papildināta – Mežotnes pagastā ugunsnelaimē iet bojā sieviete

(Papildināts viss teksts).

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 21. martā plkst. 15.03 saņēma izsaukumu uz Bauskas novada Mežotnes pagastu, kur bija sadūmojums daudzdzīvokļu mājā, portālu informēja Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore. Ierodoties ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka trīsstāvu nama otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas divu kvadrātmetru platībā. Bija dedzis ledusskapis un grīda zem tā. Miteklis bija dūmu pilns. Bojā gājusi arī iemītniece.

Mirusi 76 gadus veca sieviete, kura, pēc kaimiņu vārdiem, dzīvojusi viena, informēja Ilona Indriksone, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece. Bioloģiskā nāve jau bija iestājusies pirms mediķu ierašanās.

 Pārmeklējot dzīvokli, ugunsdzēsēji zem gultas atrada mazu sunīti, kuru sākotnēji nodeva kaimiņiem. Glābēji nodzēsa nelielo ugunsgrēku, izvēdināja telpas un pārbaudīja arī pārējos dzīvokļus, lai pārliecinātos, ka tajos esošie cilvēki nav apdraudēti. Darbi beidzās plkst. 16.35. Tajos piedalījās astoņi ugunsdzēsēji glābēji, divas autocisternas un vienas autokāpnes, stāsta V. Gribuste.

«Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka mazo sunīti kaimiņi diemžēl nav varējuši ņemt savā aprūpē. Dzīvojot ar savu saimnieci, viņš bija radis pie nošķirtāka dzīvesveida, nebija socializēts. Pašlaik dzīvnieciņš atrodas patversmē «Mežavairogi».

«Viņam vajadzīga rehabilitācija, sunītis ir panikā pēc pārciestā ugunsgrēka, bez saimnieces, ierastās vides un redzot tik daudz citu suņu. Viņam vajadzīgs laiks, lai atlabtu,» stāsta «Mežavairogu» vadītāja Danuta Priede un piebilst, kad dzīvnieciņš būs atlabis, ievietos medijos aicinājumu sunīti adoptēt.

Šī ugunsgrēka sekas varēja nebūt traģiskas, ja dzīvoklī būtu uzstādīts dūmu detektors. Tā ir neliela ierīce, kas ar spalga skaņas signāla palīdzību brīdina par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk cilvēki ugunsgrēkos iet bojā nevis no apdegumiem, bet saelpojas dūmus. Nereti pietiek pavisam neilgu laiku ieelpot dūmus, lai cilvēks aizietu bojā. Tāpēc ir svarīgi pēc iespējas ātrāk pamanīt ugunsgrēka izcelšanos, lai paspētu izglābties, ko nodrošina dūmu detektors.

Dūmu detektoru var iegādāties saimniecības preču, būvniecības un arī lielā daļā pārtikas preču veikalu. Tie maksā līdz desmit eiro. Dūmu detektors ir jāuzstāda telpas griestos ar skrūvju vai abpusējas līmlentes palīdzību. Mājoklī vēlams uzstādīt dūmu detektoru katrā telpā, kurā nakšņo vai ikdienā uzturas cilvēki. Minimālā prasība ir viens dūmu detektors katrā mājokļa stāvā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas