Papildināts: Deg saimniecības ēka Dāviņu pagastā 32

Naktī no svētdienas uz pirmdienu, 12. jūliju, plkst. 1.57 Bauskas un Vecumnieku ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Dāviņu pagastu, kur dega saimniecības ēka 120 m2 platībā un tajā esošie 70 m3 malkas.

Ugunsdzēsēji glābēji no liesmām nosargāja blakus esošo dzīvojamo māju un garāžu. Ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota plkst. 2.49, bet tā likvidācijas darbi vēl turpinās, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Pirmdien, 12. jūlijā, kad Bauskas novada Dāviņu pagastā dega saimniecības ēka, 1991. gadā dzimusi sieviete, steidzoties uz notikuma vietu, guva miesas bojājumus. Lai arī mediķi veica reanimācijas pasākumus, sieviete no gūtajiem ievainojumiem mira. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Dāviņu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe sarunā ar «Bauskas Dzīvi» ar mokām valdīja asaras par notikušo, jo nelaime notika viņas kaimiņiem Līvānu māju teritorijā. Nodedzis malkas šķūnis, sadega malka, garāžas jumts. «Malku nopirks, šķūni atjaunos, bet meitu neatgūs... Šādā traģēdijā pat nav vārdu, ko pateikt, kas mierinātu,» teic pārvaldes vadītāja.

«Bauskas Dzīve» ieradās notikuma vietā 12. jūlija rītā, ceļā vēl satiekot ugunsdzēsēju glābēju mašīnu, kas atgriezās daļā. Mājas pagalmā viņus bija nomainījis cits operatīvais dienests – Valsts policijas darbinieki, kriminālnodaļas eksperti.

Pagalmā bija iznācis arī saimnieks, kas raudot sacīja, ka meitai 4. augustā būtu palikuši 30 gadu. Viņš sacīja, ka no savas daudzdzīvokļu mājas balkona meita ugunsgrēku varēja redzēt un steigties palīgā. Saimnieks izteica pieļāvumu par ļaunprātīgu dedzināšanu.

Pie daudzdzīvokļu nama, kurā dzīvoja jaunā sieviete, bija nolikti ziedi. Satiktie dāvinieši bija šokā, jo ko tādu neatminējās piedzīvojušu – vienā naktī ģimenei dubulta nelaime! Sākumskolas vecuma bērniņš palika bez māmiņas. Notikušais ir liela traģēdija, kas prasa līdzjūtīgu attieksmi no visiem.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 9. jūlija plkst. 6.30 līdz 12. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, un vēl četri izsaukumi bija maldinājums.

Savukārt visā Latvijā VUGD saņēma 220 izsaukumus – 90 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem 11 meža ugunsgrēku dzēšanu, 83 uz glābšanas darbiem, bet 47 izsaukumi bija maldinājumi.

Vietējās ziņas