Papildināts: Arī Otrajās Lieldienās Bauskā var doties pa pēdām zaķim Oto 15

No šodienas, 3. aprīļa līdz 5. aprīlim iedzīvotāji aicināti apmeklēt pastaigu taku ar spēles elementiem «Pa pēdām», kas šajās dienās būs iekārtota Korfa dārza teritorijā, portālu informēja Kristiāna Paula Lībiete, Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste.

K. P. Lībiete atklāj pastaigu takas spēles fabulu: «Pa plašo Korfa dārza teritoriju  izvietotas koka planšetes, uz kurām atrodas pasakas fragments, tāpēc, tikai rūpīgi sekojot zaķa pēdu norādēm un apstājoties pie visiem 12 kontrolpunktiem, apmeklētāji varēs uzzināt pilno zaķa Oto nedienu stāstu. Pastaigas sākumā atradīsies QR kods, ko noskenējot apmeklētāji savos viedtālruņos varēs atvērt failu ar uzdevumiem un pasakas audioierakstu, ko ierunājis pats Lieldienu zaķis Oto, kļūstot par katra takas apmeklētāja īpašo audiogidu. Staigātājus aicinām ņemt līdzi austiņas, lai ar sava viedtālruņa atskaņoto pasakas fragmentu netraucētu citus pastaigu takas dalībniekus.»

Tā kā uzdevumu izpilde varētu būt saistošāka tiem bērniem, kas vēl tic Lieldienu zaķa brīnumam, ir padomāts, lai pastaigu taku būtu interesanti apmeklēt arī tiem, kas Lieldienu zaķa noslēpumu diemžēl jau ir atklājuši, kā arī tiem, kas savā ikdienā cenšas reducēt digitālo tehnoloģiju patēriņu vai vienkārši tās neizmanto. Katras planšetes pasakas fragmentu rotās ilustrācija un kāds domu rosinošs jautājums, ko pārspriest ģimenes lokā, tāpēc spēles elementus var izlaist un taku izstaigāt kā izstādi, skaidro Bauskas kultūras centra speciāliste.
Pastaigu taka darbosies trīs dienas, no 3. līdz 5. aprīlim, un to iespējams apmeklēt bez maksas jebkurā mājsaimniecībai vēlamā laikā. Bauskas kultūras centrs aicina apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem, pastaigas laikā ieturēt divu metru distanci no citām mājsaimniecībām un ievērot citus valstī noteiktos  epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Rējējiem

Nu, rējēji un divānā pirdēji, aiziet komentāri! Pirms dažām dienām, piegānījāt komentārus, ka Bauskā nav zaķu ar olām!!!

pirms 16 dienām, 2021.04.03 14:14

Dīvaini

Saprotu un respektēju Jūsu viedokli, taču Jūsu rupjību publiskā vidē nekādi nevaru respektēt. Sarunās ar saviem vecākiem, bērniem un kolēģiem arī lietojat šādu leksiku?

pirms 15 dienām, 2021.04.03 22:46

Administrācijas rējēja

Tā taču nokaitinātā Šomina izpaužas...visā valodas krāšņumā!

pirms 13 dienām, 2021.04.05 21:26

Zaķis

Paldies. Ļoti skaisti. Prieks gan maziem, gan lieliem. Un nevajag tik agresīvi reaģēt uz katra "labvēļa" komentāru. Jūs taču ziniet, ka visiem labs nevari būt. Ir tendence nenovērtēt to, kas pašu mājās tiek izdarīts, bet visur, kur mēs neesam ir labāk un skaistāk... Priecīgas Lieldienas!

pirms 16 dienām, 2021.04.03 14:41

(rējējiem) Zaķim

Pareizi jau tu raksti, bet vnk besī ārā tie, kam visur kur citur labāk un vienalga par ko riet un gānīties! Paldies Bauska! Ir labi un skaisti par spīti rējējiem!

