papildināta – Likvidē Saulaines profesionālo vidusskolu 25

(Papildināts viss teksts).

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu tiks likvidēta Saulaines profesionālā vidusskola, tai kļūstot par profesionālās izglītības kompetences centra «Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums» mācību īstenošanas vietu Saulainē, otrdien 12. maijā lēma valdība, ziņo aģentūra LETA.

Saulaines profesionālajā vidusskolā pērn 1.oktobrī mācījās 212 skolēni, apgūstot lauku īpašumu apsaimniekotāja, pavāra, ēdināšanas pakalpojumu speciālista, viesmīlības pakalpojumu speciālista un automehāniķa profesijas četrās profesionālās vidusskolas īstenotajās izglītības programmās.

Izglītības iestādē pēdējos gados ir turpinājis sarukt audzēkņu skaits, līdz ar to samazinājies arī skolai pieejamais valsts budžeta finansējuma apmērs, ko saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem aprēķina atbilstoši audzēkņu skaitam izglītības iestādē.

Demogrāfiskās prognozes liecina, ka audzēkņu skaits šajā profesionālajā izglītības iestādē arī turpmākajos gados varētu samazināties. Tāpēc skola kā patstāvīga izglītības iestāde atbilstoši noteiktajiem kritērijiem nevarēs kvalificēties profesionālās izglītības kompetences centra statusa iegūšanai. Arī Eiropas Savienības fondu finansējums nav pieejams izglītības iestādēm ar nelielu skolēnu skaitu, tādējādi nenodrošinot skolas tālākas attīstības perspektīvas.

Tehnikuma mācību īstenošanas vietā Saulainē tiks turpināta profesionālās izglītības programmu īstenošana. Savukārt audzēkņi turpinās mācīties un pedagogi strādāt tajā pašā vietā Saulainē, kur turpmāk atradīsies tehnikuma teritoriālā struktūrvienība.

Tādējādi tiks pilnveidots mācību programmu klāsts un materiālais nodrošinājums, kā arī radītas iespējas piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu izglītības iestādes attīstībai. Līdz ar Saulaines profesionālās vidusskolas pievienošanos tehnikuma nosaukums tiks mainīts uz «Kandavas Lauksaimniecības tehnikums».

«Rundāles novada dome var izteikt tikai nožēlu par to, ka Izglītības un zinātnes ministrija likvidē vienu no senākajām lauksaimniecības izglītības iestādēm Latvijā, tādējādi pārtraucot skolas vēsturisko attīstību. Ministrija paredzējusi Saulainē izveidot Kandavas tehnikuma mācību īstenošanas vietu, kas rada neizpratni par darbības patiesajiem mērķiem. Izskatās, ka Saulaine ir kārtējais birokrātiskā aparāta «iznākums», kas nu zaudēs savu vēsturisko identitāti un pievienosies skolai, kas faktiski atrodas vairāk nekā simts kilometru attālumā,» portālam savu viedokli pauda Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Viņš atzina, ka grūti esot iedomāties, kā reāli notiks šī sadarbība un kas saistīs šīs abas mācību iestādes. A. Okmanis piekrīt, ka Eiropas fondu piesaistei tas ir pareizs risinājums, jo nu «uz papīra» visi cipari būs kārtībā.

«Ceram gan, ka Eiropas Savienības fondu nauda neaizies garām Saulainei, un šis upuris nebūs veltīgs,» teic A. Okmanis.

«Ir skaudri un skumji par nosaukuma maiņu, bet saprotam, ka pašlaik šī ir vienīgā iespēja skolas attīstībai,» skaidro skolas direktors Jānis Beķeris. Kļūt par profesionālās izglītības kompetences centra struktūrvienību ir liela atbildība, uzskata direktors, jo tas prasa augstākus kvalitātes kritērijus.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

cope

vācieši nelikvidēja krievi arī nelikvidēja paši savējie ņēma un likvidēja

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 14:20

007

Lomaķ ņe stroiķ!

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 14:50

vismaz

kaut ko vismaz izdevās palikvidēt

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 15:17

boļševiks

Jebkurš parazīts (režīms) tad, kad ir visu aprijis (šajā gadījumā nolikvidējis), arī pats nosprāgst. Tas priecē!

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 19:55

:D

Ak, tad gādīgais Okmanis, tomēr nepaņēma savā paspārnē šo iestādi! Tas, ka tā notiks, jau bija skaidrs:D

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 15:11

Petuhs

Okmanis nav vainīgs, tas bija Putins!!!

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 15:48

Šoreiz

atbildība jāuzņemās Saulaines skolas vadībai, jo viņi bija tie, kas atteicās pāriet novada pasparnē. Novads ņēma, bet skola negāja!

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 16:40

...

Šoreiz neticu, ka vainīga tikai skolas vadība...

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 17:07

Aina

Nu un kas tad pēc būtības mainīsies??? Nosaukums? Kāda jēga tam visam?

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 15:34

absolvents

Un kur tad tagad satiksimies salidojumos un balles svinēsim, ja tas ir Kandavas lauksaimniecības tehnikums?
Tad jau Saulaines miestiņam arī jāmaina nosaukums- piem. Rundāles pag. Kandaviņa.

