Papildināti stādījumi Garozas muižas parkā 2

Ar dažādu ziedu, koku un košumkrūmu dēstiem pagājušajā nedēļā papildināts Garozas muižas parks. Stādi iegādāti par projektā «Pašvaldību darbi parkos» iegūtiem līdzekļiem.

«Latvijas Meža dienu 2019» ietvaros Latvijas Pašvaldību savienība ar AS «Latvijas Valsts meži» atbalstu deva pašvaldībām iespēju piedalīties projektā «Pašvaldību darbi parkos», kas īstenots, lai pievērstu uzmanību veco parku atjaunošanai un stādījumu uzlabošanai.

Bauskas novada pašvaldības izstrādātajā projektā paredzētais finansējums bija 1450 eiro, bet iegūti tika 1000 eiro ar mērķi padarīt parku pievilcīgāku apmeklētājiem, saglabāt parku nākamajām paaudzēm.

Piektdien, 4. oktobrī, Garozas muižas parkā rosījās Mežotnes pagasta pārvaldes darbinieki, vietējie pagasta iedzīvotāji un Bauskas 53. kājinieku bataljona zemessargi. Pasākuma iniciatori, nekustamo īpašumu speciālisti Aiju Fridrihsoni Mežotnes pagasta ļaudis ir iesaukuši par Garozas parka «krustmāti».

Viņa pastāstīja, ka parka labiekārtošanas darbi jau bija sākušies pagājušā gada rudenī, kad tika uzaicināta pieredzējusī ainavu arhitekte Ilze Māra Janelis, kas palīdzēja parka labiekārtošanā ar norādēm, kur labāk stādīt jaunos «zaļumus». Mežotnes pagasta pārvaldes darbinieki pa ziemu nozāģēja parkā bojātos kokus, lai jau pēc kāda laika varētu sastādīt jaunos.

«Pie Edvīna Strazdiņa sarakām ķiršus un citus košumkrūmus, tad pavasarī iestādījām 30 krūmus. I. M. Janelis atdzīvināja parka vēsturi, celiņi tika atjaunoti kādreizējā vietā. Šī bija ļoti degradēta vieta, pieņēma lēmumu nojaukt muižu ar vēl divām ēkām, palika parks, un bija plāns ierīkot pansionātu ar skaistu parku. Tad arī izveidoja celiņus, apgaismojumu, palika izveidot lapeni un tualeti,» atklāja A. Fridrihsone.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

degradēts klučlicis

Kad tajā celtnē varēs pacelt podvāku ?

pirms gada, 2019.10.10 17:20

zaļoksnis

Nedod dievs,ka tā tualete laika gaitā arī degradējas ...

pirms gada, 2019.10.10 17:23

Vietējās ziņas