pirms 16 dienām, 2021.04.03 15:41

Skolnieciņš no svētezera

Lieldienu lūgšana visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam:
“Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es Tevi pielūdzu un slavēju! Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es Tevi pielūdzu un slavēju! Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es Tevi pielūdzu un slavēju! Tu esi cienīts gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tu esi mīlēts gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Zibeņmetēj, uzklausi manu lūgšanu! Pērkoņtēv, uzklausi manu lūgšanu! Palīdzi man, visvareno Pērkon,………………………………..(šeit izsaka savas privātās vēlēšanās). Es pieņemu Tevi savā dzīvē, Pērkoņtēv. Lai Tava svētā griba mani virza šajā dzīvē un nākamajā! Svētī mani, Pērkon! Svētī mani un manu dzimtu! Lai godāts, visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!”.
Mūsu senči kopš tālas senatnes ticēja Pērkonam. Pērkons ir viens no spēcīgākajiem mūsu sentēvu Dieviem. Jau sensenos laikos Pērkons ir aizstāvējis mūsu tautu no iebrucējiem un naidniekiem. Pērkons nekad nepametīs mūsu tautu nelaimē. Ticot sentēvu Dieviem, mēs vairojam savas tautas spēku. Godājot Pērkonu, mēs stiprinām gan sevi, gan savu dzimtu, gan savu tautu. Ticība Pērkonam ir brīvprātīga, taču tā ir ļoti nozīmīga mūsu tautai…
Svētīgas Lieldienas mums viesiem vēlot, Skolnieciņš no svētezera
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Lieldienas #LielāDiena #GadskārtuSvētki #PavasaraSvētki #PavasaraSaulstāvji #DievsPērkons #Pērkons #Pērkoņtēvs #DebesuTēvs #pērkonkrusts #UgunsZīme #SentēvuDievi #LatvjuDievi #lūgšanās #ticība #rituāli #buršanās #pagāni #svētezers #svētakmens #Skolnieciņš

pirms 16 dienām, 2021.04.03 17:05

Skolnieciņš no svētezera

Lieldienas jau klauvē pie mūsu namu durvīm un mūsu sirdīm. Šogad kovid-19 (covid-19) pandēmijas dēļ Lieldienas būs neierastas. Lieldienas ir enerģētiski spēcīgs laiks, šajā laikā izdodas visi pagāniskie rituāli. Tieši Lieldienās jeb Pavasara saulstāvjos ir īstais laiks, lai godātu sentēvu Dievus – Latvju Dievus. Lai vairotu savas dzimtas spēku, Lieldienās ir jāveic auglības rituālu par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Dažas dienas pirms auglības rituāla veikšanas uzkopj māju, visas grīdas un mēbeļu virsmas mazgā ar sālsūdeni (lupatiņu ņem jaunu un pēc rituāla to izmet savā privātajā miskastē). Pēc tam atverot visus sava nama logus, kvēpina kadiķu zariņus un vērmeļu buntītes (var izmantot arī citu dziedniecisku zāļu slotiņas). Kvēpināšanu veic prātīgi, lai pēc tam māja nesmirdētu pēc dūmiem. Lieldienu rītā kaklā uzvelk pērkonkrustu (uguns zīmi) un iededz 7 tumši zilas svecītes skaistos māla svečturīšos par godu mūsu sentēvu Dievam – Pērkonam. Katru svecīti iededz ar vārdiem: “Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, Tu esi godāts un cienīts manā mājā. Es iededzu šo svecīti par godu Tev. Sargā mani un manu dzimtu, tāpat kā es godāju Tevi!”. Šos vārdus atkārto 3 reizes, iededzot katru svecīti. Pēc svecīšu iedegšanas skaita lūgšanu par godu Pērkoņtēvam. Lūgšanu atkārto 12 reizes. Kad ieturēts mielasts pie dzīru galda, Lieldienu pēcpusdienā dodas uz savu privāto mežiņu, lai atstātu ziedojumu mūsu labajam sentēvu Dievam – Pērkonam. Uz svētakmeņa ar sāli zīmē pērkonkrustu (pietiks ar dažām tējkarotēm sāls burciņā). Kā svētakmeni var izmantot jebkuru plakanu akmeni, kas novietots zem kāda koka mežā. Blakus svētakmenim iededz 3 baltas svecītes trauciņos (kapu sveces bez krustiem vai jebkāda cita vieta zīmējumiem). Tad atstāj cienastu uz svētakmeņa ar vārdiem: “Pērkoņtēv, es atstāju šo ziedojumu par godu Tev.” Šos vārdus atkārto 7 reizes. Kā cienastu visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam atstāj 12 krāsotas olas. Olas ir vēlams vārīt sīpolu mizās kopā ar kliņģerīšu ziediem. Pēc tam skaita lūgšanu par godu Pērkoņtēvam. Lūgšanu atkārto 12 reizes. Pametot rituāla vietu, 7 reizes pasaka:’’ Paldies, Pērkoņtēv! Es no sirds Tev pateicos un līdz nākamajai reizei atvados!’’.
Ar Latvju Dievu spēku, Skolnieciņš no svētezera
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
N.B. (Nota bene!) Dedzinot svecītes vai rituālo ugunskuru, ir jāievēro visi ugunsdrošības noteikumi! Nesadegušo svecīšu daļu nākamajā dienā sadedzina nelielā ugunskurā. Pietiks ar dažām sausām, smalkos skaliņos saskaldītām malkas pagalēm. Pēc tam kvēlojošas ogles un pelnus nodzēš ar lielu daudzumu ūdens. Nākamajā dienā pēc rituālā izdegušās svecītes trauciņos savāc un izmet savā privātajā miskastē.

pirms 16 dienām, 2021.04.03 17:06

Varbūt

kāds pārmaiņas pēc var doties pa pēdām Skolnieciņam no svētezera. Noķert, sasiet un aizvest uz Ģintermuižu.

pirms 15 dienām, 2021.04.03 21:41

Ru

Bezgaumīgums kolosāls. Aizejiet līdz Līduma kultūras namam un redzēsiet skaistumu, tāpat kā ziemassvētkos Īslīcē skaistums,Bauskā tukšums. Šominas kundze,tagad jūsu sākāmais. :))

pirms 15 dienām, 2021.04.03 23:09

Uzvards

Līdz Līduma klubam nebiju, bildes redzēju, skaisti. Ja kāds par Bauskas dekorējumiem saka, ka bezgaumīgi, tā nav. Ir skaisti... ceturtdien vēroju, kā visi centās... ja RU ir kādas antipātijas pret Bauskas domi, kultūras centru, tad tā ir tikai un vienīgi paša vai pašas problēma. Jā, un ir taču arī iespēja sevi pierādīt, uzrīkot kaut ko super grandiozu! Nu tā, lai pašam vai pašai prieks, ne?

pirms 15 dienām, 2021.04.04 00:07

Nu re

Kad iepriekšējos gadus tās olas un mārītes bija Bauskā, tad tās aprēji. Tagad, kad tās pašas aizvestas uz Īslīci, tad gan ir skaisti! :)

pirms 15 dienām, 2021.04.04 12:17

Ru-Rukšķim

Par gaumi nestrīdās... Žēl, ka jums nav tik daudz prāta, lai izrādītu cieņu par ieguldīto darbu. Tātad visiem, kuriem patika, nav gaumes...

pirms 12 dienām, 2021.04.07 08:16

Māmiņa

Izstaigājām ar bērniem un mums patika,ļoti skaisti un glīti viss noformēts.Paldies visiem ,kas radīja atpūtu citādu,lai veicas un visus neapmierinātos neņemt galvā! Bijām Līdumă un tur ar bij smuki izmantotas vecās olas......Priecīgas Lieldienas visiem????????????

pirms 15 dienām, 2021.04.03 23:52

Baušķenieks

Priecīgas Lieldienas visiem. Skaisti. Es tur biju un nav nekādas bezgaumības. Ir forši. Ārā svaiga gaisa un temats arī ļoti labs. Paldies visiem kas sarūpēja svētku noskaņu lai Jums netrūkst spēka un jaunu ideju.

pirms 15 dienām, 2021.04.04 12:24

PRIEKS

MALAČI! Ļoti radoši un skaisti!

pirms 14 dienām, 2021.04.05 12:51

Vietējās ziņas