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 16:15

...

Njā - stulbums sit augstu vilni... Vai, tad tāpēc, ka skolai mainījies nosaukums ir mainījusies vieta un tās pagātne! Tad jau sovhoza absolventi sevi arī nepozicionē ar profesionālo vidusskolu?! Pie šīs situācijas absolūti nekas nav mainījies kā tikai nosaukums un galvenais priekšnieks šai iestādei - atslābstiet!

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 16:30

padoms

Kam vajadzīgas tik daudz skolas pilsētā. Lūdzu likvidejam pamatskolu, neviens no tā necietīs, ietaupīsim tikai līdzekļus.

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 19:18

Kendy

Ko varat ņemties? Puse Latvijas ārzemēs, skolēni knapi novelk līdz 9.kl., tad prom fasēt, ravēt, bomzēties no Anglijas pabalstiem. Kam vajag kaut kādu profeni? Tagad vismaz būs labums šim reģionam-vairāk programmu un jaunas vēsmas. Cik daudzi no vecajiem taču Kandavu ir beiguši!Kaut kā beigas ir jauns sākums.

pirms 5 gadiem, 2015.05.12 19:59

tralis

Nu tak!Izvedam tos jauniešus un viņu vecākus uz tuksnesi kaut kur Meksikā un apberam ar smiltīm...

pirms 5 gadiem, 2015.05.13 10:21

tox

Mācījos Kandavas teķī. Tur bija kūpinātais(čigāns) vārdā Arnis. Prasija latu. Nedevu.
Saulainē Arņa nav, tpc nesaprotu kpc šāds nosaukums!

pirms 5 gadiem, 2015.05.13 10:51

Lory

Nekad nav bijusi nekāda saistība ar šo skolu, bet arī es nesaprotu, kāds sakars šajā pusē ir ar Kandavu??????????????????????

pirms 5 gadiem, 2015.05.13 15:07

Saulainei piederošā no1988.

Oho!Jutīšos pagodināta-mācījos un pabeidzu Saulaini,diploms vis ir...tusēt braukšu uz Kandavu!!!Mja-mazbērni nesapratīs........

pirms 5 gadiem, 2015.05.13 20:01

kas notiek?

Kur tagad atradīsies Saulaine - Kandavā vai Kandava Saulainē?Brauksim uz Kandavas tehnikumu tepat Saulainē? Vai autobuss arī būs vietējā maršŗutā Kandava - Saulaine?

pirms 5 gadiem, 2015.05.13 22:05

Kas

Kandava rullē! Saulaines laiks pagājis, arī Romas impērija kādreiz bija.

pirms 5 gadiem, 2015.05.14 08:59

maizinja

Kkads murgs jau shaja visaa ir. Nekadas skaidribas. Nekas jau vairs nav musu spekos. Gribesim satiksimies Saulaine. Lai zem kadas pagrides Musu vesturisko skolu grib pabazst,tik un ta musu atminas un draugus,bijushos biedrus neliks mainit. Nav jega tagad diskutet. Tiekamies un organizejam musu Saulaini... :*

pirms 5 gadiem, 2015.05.15 00:36

Saulaine

Cienījamie absolventi un pārējie līdzjutēji! Domāju, ka galvenie vārdi šajā tekstā ir: "Tehnikuma mācību īstenošanas vietā Saulainē tiks turpināta profesionālās izglītības programmu īstenošana. Savukārt audzēkņi turpinās mācīties un pedagogi strādāt tajā pašā vietā Saulainē, kur turpmāk atradīsies tehnikuma teritoriālā struktūrvienība".
Mēs tiešām nevaram ietekmēt ne valdības lēmumus, ne tekošo demogrāfisko un ekonomisko situāciju valstī, taču tas nemaina galveno- profesionālā izglītība Saulainē turpinās pastāvēt. Un, lai tā arī attīstītos, katrs var sniegt savu artavu, kaut vai mudinot nākt mācīties uz Saulaini savus radus, draugus, paziņas. Arī Saulaines nosaukums un ģeogrāfiskais stāvoklis nemainīsies( vismaz pārskatāmā nākotnē). Tā ka tie, kas mācījušies Saulainē(arī Mežotnē) joprojām Saulainē arī tiek gaidīti. Tie, kas pārzina mācību iestādes vēsturi, ir informēti, ka nekādas nosaukuma, statusa un pat atrašanās vietu maiņas nekad nav spējušas pārtraukt mācību iestādes vēsturisko attīstību un nepārtrauks arī tagad. Tā atradusies gan Jelgavā, gan Mežotnē, gan Kaucmindē, kādu laiku pat Rēzeknē. Arī statusi, piederība un finansējuma modeļi tai mainījušies vairākkārt, bet vēsturiskā pēctecība ir nemainīgi saglabājusies nu jau 107 gadus. Un šīs pēctecības uzturēšana gan pilnībā ir pašu rokās- bijušo, esošo un topošo saulainiešu rokās. Gaidām Saulainē!

pirms 5 gadiem, 2015.05.15 19:22

Vietējās ziņas