Papildināta: Mūsā konstatēts naftas produktu piesārņojums, izdevies ierobežot tā tālāku izplatību

Papildināta 5. - 9. rindkopa.

Valsts vides dienests (VVD) informē, ka 24. septembra pēcpusdienā saņemta informācija par iespējamu naftas produktu piesārņojumu Mūsas upē Bauskas novada Gailīšu pagastā.

Vides inspektori nekavējoties devās uz notikumu vietu un to apsekoja. Pārbaudes laikā konstatēts, ka naftas produktu piesārņojums Mūsā nokļuvis no Žūku strauta, kurā uz ūdens virsmas novērota naftas produktu piesārņojumam raksturīgā varavīksnes plēvīte. Naftas produktu piesārņojums konstatēts arī uz ūdens virsmas Mūsā aptuveni 200 m garā upes posmā no Žūku strauta izplūdes vietas.

Sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) Mūsā uzstādītas naftas produktus absorbējošas bonas. Savukārt, lai ierobežotu naftas produktu piesārņojuma turpmāku izplatīšanos un ieplūšanu Mūsā no Žūku strauta, bonas uzstādītas arī Žūku strautā, skaidrots VVD vietnē vvd.gov.lv

Piektdien notikuma vietā strādāja VVD, VUGD un SIA "LatRosTrans" pārstāvji. Apsekojot notikuma vietu un tās apkārtni piektdien nav izdevies konstatēt piesārņojuma izcelsmes avotu. Šodien, 25.septembrī, notikuma vietā darbi turpināti.


Mūsā un Žūku strautā konstatētā piesārņojuma izplatība ir ierobežota un tiek kontrolēta, aģentūru LETA sestdienas pēcpusdienā  informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Viņa norādīja, ka VVD vides inspektori sestdien atkārtoti apsekoja Mūsu un Žūku strautu Bauskas novada Gailīšu pagastā, kur piektdien uz ūdens virsmas tika konstatēts piesārņojums. Jauns piesārņojums nav konstatēts. Pašlaik piesārņojuma izplatība ir ierobežota un tiek kontrolēta.

Kļaveniece sacīja, ka arī atkārtotas pārbaudes laikā piesārņojuma avots netika konstatēts. Vides inspektori sestdien paņēma atkārtotus ūdens paraugus analīžu veikšanai. Sagaidāms, ka analīžu rezultāti sniegs papildus informāciju par piesārņojuma izcelsmi, tad tiks turpināta piesārņojuma izcelsmes noskaidrošana.

Tā kā piesārņojumam nav izteikta naftas produktiem raksturīgās smaka, testēšanā tiks pārbaudītas arī citas versijas par piesārņojuma veidu, piebilda VVD pārstāve.

LETA jau vēstīja, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) piektdien pēcpusdienā saņemts izsaukums uz Bauskas novada Gailīšu pagastu, kur Mūsā pamanīts nezināmas vielas plankums, kas stiepās 200 metru garumā. VUGD darbinieki divās vietās uzstādīja upē absorbējošās bonas, un darbu notikuma vietā turpināja VVD.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas