Papildināts: Bauskas pilsētas siltumtrasē notikusi avārija; atslēgta apkure un karstā ūdens padeve 21

Uzņēmums «Bauskas siltums» informē, ka Bauskas pilsētas siltumtrasē notikusi avārija.

Daļa Bauskas namu līdz pirmdienai, 27. septembrim, visdrīzāk būs bez apkures. Iemesls ir vēl Bauskā nepieredzēta siltuma tīklu avārija, kuras rezultātā noplūduši 40 līdz 50 kubikmetri ūdens, bet vēl aizvien nav skaidrs, kur noplūde notiek.

SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis informēja, ka 23. septembra vakarā sāka palielināties ūdens plūsma un ūdens sāka pazust. Viņš vērtē, ka noplūde varēja būt apjomā līdz pat sešiem kubikmetriem stundā. Kad iekārtas jau vairs nespēja saražot papildus ūdeni apkurei un kopējie zudumi jau sasniedza vairāk nekā 50 kubikmetrus, uzņēmums bija spiests siltuma sistēmu apturēt.

«Manā darba pieredzē šādu avāriju neatceros. Nedomāju, ka tā ir kāda no atjaunotajām caurulēm, kas plīsusi. Visdrīzāk avārija ir kādā nama pagrabā vai tehniskajā koridorā. Mums jau bija situācija, kad pie plīsuma vietas blakus bija kanalizācijas traps un šo vietu ļoti ilgi nevarējām atrast, jo ūdens nekur nekrājās,» norāda I. Rūsis.

SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis tomēr cer, ka iedzīvotāji ziņos par potenciālo avārijas vietu, ja pamanīs ūdens tvaikus vai zaļa ūdens noplūdi, bet pagaidām šādu ziņu nav. Tikmēr plānots apkures sistēmu pieslēgt pamazām pa sektoriem, šādā veidā cerot lokalizēt potenciālo avārijas vietu un beidzot to atrast.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas