no visiem ierobežojumiem vai sejas maskām? Kāda jēga no 3 kvm, ja skolotāji saslimst un iet uz skolu.
Kurš atbildēs, ja bērni sāks slimot? Domāju, ka tai jābūt skolai.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 08:44

Maska

Ir tā,ka , ja cilvēks ir slims ar Covid, tad slimības pazīmes parādās trešajā dienā. Tas nozīmē, ka pirmajā un otrajā viņš pats vēl nezina, ka ir slims. Tā,kā tā nav apzināta iešana uz skolu saslimušam. Tā, principā, var būt JEBKURAM cilvēkam. Arī Jums.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 10:26

Pedagogs- necilvēks!

Lai Jums, mammīt , laba veselība

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 12:51

skolotāja

arī skolotājiem nākas samierināties, ka kādu laiku skolā stundās bijis kontaktā ar skolēnu, kuram mājās vecākiem kovids... kas zina, cik daudzi aplipināti, sajūta baisa

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 17:10

To skolotāja

Nav jau tad brīnums, ka tas 5 klases skolēns arī aplipināja to skolotāju, dēļ, kuras visas sestās klases izolācijā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 10:37

...mammai

Un kad Jūs slēpjat, kad ģimenē kādam ir slimības pazīmes , sūtat bērnus uz skolu,bērnam ir iesnas, tad dusmu nav, var jau cerēt ka skolotāji to neredz, tātad abpusēji...

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 09:24

Ak vai

Lasu rakstu, bet virsraksts neatbilst rakstītajam. Kā tad mācības organizēs citas skolas? Rakstā min tikai ģimnāziju.
Izturību skolas personālam! Cerams bērni, esot lielāki, novērtēs skolotāju darbu šajā neparastajā laikā!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 09:31

Rūdolfs Meroni

Latviešu bauru bērni negrip mācīties ?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 09:37

gaiss

Ak, trūkst skābeklis? "Trūkst skābeklis, kaut katru starpbrīdi cītīgi vēdinām telpas. " Nevajag dezinformēt, klasēs logi ir vaļā visās stundas. Man 2 bērni dažādas klasēs un kopš oktobra sūdzas, ka klasē auksts, atnāk pārsaluši, visu laiku iesnas, iekaisis kakls. Ja iebuhā herovā ventilācijā naudu, nav vecāku vaina, ka nav ko elpot un bērni NAV jāsaldē! Varam strīdēties, ir bildes un stundu laiki.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 09:47

Es

Ir taču valstī ārkārtas stāvoklis. Nu nelaid savus bērnus uz skolu, ja reiz ir kādas pretenzijas. Lai mācās mājās siltumā vienatnē, kur problēma. Vecums atļauj būt mājās bērniem jau vieniem. Bet, ja paskatās no cita skatpunkta: priecājies, ka vēl skolotāji dara savu darbiņu arī caur visām grūtībām, skola dara ko var un neklapē visu ciet un nodrošina mācības (nu vai arī drošu bērnu pieskatīšanu, ja reiz redz kāds vēsumā nevar pamācīties). Uzvelciet bērniem kaut termoveļu zem skolas formas un vienā mierā var mācīties arī vēsumā. Ar šalli kaklā arī šķiet nav kāds aizliedzis sēdēt. Par attālinātajām mācībām sūdzas ka nav labi, tagad arī nav labi. Vecāki taču arī var dibināt savas skolas ar savu siltuma līmeni. Ir ārkārtas stāvoklis un pārdzīvojam to laiku lādzīgi cilvēcīgi!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 11:33

es da es

Bērniem nav kā sīpolam jāsēž solā, maiņas apavi kājās, salst tāpat. Bet to nejēdzību, ka nauda ieguldīta un gala rezultāta nav, tas līdz smadzenēm neaiziet, laikam izsalušas aukstumu pieciešot? Es mīlu savu meitu skolotājas un man viņu tikpat žēl, cik savu bērnu. Nav normāli ne svīst bez gaisa, ne salt pie atvērta loga! Bet tas jau mūsu tautai pēc 800 pacietības jau laikam nesaprast. Tāpēc jau esam, tur kur esam.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 14:11

Gaisam

Nu sāc tik strīdēties! Izskatās, ka citas nodarbes Tev nav. Ja ir auksti runā ar skolotāju, nevis brēkā pa internetu. Te jau to neatrisināsi. Jāiemācās sarunāties.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 10:46

***

Kāpēc jātura vaļā ogi? Ģimnāzijā ir ļoti dārga un moderna ventilācijas iekārta. To nevar ieslēgt, lai vēdinās visa skola?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 14:08

dusma

Nekorekts virsraksts - rakstā tikai par ģimnāziju!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 10:43

Anna

Tāpēc, ka tikai ģimnāzija mūsu novadā nez kāpēc nevar nodrošināt klātienes mācības 5.un 6.klases skolniekiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 11:35

Annai

Varbūt vajag vispirms noskaidrot visu kārtīgi, tad komentēt. Pārgudrīte atradusies.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 18:26

to anna annai

...bet nevar jau arī. Kāpēc tad bērniem attālinātā mācīšanās?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 19:20

Anna

Kas tur pārgudrs? To, ka visas ģimnāzijas sestās klases ir karantīnā, es zinu, bet to, ka bērniem mācības būs attālināti, paziņoja pirms tam, savukārt citām skolām bērni mācās klātienē.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 20:36

2.vidusskola

Paldies musu skolotajiem ????????????nodrosina 4.a.klasei macibas klatiene.2.grupas.Jutam lidzi .gan skolotajiem .gan berniem.IZTURIBU.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 13:06

Bauskas Dzīvei

Ar steigu mainiet virsrakstu - diskriminācija pret citām novada skolām!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 13:29

Cenz

Bauskā tikai viena skola? Kas notiek pārējas?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 17:56

mia

Tā arī nesapratu, ja Bauskas novadā ir tikai viena skola, tad kāpēc virsrakstā ir daudzskaitlis: skolās?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 18:35

Henrijs

Tas jau labi.tagat.tie bērni sēž mājās karantīņā.un kam bērniem,mamnas ir skolotājas un varbūt māca citās skolās nevar aplipināt citus bērnus.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 20:55

Henrijs

Tie bērni .tāpat jau kontaktējās ar citiem bērniem.nu jau viņi arī

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.27 21:04

Ilze

Es gaidu skaidri saprotamākus paskaidrojumus, kāpēc skola, kas skaitās Valsts ģimnāzija, nevar nodrošināt darbu klātienē? Remontdarbi nevar būt par iemeslu. Vai skola sagaida, lai bērni pāriet iegūt izglītību uz kādu citu novada skolu? Neapšaubāmi trīs kvadrātmetri ir pilnīgas muļķības, jo bērni pulcējas kopā un turpinās to darīt. Paši skolotāji taču arī saprot, ka tagad būs brīnumi un visi pēkšņi teicamnieki. Kāda tur zināšanu apguve.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 07:19

Ilzei

Ko Tu taurē? Ko Tev vēl paskaidrot? Iepazīsties ar valstī izdotiem noteikumiem!!! Ģimnāzija ne ģimnāzija....visur vieni noteikumi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 10:42

bitīt matos

Ko te var ;nemties! Karā kā jau karā, ( ārkārtas stāvoklī valstī) pavēles neapspriež, izpilda. Tieši tik vienkārši. Bet vajag draudzēties ar prātu. Kur skola vainīga, ka ventilācija slikta???? Padomju laika PROJEKTĒTAJĀS UN CELTAJĀS TIPVEIDA ??? Vai to var mainīt? Šodien? Par ventilāciju skolās jau runāja , ka vajadzēs uzlabot, pilnveidot. Tur, kur pielāgotās telpas, arī visādi. Tur, kur augstie griesti, varbūt ir labāk. Maijā un jūnijā te tie paši brēcēji teiks, ka atkal karsti. ( mācību gada pagarinājuma iespējamība pastāv uz covida rēķina. )

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 09:06

***

Jā, ir karsti! Īpaši, ja klase saules pusē! Ventilācijas sistēma jauna, bet acīmredzot neefektīva.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 14:13

?

Citās skolās laikam viss ir savādāk!?))))) Un telpas arī nevēdina, kaut tie ir papildus noteikumi, kas jāievēro VISIEM! Cik noprotu. Pamēģiniet paši maskās strādāt un tad paskatīties, cik Jums būs gaisa.... Daudzi jau bauro par masku uzvilkšanu veikalos.... kur nu vēl visu dienu.... Tauta tautiņa..... Gudrie vecāki.....

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 22:27

)))

Labi, ka te var vismaz izteikties!)))) Intelektuāļi.))) Viss tiks atrisināts!))))

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 22:30

Gstid

Logi visur vaļā un bērni tāpēc slimo.
Es rakstīšu Ikvd par bērnu saldēšanu.
Tas ir ne tikai Bauskā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.29 15:58

mia

Tiesa gan, tas nav tikai Bauskā! Arī Anglijā skolas strādājot pie atvērtiem logiem. Un tas arī nav nekāds brīnums pandēmijas laikā, mums katru dienu tiek atgādināts vēdināt telpas.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.29 22:34

Vietējās ziņas