papildināta – Rundāles novada dome iestājas pret Saulaines profesionālās vidusskolas likvidāciju; IZM turpinās skolas reorganizāciju 9

(Pievienots teksts no 4.rindkopas.)

Rundāles novada pašvaldības deputāti 18. martā domes ārkārtas sēdē vienprātīgi lēma pret Saulaines profesionālās vidusskolas likvidāciju, paredzot tālāku diskusiju turpināšanu par skolas pastāvēšanas iespējām un statusu, portālu informē sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
 
Divu stundu ilgajās debatēs tika uzsvērta nepieciešamība saglabāt izglītības iestādi, tās identitāti un zīmolu. Sagatavotajā lēmumā norādīts – skolas pievienošana Kandavas tehnikumam rada risku, ka izglītības iestādi varētu slēgt, kā to pierāda citu skolu skarbais liktenis. Mācību iestādes likvidācijas gadījumā pastāv varbūtība, ka pieaugs pirms laika izglītību pārtraukušo, nestrādājošo un arodu neapguvušo skaits, uzskata pašvaldība.

Ja valdība virzīs tālāk rīkojuma projektu par Saulaines profesionālās vidusskolas likvidāciju, tad Rundāles novada pašvaldība ir gatava to pārņemt no 2016. gada 1. janvāra ar nosacījumu, ka valsts nodrošina finansējumu pedagogu darba algām un iestādes uzturēšanai, kāds tas būtu paredzēts, pievienojoties Kandavas tehnikumam. Pašvaldība vēlas, lai skola turpinātu profesionālās un karjeras izglītības, mūžizglītības un tālākizglītības sekmīgu nodrošināšanu Zemgales reģionā. 

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Edīte Olupe portālam atklāja, ka ministrija ar Rundāles novada domi par šo jautājumu ir komunicējusi jau vairākas reizes. «Pašvaldības pozīcijai diemžēl ir vairāk deklaratīvu paziņojumu līmenis, tajā nav saskatāma vēlme iesaistīties. Protams, pozitīvi vērtējama ir vēlme pārņemt izglītības iestādi, bet ar to vien nepietiek – ir jāgrib to arī finansēt. Tādēļ IZM turpinās skolas reorganizāciju, juridiski tā būs skolas kā neatkarīgas mācību iestādes likvidācija, bet praktiski – saglabāšana, pievienojot to Kandavas tehnikumam, » teic E. Olupe.

Viņa norādīja, ka IZM iekļaus informāciju par šo Rundāles novada domes lēmumu [kas ministrijai nav saistošs, jo šī ir IZM, ne pašvaldības padotības iestāde; tajā nav konkrētu rīcības soļu, ko apņemtos darīt pašvaldība] anotācijā, kas tiks virzīta tālāk izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai valdībā.

«Vēlos atzīmēt, ka IZM ir centusies ar izpratni uzklausīt arī pašvaldības viedokli, atgādinu, ka komunikācija ir notikusi ilgstoši, piedāvājot izvērtēšanai citus iespējamos variantus, alternatīvus risinājumus. Tomēr, ja redzam, ka vienoties nav iespējams, ministrija rīkojas atbilstoši kompetencei,» uzsvēra E. Olupe.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

:(

Saulaines profesionāla viduskola sen zaudējusi agrāko gadu spozmi un prestižu. Lai to atgūtu, ar Rundāles pašvaldību būs par maz!!!

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 10:45

automehāniķis

Tie komentētājiem, kuri nicinoši izsakās par Saulaines tehnikumu, paši ar grūtībām ir beiguši astoņas klasītes- tāpēc tāds priekštats ir viņiem izveidojies par Saulaini.
Ejiet gudrinieki pasēžiet uz poda un paurbiniet degunu.

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 12:18

Ko?

Skola, manuprāt, ir pilnīgs sviests, taču kāpēc tad vajadzēja atjaunot šo skolu?
Kas tur notiks pēc aizvēršanas? Atkal kārtējā izgrūztā nauda? Ar galvu vajag domā ne ar di*s*.

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 12:26

Jā!

tava teksta pēdējais vārds,laikam,ir galvenais tavs domāšanas orgāns!

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 17:49

es

Kas nav gājis skolā, tam jebkura skola ir sviests, jo savu galveno orgānu esi nosaucis...

pirms 5 gadiem, 2015.03.22 13:33

1988 gada absolvente

Visu tik likvidējam... pēc tam tad paši esam neapmierināti, ka nav labu speciālistu!!! Super mācību iestāde bija.... vajag domāt kā atgūt prestižo slavu. Kad es studēju agronomos tad Bulduri un Saulaine bija Nr.1!!! Bet tagad...???

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 12:40

pravietis

kas tik nav noticis ar Latviju kopš 1988.gada...,lai Dievs nogrābstās..,bet ne jau viss tikai sliktais!

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 17:41

ierēdņa

Kapitālismā ir jāmāk ekspluatēt citus

pirms 5 gadiem, 2015.03.21 19:50

Vietējās ziņas